leas
16.11.13,12:18
Dobrý deň,

je prosím vás možné vložiť do pokladne v PÚ opakovane hotovostný vklad vo výške do 5000€ ? Niečo ako osobný vklad konateľa?
Pre vysvetlenie - tá pokladňa je v dosť veľkom mínuse :-(((
Ďakujem
Tweety
16.11.13,11:50
Sro nie je živnostník, tu nie je osobný vklad. Ak chceš požičať spoločnosti, môžeš cez pôžičku.
leas
16.11.13,13:40
No dobre, ale konateľ si teda nemôže vložiť vlastné peniaze do svojej sro? Iba cez pôžičku? Iný spôsob sa nedá?
Jedná sa totiž o 1osobovú sro a pripadá mi trochu zvláštne, aby si konateľ v 1 osobe požičiaval a zároveň vyplácal splátky, či ako?
pavol54
16.11.13,14:28
účet 365 pôžička od spoločníka, ak vloží konateľ a ten nie je aj spoločníkom potom 249 krátkodobá finančná výpomoc (pôžička)
pavol54
16.11.13,14:32
Ja svojej firme požičiavam bežne od seba, lebo nebežím robiť výbery z bankomatu pri každom pohybe a potom mi ich zase vráti firma a to už spravidla na bú
KEJKA
16.11.13,16:30
Treba si uvedomiť., že konateľ, spolocnik a sro sú rôzne subjekty. Preto hovoríme o pôžičke, ak tie peniaze chceš dostať nazad.
Ak ich nechceš a si aj spoločnik, možeš vloziť peniaze do firmy a síce do vlastného imania ako vklad nezapisovany do OR , teda nad ramec ZI (ostatné kapitálové fondy)..
Je však zvláštne, ak firma potrebuje peniaze teda že si nedokáže na seba zarobiť.
P.S. súhlasím s komentármi o dôvodoch pre pôžičky, dotácie do firmy. Žiaľ, ja sa stretávam skôr s takými, čo som naznačila.
pavol54
16.11.13,20:08
účtovníctvo je jedna vec a prax je druhá, ono tá firma môže mať vysoký zisk. ale zisk ešte nie je kešovka alebo hotovosť na účte že, tak si musíš požičať aby si mala na kešové nákupy alebo výplaty. výplata alebo odvody dane sa nedajú riešiť neuhradenou pohľadávkou faktúry či ?
pavol54
16.11.13,20:15
to si myslela vklad na ostatné kapitálové fondy 413? tento vklad pomôže a znižuje celkovú zadlženosť robí lepšie číslo pre banky