ecc
18.11.13,10:36
Ahojte...

Aby som to stručne vysvetlil, bývam s rodičmi v dome v rodnom meste A, nedávno som založil firmu v meste B, ktorá je cez pol Slovenska a som majiteľom nehnuteľnosti v tom meste B. Chcel by som si spraviť pobočku/prevádzku (neviem aké je správne označenie) mojej firmy na adrese mojho bydliska v meste A. Ide mi aj o to, aby som mohol služobné cesty a knihu jázd evidovať z mesta A v ktorom bývam, keďže v meste B sa zdržujem zriedkavo.

Čo k tomu potrebujem? Potrebujem mať napísaný s rodičmi ako majiteľmi nehnuteľností papier o tom, že súhlasia s umiestnením pobočky/prevádzky, prípadne nájomnu zmluvu? Potrebujem tút vec ohlásiť úradom, či je to daňový úrad alebo niečo čo má súvis s podnikateľskou činnostou na mestskom úrade? Alebo mi stačí len papier o od rodičov s umiestnením kancelárie v našom dome?

Ďakujem za rady :)

Našiel som niečo podobné ako mám aj ja, tam sa píše, že ide o prevádzku. V mojom prípade to bude čisto kancelária, ktorú mám už teraz v dome, mám tam dva počítače a malý stolík, kde raz za mesiac príde návšteva na pár minút.
Tu je to: http://www.porada.sk/t193144-zriadenie-pobocky-s-r-o-v-inom-meste-ako-je-sidlo-s-r-o.html