Marcel Balog
17.11.13,15:59
Zdravím potrebujem poradiť ohľadom exekútora mám nejaký dlh ktorý si ovšem chcem uhradiť dlh stále rastie no v čom je problém.... exekútor mi neposlal list v ktorom je číslo účtu a podobne vyhovára sa že sa list vrátil nedávno som prezval balík a pohoda nechali žltý papier...takže to beriem ako výhovorku.. ..po novom nedvíha telefón a nereaguje na sms...naposledy mi povedal že si mám akože do Skalice prísť po list...akože tomuto som sa zasmial na vlastné prostriedky?...to ešte prekusnem ale to že kedy mám ísť keď pracujem ?? Prosím niekoho čo mám v takejto situácií robiť ?? Je to veľmi nespravodlivé ten dlh tam bude rásť on to bude naťahovať neexistuje niečo proti nemu aby sa veci dali do pohybu??
za pomoc vopred Ďakujem...
buchač
17.11.13,15:05
Máš proste smolu ...

Exekútor má vyššie karty v rukách ...samé esá , ktoré neprebiješ .

Ty sa musíš interesovať a snažiť , aby si zmazal dlhy ...
Ako vravíš , on zarába ...jemu je to šumafuk .
Môžeš sa kľudne sťažovať na Komoru exekútorov , no neverím , že pochodíš ...

Viď aj http://www.porada.sk/t38180-nedodrzanie-lehoty-komora-exekutorov.html
pepsikova
17.11.13,15:07
..napíš doporučený list so žiadosťou o číslo účtu..myslím ale, že číslo účtu exekútora musí byť aj na prvej výzve k zaplateniu exekúcie,ktorú si musel dostať!..skús pohľadať!..
...môžeš aj poslať zloženkou, na ktorej uvedieš číslo exekúcie,na adresu exekučného úradu-teda exekútora..


(našla som v Skalici k ex. Dobrodenkovej: 2669817003/5600

a k Polákovi:0253062920/0900, 0253062904/0900
..musíš uviesť aj číslo exekúcie, ktoré je uvedené na výzve k zaplateniu, alebo na iných oznámeniach, ktoré máš od exekútora..

(zdroj:nájdeš tu:https://www.google.sk/search?q=exek%C3%BAtor+skalica&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a&channel=fflb&gws_rd=cr&ei=Q-iIUuezOefp4gS62oGIBA#channel=fflb&q=exek%C3%BAtor+skalica+%C4%8D%C3%ADslo+%C3%BA%C4% 8Dtu&rls=org.mozilla:sk%3Aofficial
..
Marcel Balog
17.11.13,15:15
Nedostal som žiadnu výzvu! Ja som si to nechal poslať na internát predtým som s ním volal dodnes žiadne výzvy nič od neho nemám
Marcel Balog
17.11.13,15:16
Keby som mal aspoň nejaký jeden papier tak sem nepíšem vyplatím to a mám pokoj jasná vec..však takto mám bloknuté účty
pepsikova
17.11.13,15:19
..nooo, tak zájdi do banky strč peniaze na vlastný účet a ono sa to samo odnesie exekútorovi..
pepsikova
17.11.13,15:21
..s exekútorom takého rangu, ako je v skalici, treba len písomne, aby si mal doklad, že vedome nedodržiava zákonný postup!..potom sa môžeš aj sťažovať na to, že predlžuje čas na vyplatenie a tebe narastajú úroky..
pepsikova
17.11.13,15:22
..a ako potom vieš, u koho je vedená voči tebe exekúcia, ked nemáš žiaden list od exekútora?..niečo mať musíš!..a na tom niečom bude aj jeho číslo účtu..
Marcel Balog
17.11.13,15:33
Nemám prístup k svojmu účtu neviem vyberať ani vkladať peniaze už som si to overoval...najprv som chcel tak.. ako viem??? tak že som zistil že mám účet bloknutý?? ..potom som začal zisťovať prečo a dopátral som sa ..
pepsikova
17.11.13,15:42
..jaj!..z iného účtu,na ktorý si vložil..napríklad, máš manželku, tá má účet, vlož a pošli na svoj účet!..alebo od niekoho dobre známeho, čo ti urobí priateľskú službu-vložíš peniaze a odošleš!..
..inak, to je blbosť, čo hovoríš, na svoj účet môžeš hocikedy vložiť peniaze v banke..vybrať sa nedá, jasné, je zablokovaný kvoli exekúcii-ale ak sú tam peniaze, banka stiahne a ak bude vyplatená celá pohľadávka, exekútor po mesiaci účet otvorí-oznámením banke o splatení pohladávky..
Marcel Balog
17.11.13,15:51
Jasné rozumiem no ja tam teraz na účte mám 75eu a sú tam stále nestiahol si ich...takže ak tam aj vložím môžem skúsiť ale neverím moc tomu alebo on si môže stiahnuť len celú sumu ( dlh ) ?? a hej to som prehnal vložiť sa dá..vyberať sa nedá :-) moja chyba :-)
Antea
17.11.13,15:52
Vyrieš to veľmi jednoducho, zisti si výšku dlhu a číslo účtu u oprávneného a plať rovno jemu. Veď musíš vedieť komu si dĺžny. A exekútor nech si na svoje čaká.
pepsikova
17.11.13,15:54
..ale pokiaľ má zablokovaný účet v banke, exekútorovi môže trvať aj pol roka, pokiaľ k nemu príde správa, že dlh je u oprávneného vyrovnaný a ešte treba zaplatiť exekučný poplatok-ten ide exekútorovi- tak sa odblokovanie účtu predĺži!..
pepsikova
17.11.13,15:59
..neviem, kolko si dlžný, ale ku koncu mesiaca sa zoberie celá suma-pokiaľ je tam tolko a musí ti zostať na účte cca 99€, ako životné minimum, ktoré sa ale nedá vybrať,ved účet je bloknutý!..tak už nemudruj, vieš, kolko si dlžný, tak to pošli na účet, banka si to stiahne a ty budeš mať
pokoj..
...alebo to pošli zloženkou, ale to musíš vedieť číslo exekučného titulu a napísať ho tam..
Antea
17.11.13,16:03
Áno máš pravdu, no nás napr. naštvalo, že platíme exekútorke a ona oprávnenému nedáva nič, tak to budeme riešiť, platbami priamo poisťovniam. A v tomto prípade nebudú aspoň penále narastať.
Marcel Balog
17.11.13,16:09
dlžní som naposledy bol (mesiac už tomu )to bolo 109,66 eur ja mudrujem ?? .:D nevidím kde ale v pohode ja sa do takých vecí nevyznám len som sa pýtal človek nepadne z neba múdry ...neviem ako vy..fajn Ďakujem za radu.
pepsikova
17.11.13,16:38
..nemáš pravdu..exekútor je zástupcom oprávneného a teda musí od povinného- to jest dlžníka , vybrať celú sumu a potom ju poslať oprávnenému...ak ty splácaš dlh priamo a exekútora obídeš, úroky ti aj tak porastú, lebo exekútor to môže brať tak, že neplatíš!.poslal ti predsa výzvu, ako zákonný zástupca oprávneného, že dlh máš splatiť jemu!..a ak ty splatíš tomu, komu si dlžná a ten dotyčný to exekútorovi nepznámil, tak si stále vedená ako dlžník..
jelalim
17.11.13,16:45
Dlžný si ty, ty sa musíš starať a zaújmať ako to vyplatiť. Ak píšeš, že exekútor nereaguje na SMS, hádam sa tomu nečuduješ... Prečo by mal?

Ak to naozaj chceš vyplatiť, telefonát exekútorovi nech Ti pošle ten list so sumou kde je napísané aký je dlh. Exekútor nemá prečo posielať zásielky na internát a podobne, pošle Ti to na adresu trvalého pobytu.Ty sa musíš zariadiť a dostať sa na svoj pobyt pre zásielku.

Ak to nebude ochotný znova posielať (nie je to jeho povinnosť), tak Ti ostáva jedine za ním zaísť. Čo na tom, že je v Skalici? Deň dovolenky v robote a Skalicu dáš na otočku.
Antea
17.11.13,17:12
Doposiaľ sme tak postupovali, ale teraz nás SP a VšZP vyzvala, aby sme platili priamo im.Aj banka nám tak urobila, čo patrilo SP poslala na účet ŠP a exekútorovi len to čo jeme patrilo.
draik
17.11.13,18:01
Niekoľko poznámok k Vášmu problému a k následným reakciám:
-Exekútor vždy najskôr blokuje účet a až potom posiela upovedomenie o začatí exekúcie. To, ktorý exekútor Vám blokol účet, sa dozviete v banke, ak ste medzitým nedostali upovedomenie od exekútora.

-Kým Vám nebude upovedomenie ako fyzickej osobe - nepodnikateľovi doručené, nemôže exe vydať exekučný príkaz (=príkaz k strhnutiu čiastky z účtu). Účet ale zostane zablokovaný. Z hľadiska trov konania sa oplatí uhradiť dlh ešte predtým, než exe vydá exekučný príkaz.

-Komunikujte s exekútorom písomne doporučenou poštou, ak on nekomunikuje napr. telefonicky.

-Dlh môžte uhradiť aj oprávnenému z exekúcie (=tomu, komu dlžíte peniaze), ale aj v takom prípade musíte exekútorovi uhradiť jeho trovy vrátane odmeny

Antea: od novembra už exe majú zákonom stanovený postup koľko a akým spôsobom musia posielať z vymožených peňazí oprávnenému
draik
17.11.13,18:03
Upovedomenie mu exe musí doručiť, inak peniaze za normálnych okolností nevymôže.
pepsikova
24.11.13,10:40
..taký exekutor, ktorý sa seriozne zaoberá exekučným právom, dodržiava aj zákony...ale v poslednom čase sa akosi premnožili takí, čo im je jedno, ako,len nech majú svoje odmeny!..dlhy sa neoplatí mať!..