arizona
16.11.13,11:20
Chcem si dat urobit kalendar z vlastynch fotografii. Na nete som nasla vela firiem, ktore to robia,neviem sa rozhodnut.

Mate niekto osobne dobre, ci zle skusenosti s nejakou firmou?
KoxXxo
16.11.13,13:10
Stefan2005
16.11.13,17:01
... prečo hneď firmu?
... skús urobiť sama: http://www.free-photo-calendar.com/cs/uvodni.html
arizona
16.11.13,18:09
... prečo hneď firmu?
... skús urobiť sama: http://www.free-photo-calendar.com/cs/uvodni.html
Mas skusenosti?

neviem, ako vy som ho sama vytacila a zosila...
buchač
16.11.13,18:29
... prečo hneď firmu?
... skús urobiť sama: http://www.free-photo-calendar.com/cs/uvodni.html
Mas skusenosti?

neviem, ako vy som ho sama vytacila a zosila...
Vytlačí a zošije každá lepšia kopírovacia služba ...
vlado 33
16.11.13,18:59
vlado 33
16.11.13,19:00
pepsikova
17.11.13,14:37
Letko
18.11.13,06:22
Z Fotolabu dávame robiť každý rok na Vianoce ako darček, sme s nimi spokojní.
HappyFoto má nižšie ceny ako Fotolab. Základné ceny majú podobné, ale stále dávajú zľavy a HappyFoto ich má zľavy vyššie.
Auri
18.11.13,06:35
HappyFoto má síce nižšie ceny, ale vyššie manipulačné poplatky. Takže pozor. Spokojnosť s kvalitou však je u oboch. Objednávam však len fotky. No a fajn je aj www.dmfoto.sk . Aj cenovo, aj kvalitou.
arizona
05.12.13,09:42
Dala som si nakoniec urobit kalendar vo Fotolabe. zatial neprisiel, som zvedava...

Okrem kalendara som si dala urobit aj tri velke fotky /30x50/, ktore som chcela dat zaramovat.
No, horor!!!
Fotky presytene, tmave flakate.
Jeden plagat bol mix viacerych fotiek. Z bocnych fotiek boli zosekane tvare, hoci v navrhu ktory som im posielala bolo este kusok okolia.
Takto som si veru drahe fotky od profesionalov nepredstavovala :-(
Letko
05.12.13,10:01
Dala som si nakoniec urobit kalendar vo Fotolabe. zatial neprisiel, som zvedava...

Okrem kalendara som si dala urobit aj tri velke fotky /30x50/, ktore som chcela dat zaramovat.
No, horor!!!
Fotky presytene, tmave flakate.
Jeden plagat bol mix viacerych fotiek. Z bocnych fotiek boli zosekane tvare, hoci v navrhu ktory som im posielala bolo este kusok okolia.
Takto som si veru drahe fotky od profesionalov nepredstavovala :-(

Fotky aj plagát daj reklamovať.
arizona
05.12.13,10:04
Dala som si nakoniec urobit kalendar vo Fotolabe. zatial neprisiel, som zvedava...

Okrem kalendara som si dala urobit aj tri velke fotky /30x50/, ktore som chcela dat zaramovat.
No, horor!!!
Fotky presytene, tmave flakate.
Jeden plagat bol mix viacerych fotiek. Z bocnych fotiek boli zosekane tvare, hoci v navrhu ktory som im posielala bolo este kusok okolia.
Takto som si veru drahe fotky od profesionalov nepredstavovala :-(

Fotky aj plagát daj reklamovať.
Hned po rozbaleni som im pisala mailom reklamaciu,uvidim, ako sa vyjadria.
kopretinka
05.12.13,11:57
kalendáre aj fotoknihu z fotolabu iba raz a nikdy viac.Hororné farby aj kvalita papiera.
arizona
05.12.13,13:12
Dala som si nakoniec urobit kalendar vo Fotolabe. zatial neprisiel, som zvedava...

Okrem kalendara som si dala urobit aj tri velke fotky /30x50/, ktore som chcela dat zaramovat.
No, horor!!!
Fotky presytene, tmave flakate.
Jeden plagat bol mix viacerych fotiek. Z bocnych fotiek boli zosekane tvare, hoci v navrhu ktory som im posielala bolo este kusok okolia.
Takto som si veru drahe fotky od profesionalov nepredstavovala :-(

Fotky aj plagát daj reklamovať.
Hned po rozbaleni som im pisala mailom reklamaciu,uvidim, ako sa vyjadria.
Uz mi odpovedali,ze im mam fotky poslat spat,vraj do 30 dni sa mi ozvu.
Pisala som im, ze som predpokladala,ze ak by bola niekde chyba,tak ze oni fotky upravia,aby bol vysledny efekt pekny.
Odpisali, vraj oni korekcie neponukaju...Tak nechapem teda, preco z fotiek zosekali.

No,dakujem pekne,mal to byt darcek k vianociam. Takze mozem ist kupovat ine darceky :-(
vlado 33
05.12.13,13:51
Nie všetko je zlato čo sa blyští. Pokiaľ nemáš aspoň IPS monitor, nevieš posúdiť farebnosť výslednej foto. A k tomu ho treba zladiť s PC. Win.7,8 minimálne kalibrácia monitora alebo cez kalibračnú sondu. TN monitor so všetkými svojimi dynamickými vylepšeniami obraz skresľuje. Odporúčam, vždy si daj urobiť vzorku (malá foto), než sa pustíš do veľkoformátovej tlače. Pri tlači tam majú svojho grafika, ktorý vie v programe doladiť detaily.
vlado 33
05.12.13,14:28
K tomu zosekaniu. Na aký formát si nafotila 4:3 alebo 3:2? U 3:2 je pomer 50x 33,333 orez na výšku bude 3,33 cm alebo bude deformovaný. Alebo 30x45, 2,5cm okraje na bokoch.
arizona
05.12.13,14:54
Nie všetko je zlato čo sa blyští. Pokiaľ nemáš aspoň IPS monitor, nevieš posúdiť farebnosť výslednej foto. A k tomu ho treba zladiť s PC. Win.7,8 minimálne kalibrácia monitora alebo cez kalibračnú sondu. TN monitor so všetkými svojimi dynamickými vylepšeniami obraz skresľuje. Odporúčam, vždy si daj urobiť vzorku (malá foto), než sa pustíš do veľkoformátovej tlače. Pri tlači tam majú svojho grafika, ktorý vie v programe doladiť detaily.
Je mi jasne, ze bezni smrtelnici neoplyvaju takou fototechnikou,ako profi-laboratorium.
Tiez mi je jasne, ze nebudu upravovat kazdu malu fotocku, co si kto da urobit.
Ale ked si da niekto urobit velky plagat,predpokladala som, ze format upravia,aby ho prisposobili "netradicnej" velkosti...
vlado 33
05.12.13,15:37
Nemáš pravdu, čo donesieš to ti spravia. Príklad: donesiem foto, dám si spraviť veľkoformátovú tlač za niekoľko desiatok €. Oni to upravia podľa seba a ja budem namietať, že som to takto nechcel. Každý máme iné priority o ktorých oni nemôžu vedieť. Vždy konzultovať a až potom dať vyrobiť vf. tlač, nikdy nie cez internet ale na pracovisku.
arizona
05.12.13,15:48
Nemáš pravdu, čo donesieš to ti spravia. Príklad: donesiem foto, dám si spraviť veľkoformátovú tlač za niekoľko desiatok €. Oni to upravia podľa seba a ja budem namietať, že som to takto nechcel. Každý máme iné priority o ktorých oni nemôžu vedieť. Vždy konzultovať a až potom dať vyrobiť vf. tlač, nikdy nie cez internet ale na pracovisku.
Tu nejde o priority,ale o to, ze ta fotka sa mnohonasobne zvacsuje,takze ma ine parametre ako v PC. Prioritou kazdeho je urcite kvalitna fotka a nie flakate ksichty, ci iba jedno oko z celej tvare...
Pri zadavani fotiek je take male tlacitko" ma laboratorium foto usposobit a upravit". Ja som to odklikla, myslela som, ze tym zlepsuju kvalitu vzhladom k velkosti.

A kto uz by mal taku prioritu, ze si da odseknut polku tvare? Co sa im podarilo v mojom pripade :-/ Ved takyto trapas neurobi ani amatersky fotograf.
vlado 33
05.12.13,16:40
Ten foťak je koľko Mpx? Na kvalitnú tlač 50x30 pri 300dpi ti treba 16 Mpx. Ale asi to tam niekto poriadne pokakal.
vlado 33
05.12.13,19:13
Olympus pomer obrazu 4:3 šírka 50= 50x37,51 alebo na výšku vieš 30= 30x40. Niečo o orezávaní: http://www.fotoradce.cz/format-fotografii-32-versus-43-clanekid83
arizona
08.12.13,18:59
No kalendar uz mam tiez doma, nastastie je OK
misoft
08.12.13,19:00
No kalendar uz mam tiez doma, nastastie je OK
Takže - koniec dobrý - všetko dobré..... :D
simon7
20.02.14,17:00
Náhodou nejaký lepší program na úpravu fotiek by ste nevedeli....
arizona
20.02.14,17:18
Náhodou nejaký lepší program na úpravu fotiek by ste nevedeli....
Pohladaj v archive, je tu dost tipov...
Ak nenajdes,zaloz si novu temu, tu si mimotemy
misoft
20.02.14,17:20
Náhodou nejaký lepší program na úpravu fotiek by ste nevedeli....
Spýtaj sa uja Gogoľa......
vlado 33
21.02.14,02:12
Náhodou nejaký lepší program na úpravu fotiek by ste nevedeli....
Gimp je zadara. Pokiaľ ti nevyhovuje, hľadaj niekde inde.