misukooo
17.11.13,23:06
Dobrý deň mám 23 rokov a od júna 2013 som živnostník v oblasti čistiacich a upratovacích služieb a teraz som začal s predajom a servisom výpočtovej techniky, vyšlé faktúry mám cca 3200€ ale došlé zatiaľ len nejakých 400€ nakoľko s výpočtovou technikou som začal prednedávnom, potreboval by som sa stať dobrovoľným platcom DPH, bol som si pre prihlášku a tam mi povedali že aj tak budem platiť zábezpeku, pritom podľa mojich informácií by som nemal keďže nemám nikde žiadne nedoplatky a nejdem ešte len začať podnikať lebo už mam faktúr okolo 15. (prijaté aj vydané dokopy) potreboval by som poradiť nakoľko platcom sa musím stať lebo firmy mi už dlho nebudú tolerovať že som neplatca. Ďakujem
KEJKA
18.11.13,06:01
žiaľ, zábezpeka je daná zákonom, nie je to síce povinnosť pre Teba, ale je to zdroj príjmov štátneho rozpočtu. Takže ak ti vyrubia zabezpeku, nič s tým nenarobíš.
Nie je zákonná možnosť, ako sa vyhnúť plateniu zábezpeky.
Sarlotka
18.11.13,10:54
ja si tiez myslim, ze zabezpeku ti vyrubit pokial nemas nedoplatky nemaju....nevykonavas pripravnu cinnost, ale vykonavas uz samotnu ekonomicku cinnost o com svedcia tvoje vystavene faktury...

okrem registracneho tlacivo, je potrebne vyplnit aj dotaznik, vsetku ekon. cinnost zdokladovat kopiami dokladov.....

tu je metodicky pokyn k registracii
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/2013_05_02_k_registracii_dph.pdf
misukooo
18.11.13,17:24
Dakujem asi to zistim len tak ked podam ziadosy :/
Sarlotka
18.11.13,18:47
ja som podavala ziadosti pred dosiahnutim obratu aj ked ekonomicka cinnost bola vo vyssich obratoch a zabezpeka nebola vyzadovana...je to aj v metodickom pokyne kedy sa zabezpeka vyzaduje...