Dav
16.11.13,08:27
Navrhovala by som obmedziť dĺžku názvu témy len na určitý počet znakov, aby celá otázka nebola názvom. V texte - okienko "Upresňujúce podrobnosti" by naopak bolo potrebné dať podmienku, aby tam bolo niečo napísané a aby sa to nedalo mazať užívateľom po odoslaní príspevku (ale to mazanie už je iná téma)
avalik
16.11.13,10:03
suhlasim
arizona
16.11.13,10:14
kopretinka
16.11.13,10:16
súhlas
buchač
16.11.13,10:31
Aj súhlasím ....

Pre zmenu ale nechápem , že niekto do zadania otázky odcituje pomaly celý zákon ...
Odpovede jak by smet ...

Veď stačí odcitovať patričnú - dôležitú stať a zvyšok už len linkovať ....či ???
misoft
16.11.13,10:33
Aj ja som ZA! Najskôr základný voprós a potom sa rozpisuj. Takt než prečítaš "otázku", tak ani nevieš, o čom sa v nej "točí".
avalik
16.11.13,11:30
Obavam sa, ze tato poziadavka nebude splnena

cim viac slov v nadpise otazky - tym viac slov v url adrese stranky - tym viac moznosti umiestnit sa na prvych strankach vyhladavacov
Richard
16.11.13,16:51
Áno niekedy je to prehnane dlhé, ale vždy lepší extrém ako heslovitý názov jedným, dvoma slovami (v podstate názov rubriky).
Už tam máme upozornenia, keď napíšu do otázky "Viete mi poradiť" a podobné nezmysly...

@avalik to máš zlú informáciu 1. nepravda 2. zlaté pravidlo pre SEO je robiť veci tak aby vyhovovali užívateľovi nie Googlu, ktorý mení pravidlá každý deň... Heslovité názvy majú omnoho väčšiu návštevnosť a ja som ich nikdy nechcel lebo je to neprehľadné. Práveže som to prerobil aby zadávali celú otázku do názvu, niekedy to však preženú (zatiaľ nemáme formuláre s umelou inteligenciou :)
Zuzka
16.11.13,17:48
suhlasim
arizona
17.11.13,16:53
Dav
19.11.13,13:47
misoft
19.11.13,17:31
kopretinka
19.11.13,18:30
Dav
19.11.13,18:58
Dakedy sa snažím opraviť nadpis a skopírujem pôvodnú otázku do textu, ale pribúdajú veľmi rýchlo :D
avalik
21.11.13,22:00
lujza.j
22.11.13,06:46
súhlas
arizona
22.11.13,13:16
Aj ja suhlasim.
Nechapem, preco niekto narve celu otazku do nazvu a v zadani potom nic nie je...
ukazka http://www.porada.sk/t228115-je-mozne-bez-zmluvnej-pokuty-vypovedat-zmluvu-o-pevnom-internetovom-pripojeni-s-viazanostou-ak-som-byt-predal-a-v-mieste-noveho-bydliska-nemozem-cerpat-sluzby-tejto-spolocnosti.html#post2438321

Nechapala som, ci sa vrece roztrhlo v poslednej dobe s tymi,ktori zacali cele zadanie otazky "rvat" do nazvu a nasledne otazka chybala, lebo prv sa to stavalo len vynimocne...

Dnes som sa zapozerala podrobnejsie do upozorneni, ktore sa zbrazia pri zadavani novej temy...
- pise sa tam : otazka-
a pod tym upresnujuce podrobnosti / vid obrazok/



Myslim, ze prave toto posobi mylivo a sposobuje chaos pre "menej znalych"

Nebolo by to mozne to prepisat na "po lopate"zrozumitelne pre vsetkych:

Namiesto otazky napisat : - " Nazov temy"

a pod to namiesto "upresnujucich podrobnosti" - "Sem napiste svoju otazku a vsetky upresnujuce podrobnosti" ?
Richard
22.11.13,13:58
Jani, to čo žiadaš - presne tak to bolo voľakedy a zámerne to bolo zmenené a funguje to lepšie.

Pozri si staré témy a väčšinou z názvu nič nevieš - sú to heslovité názvy nič nehovoriace.

Ja som rád keď je otázka v názve, lebo viem čo sa pýta už zo zoznamu otázok či výsledku vyhľadávania. Neskutočne to uľahčí vyhľadávanie.

Podľa mňa dosahujeme želaný stav, len občas to preženú a ani nie vždy im to zazlievam - vystihnúť otázku jednu vetou je náročné.

1-2 (max3) riadkové otázky sú v pohode a je to štandard na vyspelých stránkach podobných Porade. U nás to bolo zlé, mali sme jedno-dvojslovné názvy až príliš často.

Ukážka z Quory (Quora má veľmi kvalitný obsah, odpovede a aj komunitu).
Richard
22.11.13,14:09
Dnešná ukážka:

Pôvodný názov:
som zamestnaná na trvalý pracovný pomer a mám aj DPČ pravidelný príjem. PNku si uplatňujem u zamestnávateľa kde pracujem na zmluvu, môžem si uplatniť PKnku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Ideálny (podľa mňa)
PNku si uplatňujem u zamestnávateľa kde pracujem na HPP, môžem si uplatniť PNku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Teoreticky by stačilo aj
Môžem si uplatniť PNku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?
- ibaže tu už nie je úplne jasné všetko z otázky, ale vždy je to lepšie ako keby napísala otázku "PN" alebo "PN dohodár"
Richard
22.11.13,14:23
Spravím stupnicu :)

Extrémne dlhý názov:
som zamestnaná na trvalý pracovný pomer a mám aj DPČ pravidelný príjem. PNku si uplatňujem u zamestnávateľa kde pracujem na zmluvu, môžem si uplatniť PKnku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Ideálny
PNku si uplatňujem u zamestnávateľa kde pracujem na HPP, môžem si uplatniť PNku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Takmer ideálny
Môžem si uplatniť PNku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Zlý
PN

Úplne zlý
PN kto mi poradí?

Katastrofálny
Poraďte, súrne!!!!

---------
Musím povedať že posledné tri extrémy sme úspešne eliminovali na 85%. (prerobili sme formulár, pridali upozornenia pre často sa opakujúce nevhodné slová v otázke)

Popritom nám však vyskočil prvý extrém :) Pokúsime sa ho čiastočne eliminovať.
Richard
22.11.13,14:32
Ok dnešný ďalší príklad.

Názov témy:
koeficient

V tejto téme z roku 2012 (!!!) bola dnes položená otázka (na 5.strane!!!) a tiež zodpovedaná.

Presunul som túto otázku a odpoveď do NOVEJ TÉMY a dal som jej názov:

Je DPH ktorú nemožno uplatniť na vstupe daňový náklad?
http://www.porada.sk/t228665-je-dph-ktoru-nemozno-uplatnit-na-vstupe-danovy-naklad.html

Čo je lepšie? Čo skôr nájdete ak budete mať problém či dať neuplatiteľnú DPH do nákladov?

U mňa je to už roky jasné čo je lepšie :)
Richard
22.11.13,14:40
Dnešný názov témy (napriek prerobenému formuláru)

Paragraf

Podobné témy v obrázku

Kde je prehľadnosť, zrozumiteľnosť, dohľadanie informácie?
avalik
22.11.13,14:42
Richard, preco sa teda neuzavru napr. rok stare temy (teda po roku od posledneho prispevku)? ... je takmer iste, ze odpoved tam uz nepribudne ale len otazka
Richard
22.11.13,14:44
Som sa tu trochu rozpísal :) No ale keď už sú to roky čo sa to snažím vysvetliť :(
Richard
22.11.13,14:50
Richard, preco sa teda neuzavru napr. rok stare temy (teda po roku od posledneho prispevku)? ... je takmer iste, ze odpoved tam uz nepribudne ale len otazka
1. Veľa starých tém je prekonvertovaných na otázky a tam je to spravené dobre (intuitívne to tam nevyzera na položenie otázky), čiže tam veľa otázok nevznika ako v debatách.
2. Veľa debát sú len debaty a myslel som že to nebudem zatvárať, že zelené tlačítko na pridanie otázky je dostatočné (ono aj často je dostatočné, len nie 100%).

Ale asi je namieste o uzatvorení tých debát uvažovať. Hoci sa zatvoria rôzne debaty typu hubárske, foto, hudba...
Stefan2005
22.11.13,15:23
Ok dnešný ďalší príklad.

Názov témy:
koeficient

V tejto téme z roku 2012 (!!!) bola dnes položená otázka (na 5.strane!!!) a tiež zodpovedaná.

Presunul som túto otázku a odpoveď do NOVEJ TÉMY a dal som jej názov:

Je DPH ktorú nemožno uplatniť na vstupe daňový náklad?
http://www.porada.sk/t228665-je-dph-ktoru-nemozno-uplatnit-na-vstupe-danovy-naklad.html

Čo je lepšie? Čo skôr nájdete ak budete mať problém či dať neuplatiteľnú DPH do nákladov?

U mňa je to už roky jasné čo je lepšie :)

.... ak to robíš tak, aby to bolo pre teba lepšie - o.k. - máš na to plné právo, je to tvoja stránka, čas, peniaze...

... pre mňa, ako hľadateľa informácie je rozhodne užitočnejšie, ak v danej téme mám rozobrané aj variatné riešenia, viacej príkladov ...

viď napr. debatu http://www.porada.sk/t156107-odpis-premlcanych-zavazkov.html

... pre mňa tiež jasné, už roky ... mám rád ucelené informácie na jednom mieste a komplexné riešenie problematiky
arizona
22.11.13,15:43
No, OK Richard, ty si tu sef. A sef ma vzdy pravdu ;)

Ale celkom nesuhlasim s tym "zlepsenim vyhladavnia". Urcite to takto najde ovela viac tem cez vyhladavac,ale budu to naozaj vsetky "temy k veci"? Lebo pri tolkych slovickach to bude vyhladavat ozaj vselico./ Od detskych osypok az po danove priznania v Afrike :D /

Neviem ako ini, ale mne ked vyhladavac vypluje kopec tem na niekolko desiatok stran tak to vzdavam maximalne pri tretej desiatke...
A to mam nastastie dobru pamat, takze dost z ponukanych vyhladanych tem dokazem vylucit uz podla nazvu, takze ich ani neotvaram, lebo viem, ze ta, ci ta tema je uplne mimo toho co hladam.

Takze to, ze teraz ponukne vyhladavac nie 10 tem,ale 100 je lepsie? Radsej kvalita ako kvantita...:)
Stefan2005
22.11.13,16:06
...Takze to, ze teraz ponukne vyhladavac nie 10 tem,ale 100 je lepsie? Radsej kvalita ako kvantita...:)

... doplním ešte maličkosť - dosť často sa stretávam s totožnou otázkou (v tomto prípade nie duplicitne zadanou tou istou osobou, ale inou) - veď načo by niekto využil funkciu kvalitného vyhľadávania (alebo predsa nie je taká kvalitná, keď nenašiel odpoveď)... a nie len dvakrát, ale i viackrát... pritom bežne na ňu odpovie zakaždým niekto iný ... a dovolím si prehlásiť, že tie odpovede nie sú rovnako kvalitné, dokonca som neraz zaregistroval aj nesprávne odpovede... ak toto má byť tá kvalitná databáza otázok a odpovedí, tak neviem, neviem.
Richard
22.11.13,16:06
@arizona Ak dobre definuješ hľadanie tak ti najde menej a presnejších tém.
Doteraz ti to našlo dlhé debaty v ktorých je problém nájsť konkrétne riešenie.

@stefan nerobim to pre seba ale podla mojho najlepsieho uvazenia. Tebe možno vyhovuje dlhé čítanie a poprelínané otázky v jednej téme a dlhé prelúskanie sa k odpovedi.
To sa však viac podobá konverzácii ľudí a ja chcem od toho viac.
Súvisiace otázky a podobné otázky + rubriky omnoho lepšie poslúžia objavovaniu príbuzného obsahu, nehovoriac o vyhľadávaní.

@Stefan keď už si nechceš osvojiť tento môj prístup (názor), bol by som nesmierne rád ak by si v svojej analýze hodil aspoň výhybku a začal predpokladať že to nerobím pre seba ale pre užívateľov. Robím to, lebo som presvedčený že väčšine to pomôže. Navyše to nie je moja fantasmagória, ale stránky ktoré to tak začali robiť, prudko predbehli v kvalite obsahu podobne zamerané diskusné fóra. Nehovoriac že tento prístup im pomohol aj pritiahnuť intelektuálnu elitu. Takže mám sa o čo oprieť.
Stefan2005
22.11.13,16:19
...Stefan keď už si nechceš osvojiť tento môj prístup (názor), bol by som nesmierne rád ak by si v svojej analýze hodil aspoň výhybku a začal predpokladať že to nerobím pre seba ale pre užívateľov. Robím to, lebo som presvedčený že väčšine to pomôže. Navyše to nie je moja fantasmagória, ale stránky ktoré to tak začali robiť, prudko predbehli v kvalite obsahu podobne zamerané diskusné fóra. Nehovoriac že tento prístup im pomohol aj pritiahnuť intelektuálnu elitu. Takže mám sa o čo oprieť.

... o.k. hodím výhybku a viacej sa nebudem zaoberať smerovaním a funkcionalite Porady...a budem rád, ak sa tu objaví spomínaná "intelektuálna elita" (hoci presne neviem, kto to je - alebo sú na DRAK-ovi ???) a pozdvihne úroveň... zatiaľ ale rozhodne badám pravidelný úbytok kvalitných odborníkov, dobrovoľných prispievateľov...
Richard
22.11.13,16:36
Kľudne sa zaoberaj, ja nepotrebujem žiť v sterilnom prostredí. Ale dosť mi vadí, keď niekto hodí argument že to robím pre seba. Keby tam bolo "robí to asi pre seba" tak to aspoň znie ako frustrácia a nie ako špatná analýza.

S tým odbúdaním som tu videl tiež len špatné analýzy (podľa môjho názoru).
1. Ubúdanie je prirodzený cyklus 2. Ubúdanie je len potvrdením že sa to tu nikam nepohlo, skôr naopak 3. Ubúdanie nastalo dávno pred tým ako som spravil túto zmenu, ktorá je pokusom o reštart 4. Technické prostredie je len časť komplexnosti virtuálnej komunity, najdôlejžitejší sú ľudia 5. Porada je napriek tomu nad priemerom živnotnosti internetových projektov 6. Sme na Slovensku, takže šance takéhoto projektu sú výrazne obmedzené a napriek tomu to tu je a žije

To bol taký okriplený pokus o vysvetlenie. Ak sa chceš vysmievať, nech sa páči ak chceš analyzovať tak analyzuj a nepíš ako "čakáš" na intelektuálnu elitu. Po prvé na Slovensku nie je také portfólio ľudí ako v anglicky hovoriacom merítku. Po druhé ak spravíme technický predpoklad, je to len malý krok k cieľu. Po tretie, ťažko sa robia zmeny na niečom zažitom. Po štvrté kľudne sa môžem mýliť a moje predstavy sú úplne mimo Slovenskej reality (nebudem ani prvý ani posledný).
Stefan2005
22.11.13,16:58
.. Ak sa chceš vysmievať, nech sa páči ak chceš analyzovať tak analyzuj a nepíš ako "čakáš" na intelektuálnu elitu...

... nikdy som sa nikomu nevysmieval, ak som sa vyjadroval, tak len preto, že mi na tom záležalo ... (minulý čas) ... a k tým intelktuálom - si myslím, že tu boli-sú dosť v hojnom počte - ale podľa všetkého nie dosť elitní....
srska
22.11.13,17:40
Jani, to čo žiadaš - presne tak to bolo voľakedy a zámerne to bolo zmenené a funguje to lepšie.

Pozri si staré témy a väčšinou z názvu nič nevieš - sú to heslovité názvy nič nehovoriace.

Ja som rád keď je otázka v názve, lebo viem čo sa pýta už zo zoznamu otázok či výsledku vyhľadávania. Neskutočne to uľahčí vyhľadávanie.

Podľa mňa dosahujeme želaný stav, len občas to preženú a ani nie vždy im to zazlievam - vystihnúť otázku jednu vetou je náročné.

1-2 (max3) riadkové otázky sú v pohode a je to štandard na vyspelých stránkach podobných Porade. U nás to bolo zlé, mali sme jedno-dvojslovné názvy až príliš často.

Ukážka z Quory (Quora má veľmi kvalitný obsah, odpovede a aj komunitu).
len názor:
ešte ku quora.com richard - tá ma ale veľmi jednoduché vyhľadávanie a 3-4 riadkové otázky nie sú v presile. oveľa viac je tam 1-1,5 riadkových
Richard
22.11.13,19:37
1. Tvoj screenshot neukazuje vyhľadávanie, iba návrh rubrík
2. Nepodstatné je koľko riadkov otázka má, podstatné je aby bola priamo v názve čo najlepšie vystihnuá (väčšina otázok na Quore nemá ani doplňujúce informácie, ale to nie je argument - to vychádza z povahy otázok). Tu ľuďom vyslovene vadí že sú tie názvy dlhé. Ja sa nesnažím o to aby boli dlhé, ale zrozumiteľné takže len obhajujem že otázka môže/nemusí mať viac ako riadkov.
3. Uvádzam quoru ako príklad formátu otázok vs. obyčajných diskusií (oni v tom ani nie sú priekopníci). Technologicky sa s nimi však nemôžem porovnávať - 1. Stavajú to od piky (naše jadro je z doby kamennej ako všetky diskusné fóra) 2. Robí na tom 50 ľudí - kopec talentu 3.Majú 50 miliónovú investíciu na rozvoj a nulové príjmy 4. Aj oni testujú, nasadzujú, rušia veci - proste to vyvíjajú a hľadajú optimálne riešenie použiteľnosti 5. Ani ja nsúhlasím so všetkými detailami ako quora funguje, niektoré veci by som robil inak, dokonca aj nasadili jednu vec ktorú tu my máme a im testovacia prevádzka ukázala že je to fajn a ponechali si to tiež. Tým len chcem povedať že ich slepo nekopírujem. Každopádne ten formát otázok a odpovedí vysoko rešpektujem.

Mimochodom Quoru urobili bývalí zamestnanci Facebooku (hlavný technický inžinier).
buchač
22.11.13,20:19
Mimochodom Quoru urobili bývalí zamestnanci Facebooku (hlavný technický inžinier).

Mimochodom ...fasa " výhra " ...
Mimochodom ...to potom aj tak vyzerá ...na jedno kopyto ...
Mimochodom ...odkedy je BookFasov , tak prevláda tá drbnutá ( hnusná - bezvýrazná ) , vraj , modrá farba ....
Mimochodom ...ale to je len ( možno ale nie - skôr nie ) iba môj názor ...
misoft
22.11.13,21:00
mimotemy

Buchy - žeby "modrá je dobrá...."? :D
avalik
26.11.13,14:00
http://www.porada.sk/t228917-dobry-den-prosim-o-radu-pracovnik-na-tpp-je-vo-vys-vazbe-mozeme-s-nim-rozviazat-pp-dohodou-alebo-mu-dat-vypoved-dakujem.html

Este doplnim original znenie bez linku, ak by v buducnosti doslo k zmene ci uz zo strany zadavatela alebo moderatora:
Dobrý deň. Prosím o radu.Pracovník na TPP je vo vyš.väzbe. Môžeme s ním rozviazať PP dohodou alebo mu dať výpoveď? Ďakujem.
veronikasad
26.11.13,14:02
http://www.porada.sk/t228917-dobry-den-prosim-o-radu-pracovnik-na-tpp-je-vo-vys-vazbe-mozeme-s-nim-rozviazat-pp-dohodou-alebo-mu-dat-vypoved-dakujem.html
Toto je viac ako jedna veta. Otázka pre Richarda - dajú sa nastaviť obmedzenia, aby si takýto názov témy nedal zadať ?
misoft
26.11.13,15:14
Len doplním - nájde sa tu dosť "exotov", ktorí sú schopní napísať i 10 viet v 30 a viac riadkoch - oni totiž zásadne nepoužívajú diakritiku a interpunkčné znamienka, bodky a čiarky sú neznámym pojmom.
Richard
30.11.13,13:49
http://www.porada.sk/t228917-dobry-den-prosim-o-radu-pracovnik-na-tpp-je-vo-vys-vazbe-mozeme-s-nim-rozviazat-pp-dohodou-alebo-mu-dat-vypoved-dakujem.html
Toto je viac ako jedna veta. Otázka pre Richarda - dajú sa nastaviť obmedzenia, aby si takýto názov témy nedal zadať ?

Skúste tú otázku napísať sami:

Napíšte rovno do otázky "Dobrý deň", "Prosím" alebo "ďakujem" - uvidíte ako veľké upozornenie na ľudí vyblakne. Ak už toto na niekoho nezaberá tak je problém v samotných ľuďoch. Kľudne ignorujte takéto otázky, keďže oni kľudne ignorujú naše pravidlá.

Dorobým ešte upozornenie na dľžku, nech zvážia či sa to nedá vystihnúť stručnejšie. Limit tam na počet znakov nejaký dám, lebo tu budú fakt aj otázky cez 4 riadky.

Tie dlhé (cez tri riadky) začali pribúdať až keď sa zrušila "povinnosť" niečo napísať aj do popisu, lebo som mal zasa sťažnosti, že prečo musia niečo písať do popisu keď v názve je všetko. S čím súhlasím, akurát to má takýto vedľajší negatívny účinok, že ten popis začali niektorí komplet ignorovať. Vždy keď sa niečo spraví, niečo iné sa poruší. Človek je zložitá bytosť, ťažko sa na neho šijú "ploché" riešenia :)

131755
veronikasad
30.11.13,13:53
http://www.porada.sk/t228917-dobry-den-prosim-o-radu-pracovnik-na-tpp-je-vo-vys-vazbe-mozeme-s-nim-rozviazat-pp-dohodou-alebo-mu-dat-vypoved-dakujem.html
Toto je viac ako jedna veta. Otázka pre Richarda - dajú sa nastaviť obmedzenia, aby si takýto názov témy nedal zadať ?

Skúste tú otázku napísať sami:

Napíšte rovno do otázky "Dobrý deň", "Prosím" alebo "ďakujem" - uvidíte ako veľké upozornenie na ľudí vyblakne. Ak už toto na niekoho nezaberá tak je problém v samotných ľuďoch. Kľudne ignorujte takéto otázky, keďže oni kľudne ignorujú naše pravidlá.

Dorobým ešte upozornenie na dľžku, nech zvážia či sa to nedá vystihnúť stručnejšie. Limit tam na počet znakov nejaký dám, lebo tu budú fakt aj otázky cez 4 riadky.

Tie dlhé (cez tri riadky) začali pribúdať až keď sa zrušila "povinnosť" niečo napísať aj do popisu, lebo som mal zasa sťažnosti, že prečo musia niečo písať do popisu keď v názve je všetko. S čím súhlasím, akurát to má takýto vedľajší negatívny účinok, že ten popis začali niektorí komplet ignorovať. Vždy keď sa niečo spraví, niečo iné sa poruší. Človek je zložitá bytosť, ťažko sa na neho šijú "ploché" riešenia :)
Pýtaš sa mňa ? Ak by som zadávala túto tému tak nadpis dám
Pracovník vo vyšetrovacej väzbe - ako ukončiť pracovný pomer ?
Ostatný text do popisu. Aktívni poraďáci určite neingorujú popis v texte témy.
Richard
30.11.13,14:35
:) Chcel som aby si si vyskúšala ako ťa to upozorní keď dáš do otázky slová ktoré do nej nepatria. Písala si že s tým mám niečo spraviť, moja odpoveď je že to máme poriešené ibaže to ľudia ignorujú... (samozrejme nie všetci, keby sme to nemali bolo by takých otázok viac)
lujza.j
30.11.13,14:53
mimotemymňa rodičia naučili pozdraviť a poďakovať ked niekde prídem napríklad aj sem na túto stránku.....neviem prečo je to tu brané ako niečo zaťažujúce-zbytočné...mne to príde normálne a slušné......niektoré témy bez .....mi prídu ako ..hej som tu mám tento problém a pomáhajte a hľadajte mi.....

je to čisto moj pohlad ....alebo som možno len trochu precitlivelá :rolleyes:
veronikasad
30.11.13,15:14
:) Chcel som aby si si vyskúšala ako ťa to upozorní keď dáš do otázky slová ktoré do nej nepatria. Písala si že s tým mám niečo spraviť, moja odpoveď je že to máme poriešené ibaže to ľudia ignorujú... (samozrejme nie všetci, keby sme to nemali bolo by takých otázok viac)
Nie slová, ale dlhé vety v názve témy ma vytáčajú. Čarovné slovíčka "ďakujem, prosím, pozdrav" patria do textu. Vystihnutie témy jednou vetou, o ktorom píšeš návode potom spôsobuje nekonečné množstvo doplňujúcich otázok, ktoré sa v komentároch strácajú.
kukučka
30.11.13,15:21
Ignorovať, ignorovať, ignorovať. :D
Richard to písal už dávno. A ja v inej téme, že by tam malo svietiť upozornenie moderátora.
arizona
30.11.13,15:21
mimotemymňa rodičia naučili pozdraviť a poďakovať ked niekde prídem napríklad aj sem na túto stránku.....neviem prečo je to tu brané ako niečo zaťažujúce-zbytočné...mne to príde normálne a slušné......niektoré témy bez .....mi prídu ako ..hej som tu mám tento problém a pomáhajte a hľadajte mi.....

je to čisto moj pohlad ....alebo som možno len trochu precitlivelá :rolleyes:
Ale Lui,my sme este stara skola, vtedy sme mali "inaksi" internet a iny typ komunikacie ;)
V dnesnej netovej komunikacii sa komunikuje inak, uspornejsie ...xapes,jj ?:D
Ano,je mile a slusne, ak pytajuci sa podakuje.Ale na to ma priestor inde, nie v nazve temy. Vies si to predstavit, keby sa kazda tema na Porade zacinala "dobry den..." ?

Myslim, ze by sa nam ta slusnost rychlo zunovala...
sito
30.11.13,16:30
Ako všetko, aj toto má druhú stranu mince, že? Po prečítaní témy nie je dôvod na niečo vyčakávať. Hneď je možné písať odpoveď, dobrú radu. Rýchlosť odpovede, že by bola za tým? :);)