stuko
21.03.06,19:16
poradaci mam na vas nasledovnu otazku.

dnes mi volala moja kolegyna, ze potrebuje urobit DP, pracuje na HPP, ale hacik je v tom, ze mala pocas roku i prijmy z autorskej cinnosti, nezdanene, cize budeme podavat DP typ B, lenze co je horsie, v minulom roku nepoziadala o vystavenie DICa DU.
Teraz mam na vas otazku, je mozne vyhnut sa pokute 2000,- keby sa zastavila na DU a prihlasila s, vystavene DIC jej vlastne mozu povedat aj hned pri registracii /aspon dufam, lebo karticka chodi do 2 tyzdnov) a to DIC by som hned napisal do DU

takze chcem sa opytat, co s tym, podat becko priznanie bez uvedenia DICa, alebo si pockat na DICo, ktore jej vystavi DU.

Mate napady ? Vopred dakujem
rada
21.03.06,18:37
Či je možné vyhnúť sa pokute ťažko povedať. Treba požiadať o pridelenie DIČ, podať DP a modliť sa, že DÚ žiadnu pokutu nedá. A ak by predsa len dal pokúsiť sa o odpustenie, zníženie alebo splátky. Alebo sa jednoducho s pokutou zmieriť a zaplatiť.
stuko
21.03.06,18:39
Či je možné vyhnúť sa pokute ťažko povedať. Treba požiadať o pridelenie DIČ, podať DP a modliť sa, že DÚ žiadnu pokutu nedá. A ak by predsa len dal pokúsiť sa o odpustenie, zníženie alebo splátky. Alebo sa jednoducho s pokutou zmieriť a zaplatiť.

a keby som do DP namiesto DICa, napisal kolegynine RC ? To by asi moc priechodne nebolo, ze ... :confused::mee:
stuko
21.03.06,18:41
no sranda, som to potom vymazal, ale muselto to byt naozaj uplne v tej istej sekunde :)
rada
21.03.06,18:47
Mohlo by sa stať, že pri návale práce by si to nevšimli, ale neviem, neviem. Oči pracovníčok-daňovníčok sú veľmi bystré. Keby kolegyňa vedela, že tento rok nebude mať príjmy, ktoré by sa na budúci rok mali zdaňovať čím by sa v budúcnosti na nepožiadanie o DIČ nemuselo prísť, možno by sa dalo pouvažovať a risknúť RČ.Kto vie teraz či sa v priebehu roka nevyskytne zase niečo také ? Ale ako sa hovorí "risk je zisk". Treba mať odvahu, ja sa priznávam dobrovoľne, že ju nemám a robila by som tak ako som napísala vyššie.
stuko
21.03.06,18:53
Mohlo by sa stať, že pri návale práce by si to nevšimli, ale neviem, neviem. Oči pracovníčok-daňovníčok sú veľmi bystré. Keby kolegyňa vedela, že tento rok nebude mať príjmy, ktoré by sa na budúci rok mali zdaňovať čím by sa v budúcnosti na nepožiadanie o DIČ nemuselo prísť, možno by sa dalo pouvažovať a risknúť RČ.Kto vie teraz či sa v priebehu roka nevyskytne zase niečo také ? Ale ako sa hovorí "risk je zisk". Treba mať odvahu, ja sa priznávam dobrovoľne, že ju nemám a robila by som tak ako som napísala vyššie.
ten postup, ktory si pisala v prvom prispevku odporucim aj ja kolegyni.


dakujem, velmi pekne
rada
21.03.06,18:58
OK. Držím palce.