nezmarko
16.11.13,01:19
Prosim vas poradte mi,ako sa dostanem k zmluvam v tituloch nadobudnutia na LV,ak bol moj zosnuly otec predchadzajuci vlastnik a ja som teraz jeho dedicom?
Mária27
16.11.13,06:54
Chod na kataster a žiadaj nahliadnuť do dokladov, ak si už vlastník.

katastrálny zákon
§ 68
(5) Verejnosť zbierky listín [§ 8 ods. 1 písm. c)] je obmedzená a umožňuje sa len vlastníkom, ich právnym predchodcom alebo iným oprávneným osobám, ...
§ 8
(1) Katastrálny operát tvoria dokumentačné materiály potrebné na spravovanie katastra a obnovu katastrálneho operátu. Katastrálny operát sa vedie v papierovej podobe alebo v elektronickej podobe. Katastrálny operát obsahuje tieto časti
c) zbierku listín, ktorá obsahuje najmä písomné vyhotovenia zmlúv, dohôd a písomných vyhlásení vkladateľov o vložení nehnuteľnosti do majetku právnických osôb (ďalej len "zmluva"), písomné vyhotovenia rozhodnutí štátnych orgánov a notárskych osvedčení3) (ďalej len "verejná listina") a iných listín, ktoré podľa zákona potvrdzujú práva k nehnuteľnostiam (ďalej len "iná listina"), a dokumentáciu sídelných a nesídelných geografických názvov;
nezmarko
16.11.13,20:04
no ved prave to,ze dana parcela o ktoru mi presne ide je uz na inom LV a nemam ziadne doklady o tom,ze by ju otec predal,prave preto potrebujem zistit ako sa dostala k inemu vlastnikovi
nezmarko
16.11.13,20:06
dokonca som bol aj na katastri vyziadat si doklady na zaklade coho bol povoleny vklad,ale ta neochotna pani ma odbila,ze si musim podat pisomnu ziadost
nezmarko
16.11.13,20:07
len co ked otec bol vlastnik 1/4 a na novom LV je az 6 zmluv nadobudnutia
nezmarko
16.11.13,20:08
pochybujem,ze mi spristupnia vsetky,to predsa nejde a vypisovat 6x ziadost okrem inych veci,to nieje bohvie co
Mária27
26.11.13,10:15
napíš tam