Žanette
18.11.13,08:15
Ahojte , uz asi mesiac sa rozculujem so sefovcami o fakturach.
SZČO-FO ukoncila zivnost a predmet cinnosti prehodila na svoju SRO-cku.
Lenze este stale mi chodia faktury za mytne a tankovanie od SHELL, FDE, PLOSE (ak niekto pozna)...je problem s prehodenim udajov, lebo tam sa tankuje na karty a nejde to len tak prehodit na druhu firmu. FO sa ukoncila k 15.9. a faktury mi stale chodia az do oktobra na FO. Kam mam teraz zauctovat faktury, ktore su vystavene na FO a tam ich nemozem dat. Mozem ich zauctovat aj tak na SROcku?
Lebo ked poviem sefovi, ze ja ich nemozem zauctovat lebo FO uz neni, tak sa tvari ze nepocuje...:(
Žanette
16.12.13,07:38
Ahojte, prosím Vás až niekto vie poradte mi s týmto nekonečným príbehom. Lebo mi to tu stojí a už sa mi to tu kopí tieto faktúry so SHELLKY. Ďakujem.
tictac7
16.12.13,07:49
Ale.my Ti.nemame na to co.povedat. majitel musi ist vybavit zmluvu na sro a davno mal zrusit zmluvu ma fo aleno.minimalne tie karty uz nepouzivat. Kedze fo uz.nie je, do nakladov mu to.nejde a do.nakldov sro mu to tiez nevies dat....a pozor, ani narok.na odpocet DPH nema
Žanette
16.12.13,11:59
Len šéfka už tieto faktúry platila z účtu FO a niečo z účtu SRO. Je to ako u...ale fakt neviem č os tým, či to mám dať do nákladov SRO bez odpočtu DPH. ale ani to nemúžem dať do nákladov SRO keď su na Fo...mi to tam stále stojí. Ale keď som im hovorila že to treba...tak len kývli plecami...
Žanette
16.12.13,12:18
Takže mu mám povedať, že buď ich opraví tá firma (Shellka) alebo ich nedám do účtovníctva?
cacka
16.12.13,12:23
Aby sa ti len tak nekopili na stole, tak ich daj do obalu a strč ich konateľovi do ruky s tým, že tieto faktúry sa nedajú zaúčtovať a tým pádom je to len zdrap papiera. Možno mu dopne, keď ich bude mať u seba....
Žanette
18.12.13,11:11
A ešte sa opýtam, keď oni spravia zmluvu alebo preklopia zmluvu na SROčku z FO až v decembri, to znamená že budú faktúrovať do SROčky až od decembra, ale čo s tými faktúrami do decembra, ktoré robili na FOs tým, že FO pozastavila živnosť od 15.9. takže všetky FA od 16.9. napr. do 12.12.( zistím dátum spísania zmluvy) mi budú visieť. Až bude zmluva alebo prepísanie na SROčku s dátumom decembrovým tak potom tie faktúry nemám aj tak kam dať. aj keď šikovná vedúca ich niektoré platila z účtu FO.
Ja predpokladám že oni určite spravia decembrový dátum preklopenia zmluvy, tak tie faktúry do tohoto dátumu môžem dať vôbec do nákladov? Lebo tankovalo sa do áut, ktoré má SROčka takže tankovať sa tankovalo, len hovorím...hádam sa z toho vymotáte, ešte až môžte mi helpnite stýmto a už to odklepnem vedúcemu nech si s tým robí čo chce
cacka
18.12.13,12:00
Pokiaľ nebude ochota zo strany Vašich dodávateľov zmluvy spätne upraviť alebo vytvoriť a potom následne opraviť aj vystavené FA, tak si následky svojho konania musí znášať SZČO-FO (nový konateľ). Čiže to bude musieť uhradiť zo svojho. Skúsila by som kontaktovať dodávateľov, či je možné s tým urobiť niečo spätne...u nich by sa zmenila len adresa.