ludad
18.11.13,06:56
Potrebujem poradiť. Mám pozemok , na ktorom sú stavebné pozemky. Chcem na jednom z týchto pozemkov vybudovať prístupovú cetu.
Na stavebnom úrade mi povedali, že MUSÍM mať podpísanú zmluvu o budúcej zmluve s obcou. Je to skutočne podmienka ?
Nemôžem byť vlasníkom ja, ak je na danom pozemku ťarcha s prístupovým právom pre vsetky ostatné pozemk a o prevode sa rozhodnúť, až po vybudovaní cesty?
Prosím dajte mi vedieť aké su podmienky pre stavebné konanie na prístupovu cestu
bulnova
07.12.13,06:36
Záleží na tom, komu patrí pozemok, na ktorom chcete vybudovať cestu, a či je plánovaná v územnom pláne.
1. Ak patrí mestu a v UPN je plánovaná miestna komunikácia, môžete ju vybudovať, ale už od územného rozhodnutia musia byť stanovené podmienky, za akých ju mesto prevezme do majetku a správy
2.Ak je to Váš pozemok , treba vyjadrenie mesta, či to bude miestna komunikácia ,a tu zase stanoviť podmienky ako prejde do majetku a správy mesta, alebo to bude účelová komunikácia (spájajúce MK s uzavretým priestorom, napr. slepá ulička k Vaším RD).
Napriek tomu, že v cestnom zákone 135/61Zb. je, že plánovanie, stavba a údržba
miestných komunikácií j v kompetencií obce, tieto tlačia na stavebníkov , aby to vybudovali na vlastné náklady. Toto však nie je v rozpore s cit.zákonom, ale vždy a vopred musia byť známe podmienky, za akých ich obec prevezme do majetku a správy. Jednoducho musí byť zachovaný verejný prístup a každý dokument musí zachovať kontrolu mesta nad budúcou MK.