radomir76
17.11.13,19:54
Upozornenie pre tých čo inzerujú Autá, motorky na predaj, nový trik podvodníkov z anglicka,ukrainy : ozvú sa Vám že majú záujem o vaše auto, dohodli si špedíciu, pošlete im bankové údaje a naozaj peniaze prídu na účet , za pár dní aj špedícia , ktorú musíte zaplatiť(radi zaplatíte , už si madlíte ruky ako dobre ste predali) a keď je auto preč , po týždni peniaze z účtu zase zmiznú . lebo Vám banka oznámi , že platca šek vystornoval . ak ste peniaze medzitým vybrali dostanete sa do debetu.
radomir76
17.11.13,18:59
Ak tu je niekto z bankovej oblasti poprosím ako by sa tomu dalo predísť ?
lujza.j
17.11.13,19:00
no a máme k tomu nejaký link správu z tlače?...lebo takto to môže akože JPP....aj ked je to reaálne....
arizona
17.11.13,19:00
Su to tzv. nigerijske podvody.Nie su novinkou,ficia na internete uz niekolko rokov...hod do googlu, najdes stovky pripadov.

Netyka sa to len aut,ale aj mobilov,elektroniky a ostatneho tovaru...

Pokial sa najdu naivni ludia, dovtedy budu podobne podvody fungovat. Staci pouzivat zdravy sedliacky rozum...
lujza.j
17.11.13,19:09
Su to tzv. nigerijske podvody.Nie su novinkou,ficia na internete uz niekolko rokov...hod do googlu, najdes stovky pripadov.

Netyka sa to len aut,ale aj mobilov,elektroniky a ostatneho tovaru...

Pokial sa najdu naivni ludia, dovtedy budu podobne podvody fungovat. Staci pouzivat zdravy sedliacky rozum...
jáj to je totok:)
radomir76
17.11.13,19:13
len iná verzia, práve preto to sem dávam , že sa pár motorkárov už popálilo a ich mašiny sú už na Ukraine, keď ľudia zacítia keš ide rozum stranou... kto chce vedieť viac nech pozrie MOTORIDE
arizona
17.11.13,19:20
nika.sum
17.11.13,20:59
Len bezohladu na to, ci je pravdepodobne, ze by mal alebo nemal zaujem. Ja sa pytam ako je mozne ze banka moze stiahnut na peniaze bez mojho vedomia? ved nedavno bola v TV reportaz, kde omylom poslal peniaze na iny ucet a mal problem odtial peniaze dostat. Banka predsa nema pravo bez mojho vedomia siahnut na peniaze na mojom ucte ( okrem exekucie).
bea
18.11.13,09:25
To aj mňa zaujíma. Ako sa také niečo môže stať a na základe čoho ?
Richard
19.11.13,20:56
Založte otázku a pozvite bankára :) alebo aj viacerých, snáď aspoň jeden odpovie.
pepsikova
20.11.13,03:54
....nie som bankár, ale hádam sellácky rozum postačí...finančné transakcie idú tak, že platca prevedie peniaze na účet- bankovým prevodom z iného účtu..a pokiaľ na tom inom účte sú peniaze, prevod sa uskutoční, pokial nie sú, prevod sa nedá urobiť,lebo nie je čo previesť...peniaze posielané šekom banka pred pripísaním na iný účet najprv overí, či sú "kryté", teda či platca vystavil hodnotu na hodnotu, ktorú je z čoho zobrať...ak nie je šek krytý, smola,peniaze nebudú..banka nemože vstupovať do účtov klientov a šafáriť si tam len tak,pretože stratí dôveryhodnosť a má problém...
..takže,ak raz na účet prídu peniaze z iného účtu, tak tam zostanú, pokiaľ si vlastník účtu nerozmyslí, čo s nimi urobí, lebo sú jeho...banka môže siahnuť na peniaze na účte jedine na príkaz exekútora a súdu...
...stornovanie peňazí,ktoré už raz "sedia " na mojom účte, to sa nedá nijako..systém nepustí..
..takže prosím zadávateľa, aby vysvetlil ,ako prišiel k tomu, že "platca šek vystornoval" a teda banka peniaze jednoducho stiahne...
..jasné, že podvody a ľudská chamtivosť nemajú hraníc, ale zas, čo sa týka bankových prevodov, ,tam je systém na vyššej úrovni, ako je ľudský mozog,nedá sa šachovať horedole..
Letko
20.11.13,04:57
Vklad na účet sa dá vystornovať v prípade, ak zamestnanec banky zadá iné číslo účtu, sumu, VS ako je na doklade podpísanom klientom. Z toho mi vychádza toľko, že zamestnanec banky, ktorý robil vklad/prevod, musí byť v tom tiež zapletený.
Pri preplácaní šeku musí klient čakať aj mesiac, pokiaľ si banka overí jeho krytie a až potom pošle peniaze na účet.
Takže buď je to HOAX, bankový pracovník zapletený v podvodoch alebo iná možnosť, na ktorú zatiaľ nepoznáme odpoveď.
duves
20.11.13,05:09
Ako tomu predísť? Otvoriť vkladnu knižku. Kreditna položka môže na VK knižku prísť, ale debetovanie sa nesmie urobiť bez zapisu s klientom do VK. Skuste na nich vyzret. Peniaze vybrat a knižku zrušiť. Banda ukrajinska!
duves
20.11.13,05:11
Ak tu je niekto z bankovej oblasti poprosím ako by sa tomu dalo predísť ?Trochu ja, ale nerobim na platbach.
bodliak
20.11.13,06:45
Ono to tak dobre zneje, "platca šek vystornoval", to sa k medzinárodnému obchodu (veď: predaj motocyklov do zahraničia) hodí viac, ako klasické - ošmekli nás.

Realita môže byť úplne inde. Buď to bol šek, ale nebol krytý, alebo bol falošný, peniaze na účte nikdy neboli, akurát si ho skúsili dať preplatiť a vtedy to prasklo.
Alebo to vôbec nebol šek, ale takto to lepšie zneje.

Podvody sa dejú, a pre chamtivosť ľudí na oboch stranách sa diať aj budú.
arizona
25.11.13,19:57
tento podvod uz pouzivaju aj na svad.saty!

viac:
http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny-archiv/2013-11-25-velke-noviny-tv-joj.html
34:10 min.