zdravotnik3
18.11.13,09:05
Dobrý deň prajem,
pracujem na DOBPŠ ako VŠ. V spoločnosti som už cez pol roka. Nikdy nebol problém - vyplatené na čas, prihlásenie na brigádu prostredníctvom webu, telefónu. Tento mesiac som sa prihlásil na nočné zmeny ako vždy - odpracoval som ich. Po necelých dvoch týždňoch prišla za mnou manažérka, že všetko budem mať riadne zaplatené, len od inej spoločnosti. Povedala, že budú potrebovať nejaké údaje a budú ma kontaktovať. V týchto dňoch ma kontaktuje personálna agentúra, chce odomňa údaje a zrazu neplatí moje vyhlásenie a oslobodení do 155EUR (jedno miesto, dve spoločnosti). Teda odpracované hodiny budú zdanené (paradoxom je to, že nevedia o koľko hodín sa jedná). Preto som to odmietol poskytnúť údaje a podpísať, pokiaľ tam nebude odmena s akou som súhlasil pred 6-timi mesiacmi a počet hodín, na ktoré sa zmluva uzatvára. Mám nejakú možnosť sa dostať k hodinovej mzde s akou som súhlasil pred 6-timi mesiacmi?
Pred nástupom na zmenu som nebol na nič upozornený.
KEJKA
18.11.13,08:41
Mas predsa vypl. pásky za 6 mesiacov, z ktorych si tú hodinovku vieš vypočítat resp. je to tam aj uvedené.
Kto ťa platí? Asi nie personálna agentúra?
U 1 zam-eľa máš podpísané vyhlásenie k tým 155 EUR, ak si zrazu odrobil nočné zmeny ale pre inú spoločnosť, aj keď si o tom nevedel, tak tam už vyhlásenie nerobíš a odmena sa ti zdaní.
Pokiaľ ten 1. zam-eľ už ťa nezamestnáva a prešiel si cez pers. agentúru k inej spoločnosti, tak môžeš podpísať vyhlásenie, ale to treba vedieť vopred.
Podľa mňa sa nič nedeje, daň si vysporiadaš prostredníctvom RZD alebo podaním DPFO A. Pokiaľ si povinný z dôvodu dvoch prac. miest platiť aj odvody, s tým nič nenarobíš.
Je to skúsenosť a pred nástupom na nejakú pozíciu /nočná zmena bol podľa mňa dostatočný dôvod/ si over, pre koho a za čo pracuješ.
zdravotnik3
18.11.13,08:46
Ide mi o to, že bez upozornenia som išiel na smenu, ktorú zabezpečovala iná agentúra - teda musím mať novú dohodu. Musím zaplatiť daň ako neštudent.
veronikasad
18.11.13,08:53
Odvodové vyhlásenie (zrejme o tom a nie o dani je reč) môžeš mať podpísané len u jedného zamestnávatela. Nedá sa podpísť spätne. Zisti si na pobočke sociálnej poisťovne ktorá firma ťa v SP prihlásila a odkedy, Či si už v predch.firme z poistenia odhlásený.