Jumil
18.11.13,10:26
Vlastním rod. dom a chcel som si postaviť na ploche zastavaná plocha a nádvoria krb a prístrešok. Ohlásil som 2 drobné stavby na obecnom úrade. Stavby nemajú plochu väčšiu ako 25 m2. a ani výšku väčšiu ako 5 metrov.

1. Obec ako stavebný úrad mi určil, že ohlásené drobné stavby podliehajú stavebnému konaniu. a mám doložiť rôzne iné údaje. Otázka je, či je na ľubovôli obecného úradu určovať kedy drobnú stavbu zaradí na stavebné konanie?

2. Obec mi toto oznámenie dala až po zákonnej 30-dňovej lehote od ohlásenia drobnej stavby, čím porušila zákon. Ako sa môžem brániť proti takémuto oznámeniu a tomu, že obec porušila zákon?

Vedeniu obce som v minulostí vytýkal, že porušujú zákon a neplní povinností zo VZN v obcí.

Nevie mi niekto poradiť?

V zákone som sa nedočítal, kedy obec pri ohlásení drobnej stavby vydá oznámenie, že nemá námietku a kedy podlieha stavebnému konaniu.
Ak to nie je v zákone stanovené je tú priestor na korupciu alebo osobnú pomstu a just budeš platiť viac obci, lebo po novom sa platí za ohlásenú drobnú stavbu, ale za stavebné konanie sa platí viac a je to príjmom obcí.

Ich záujem je, aby občan zaplatil, čo najviac. Však bude na kávu - pohostenie.