Dabeat
17.11.13,22:26
Dobry den nachadzam sa v takejto situacii... 31. augusta mi skoncilo studium nenahlasil som sa na urad prace a asi v polovici septembra som zacal pracovat v zahranici odpracoval som dva mesiace a teraz som sa vratil.. prihlasim sa na urad prace a za polovicu septembra si zdravotne poistenie zaplatim... ale.. myslel som si ze ak preukazem ze som v zahranici pracoval zdravotne poistenie mi spatne zrusia a dane obdobie si nebudem musiet platit ale teraz zistujem ze som to mal oznamit do 8 dni a je zato pokuta cez 300 eur.. tak neviem ci ked im to oznamim automaticky mi daju tu pokutu a az potom mi to poistenie spatne zrusia alebo ci im to nemam oznamit a zaplatit si poistenie za 2 a pol mesiaca sam co by vyslo lacnejsie ako pokuta + som zistil ze zdravotne poistenie som si mal platit tiez do nejakych 8 dni kazdy mesiac tak dostanem nejake penale zato ze si to zaplatim az teraz? ako postupovat? dakujem
arizona
17.11.13,21:34
Chod do ZP, daj si vycislit dlh,vysvetli situaciu,a ziadaj ze by si chcel uhradit. Oni si cenia, ze sa ozves a si ochotny zaplatit,aspon ta nemusia hladat cez exekutorov. Poznam viacero ludi, co si doplacali neskor a pokuty,ani penale nedostali.
Ak si urcitu dobu paltil ZP v zahranici, prines doklad a ziadaj zaratat.