Janek22
15.11.13,17:50
Zdravim vsetkych.

Po 3 rokoch setrenia si chcem kupit auto, konkretne SUV, len sa neviem rozhodnut aky model. Moje priority su aby malo pohon 4x4 /najlepsie ak by sa dal menit za 2x4, nakolko niektoreho ho maju na stalo/, aby malo co najmensiu spotrebu a co najmensiu poruchovost.
Co som pozeral, najviac sa mi pozdavaju Suzuki grand vitara, Chevrolet captiva, mozno aj Honda CR-V, Opel Antara, Hyundai santa fe a Kia sorento alebo aj sportage, vsetky od roku 2006.
Moj rozpocet je cca 10 000€. Mam firmu, preto ho chcem kupit z CR a hned bez DPH.
Jazdim vacsinou kratsie vzdialenosti, do 25km, potom niekedy aj dlhsie, na dovolenku na hory alebo k moru, na ryby a pod.. Preto sa aj neviem rozhodnut ci nafta, alebo benzin+lpg. Vela tychto aut nema rezervu, takze plyn by musel ist do kufra, co sa mi nepaci, velky kufor potrebujem...
Vedeli by ste mi poradit?
Arogantne poznamky si odpustite...
Dakujem.
buchač
15.11.13,16:56
Žiadaš v podstate nemožnú radu ...

Každý má predsa nejaký iný názor , iný vkus , iné priority ...
lujza.j
15.11.13,19:09
ja Hondu:)
Tweety
15.11.13,19:23
Zo skúsenosti, mali sme nejaký ten rok Hyundai Santa fe diesel, odporúčam.
stormcatcher
15.11.13,19:40
...nemáš nejak malý rozpočet?
JerryD
15.11.13,23:04
Ahoj, autami sa zaoberám "odjakživa". V podstate vytipované autá máš, zchádza už len vybrať jedno z nich, osobne som názoru, že najlepšie sa človek dokáže rozhodnúť až každé jedno otestuje, preto by som neváhal a povozil sa na každom jednom v bársktorom bazáre, aby si mal prehľad ako sú na tom dané autá, ďalej by som odporúčal prečítať si testy diskusie a hodnotenia užívateľov áut, internet je toho plný. Pre mňa za mňa z tvojho výberu by mohla byť dobrou voľbou Honda... ja by som ešte pripojil do výberu Nissan X-Trail, ktorý z môjho uhla pohľadu lepší ako menované, ale to je len subjektívny názor. Preferoval by som LPG ale tých je málo, čiže skôr sa nájde solídny kus na naftu.
stormcatcher
16.11.13,06:27
...píše o krátkych vzdialenostiach, neviem či pri cenovom pomere benzín/nafta, by nafta bola ideálna.
Peggynka
16.11.13,06:44
Za tie peniaze radšej nové:
https://www.google.sk/search?q=Dacia+Duster&client=firefox-a&hs=Bjw&rls=org.mozilla:sk:official&channel=np&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=KCGHUp7GI_He7Aa7ooG4Cw&ved=0CEEQsAQ&biw=1280&bih=608
Ja mám cca 5-ročné Sandero a keď kúpim,tak Duster.Jazdím po poľných cestách a všetko OK.Ešte som s ním nemala problém.Ale pri jazde na krátke vzdialenosti by som ostala na benzíne.
buchač
16.11.13,07:04
Peggy

Klikni si na konfigurátor
http://www.dacia.sk/modelovy-rad/novy-duster/konfigurator/

Ceny sú OD 9.900 € !!!
Len prvé kliknutie na naftovú verziu zvvýši cenu Dastera na 12 490,00 € ...
Ďalej nepokračujem ...
Peggynka
16.11.13,08:25
Keď už,tak by som šla na LPG za 11 590,- €.Ja mám 1,4 Ambiance,teraz robia 1,2 a stál ma 8 000 €.V každom prípade je o cca 6000 -€ lacnejší ako ďalšie SUV-ečka a máš nové.
bodliak
16.11.13,09:10
Ak sa nemylim, ten je iba 4-miestny.
radomir76
16.11.13,12:53
Hlavne bacha na filter pevných častíc u dieslu,najlepšie bez neho, autá z dovozu ho vacsinou majú. na hondu CRV stojí 4000Eur. bez servisnej knižky nebrať , každé 2 auto v priemere má manipulované tacho. za 10000 bez dph kupiš v CR uz Suzuki SX4 nový s plnou zárukou. na nejakú záruku z bazáru typu AA... zabudni , nepoznám nikoho kto by od nich dostal čo len cent nazad.