jaja8
15.11.13,19:12
Pri objednávaní služby (prenájom e-shopu) od prevádzkovateľa ma pri zadávaní fakturačných údajov na brata (podnikateľ neplatca DPH) upozornilo, že: "Ak nie ste platcami DPH, a chcete uplatniť túto faktúru do podnikania (teda prijmete službu od platiteľa DPH v EU), budete sa musieť u svojho správcu dane prihlásiť ako platca DPH (podľa europskej legislatívy)".... brat (SZČO neplatca DPH) vykonáva len murárske práce (uplatnoval si paušálne výdavky), teraz sme chceli prejsť na daňovú evidenciu (spúšťame internetový obchodík s predajom oblečenia)....musí sa teda prihlásiť ako platca DPH?? Prosím o názor a pomoc, nakoľko téma DPH mi je cudzia. Vopred ďakujem.
a_je_to
15.11.13,20:36
Tvoj program má polovičnú pravdu. Ak si zadala ako dodávateľa prenájmu internetovej stránky /e-shopu/ s IČ DPH inej krajiny, tak dobre že upozornil. Ale určite sa nemusíš ešte registrovať ako platiteľ /česky platca/. Stačí sa registrovať podľa § 7a, budeš iba samozdaňovať štvrťročne faktúry za e-shop a iné faktúry z EU. Ak brat bude robiť murárske práce v EU, tak budeš podávať aj súhrnný výkaz a priznávať oslobodené príjmy.
jaja8
16.11.13,10:55
No teraz som si len všimla že dodávateľom (poskytovateľom) prenájmu intern.stránky je firma s.r.o. v Českej republike (má aj DIČ)...takže sa iba registrujem na DÚ podľa § 7a, a budem samozdanovať faktúry?? a je možnosť platiť faktúru bud mesačne, štvrťročne, polročne, alebo ročne....čo by bolo pre mna výhodnejšie?? ďakujem pekne.
Rozalka
16.11.13,16:03
čo najzriedkavejšie, aby nebolo treba veľmi často podávať priznanie