rainbow676
15.11.13,20:58
Ahojte,

viete mi niekdo povedat ako to je s vyplatením vyrovnavacieho podielu pri s.r.o. Spolocnik da zalobu na sude o vystupenie zo spolocnosti. Sud vyhra a spolocnost mu je povinna vyplatit vyrovnavaci podiel v peniazoch, s tym, ze sa to pocita z uctovnej zavierky za predchadzajuce uctovne obdobie a splatnost je do 3 mesiacov od jej schvalenia.

otazka:

1, Splatnost je jasna, avsak pokial nie je v spolocenskej zmluve urcene, dokedy musi byt predmetny vyrovnavaci podiel kompletne vyplateny? je na to nejaka lehota pokial to nie je urcene v spolocenskej zmluve?

2, Je taketo rozhodnutie sudu exekucnym titulom?

vdaka
KEJKA
15.11.13,21:53
rozhodnutie súdu nie je ešte exekučný titul
na schválenie RUZ je termín, tým pádom je jasná aj tá splatnosť. Takže do troch mesiacov musí byť kompletne vyplatený - tak to chápem ja,
Alebo som nepochopila problém?
rainbow676
16.11.13,17:06
takze ako to funguje pokial je sudne rozhodnutie pravoplatne, tak peniaze maju byt vyplatene v akej lehote?? povedzme ze v Marci 2013 dam zalobu, vyhram sud a nadobudne rozsudok pravoplatnost v novembri 2013. to znamena, ze mal by som dostat vyrovnavaci podiel na zakl. uctovnej zav. z roku 2012. kedze je november, predmetna uctovna zavierka by mala byt uz davno schvalena. Takze spat k mojej otazke ked je pravoplatnost 1. novembra 2013, tka dokedy sa mi ma celkovo vyplatit podiel?
KEJKA
16.11.13,17:36
1. februara 2014