Andrej21
15.11.13,17:13
Ahoj,
dostal som sa pred veľmi zaujímavý problém. Mám auto Seat Ibiza. Kontroloval som poistky a zistil som, že hneď prvá, 10 A, bola nefunkčná. Vymenil som ju. Potom som išiel kontrolovať poistky, ktoré sú hneď za baterkou. Konkrétne to boli tieto hodnoty (zľava doprava)
1. 10 A
2. 10 A
3. 5 A
4. 5 A
5. 15 A

Počas výmeny som vybral akumulátor.

Ešte som robil jednu vec, ktorá sa netýka elektrického rozvodu. Konkrétne ide o to, že som menil "téčko" na chladiacej sústave, pretože mi tadiaľ unikala voda z chladiča.

Baterku zmeral jeden človek, ktorý sa venuje priamo automobilom. Povedal, že už vôbec nemá kapacitu a je potrebné ju vymeniť. Baterku som dnes kúpil a vymenil.

Problém je v tom, že štartér točí, ale nemôžem naštartovať. Benzínu je dosť nakoľko som tri dni predtým kupoval.

Ešte som si všimol jednu vec. Keď som nahradil vypálenú poistku novou, tak počas štartovania to hádzalo na nejakej časti (neviem pomenovať) iskru. Keď som poistku vybral, už neiskrilo.

Problém je v tom, že nemôžem naštartovať! Stalo sa mi to aj minulý týždeň v piatok. Nakoniec ma prišiel potiahnuť kolega, a po dosť dlhej chvíli mi to chytilo.

Auto ide zaručene k mechanikovi. Ja sa chcem ale predom opýtať, akú poruchu môže tento stav indikovať?

Za akúkoľvek odpoveď ďakujem.
misoft
15.11.13,16:18
Hádzalo v nejakej časti iskru - kde? Vypálená poistka = preťaženie, skrat. Iskrenie pri zapnutí = skrat. A keďže to hádzalo pri štartovaní, tak máš niekde skrat medzi spínacou skrinkou a štartérom (cievkou štartéru).
Martin1310
15.11.13,16:22
Taketo chyby že semtam to ide a semtam nie sa hledajú fakt zle pretože až ju budeš hladať tak to stále bude jak na potvoru fungovať.
misoft
15.11.13,16:27
S tým možno súhlasiť - taká chybička - to je na potvoru :(
Andrej21
15.11.13,16:38
Povedal by som, že to bude preťaženie nakoľko tá poistka bola doslova roztopená. Vôbec neviem ako dlho to tak už bolo. A ani vôbec neviem aký obvod táto poistka istila.
Na základe vizuálnej kontroly som ale nezistil žiaden dôvod pre skrat. Neurobil som však nič iné, len som vymenil tie poistky.
Andrej21
15.11.13,16:40
Auto bude kontrolovať jeden známy, ktorý je automechanik. Určite bude vedieť čo má robiť. Pre mňa je toto však záhadou.

Inak, jedna zaujímavosť. Keď som menil tie poistky "pri motore", tak boli úplne zničené...
vlado 33
15.11.13,19:50
Automechanik nestačí. Diagnostika stačí.