potocka
21.03.06,22:11
:mee: ahojte,

prosím vás veľmi pekne o pomoc.SZČO automechanik kupoval v r. 2005 v rámci svojej činnosti pracovné rukavice, ochranné fólie, solviny.. mám to zaúčtovať do réžie alebo ako nákup materiálu...viem, že to je malichernosť, ale neviem si s tým dať rady.

Ďakujem Vám:)
Zita5
21.03.06,21:15
:mee: ahojte,

prosím vás veľmi pekne o pomoc.SZČO automechanik kupoval v r. 2005 v rámci svojej činnosti pracovné rukavice, ochranné fólie, solviny.. mám to zaúčtovať do réžie alebo ako nákup materiálu...viem, že to je malichernosť, ale neviem si s tým dať rady.

Ďakujem Vám:)


Prevádzková réžia .
potocka
21.03.06,21:18
ďakujem ti Zita za tvoju promtnú odpoveď. a ešte by som sa potrebovala uistit...Nakupoval aj vibračnú brúsku, ktorá bolo v hodnote 12 000,--. to zaúčtujem do nákupu materiálu???
Zita5
21.03.06,21:19
ďakujem ti Zita za tvoju promtnú odpoveď. a ešte by som sa potrebovala uistit...Nakupoval aj vibračnú brúsku, ktorá bolo v hodnote 12 000,--. to zaúčtujem do nákupu materiálu???


Zaúčtuješ do materiálu a zároveň zápis do evidencie drobného majetku .
potocka
21.03.06,21:23
a ešte by som mala jednu otázočku, jedna ekonomka mi radila, že môžem mať spracovanú knihu pohľadávok a aj záväzkov v exceli, no ja som si tým nie veľmi istá:confused:
laguna
21.03.06,21:31
dal by som to priamo do spotreby ako nakup spotrebneho materialu.

V exceli??? načo? na to sú účtovne programy pre boha :)
potocka
21.03.06,21:34
priamu spotrebu to si myslel brúsku
laguna
21.03.06,21:51
rukavice, solvina, ochranne folie = spotrebny material na vykonavanie podnikatelskej činnosti.

bruska to iste, do 30tis sk nerobis odpisy = priama spotreba
Paula
21.03.06,21:51
a ešte by som mala jednu otázočku, jedna ekonomka mi radila, že môžem mať spracovanú knihu pohľadávok a aj záväzkov v exceli, no ja som si tým nie veľmi istá:confused:
Knihu pohľadávok a záväzkov môžeš mať vedenú aj v školskom zošite. Žiaden zákon ti neprikazuje viesť účtovné záznamy v oficiálne predávanom účtovnom SW.
laguna
21.03.06,22:07
Paula to ano, ale ked mam SW tak naco? :-)
abel
21.03.06,22:13
Jasné, že keď máš SW, tak to nebudeš robiť v exceli, ale možno potocka SW nemá, takže môže si robiť aj v tom exceli alebo aj v tej písanke. Ale okraje už robiť nemusí:rolleyes:
Ja by som tiež tie čistiace potreby, rukavice a pod. dala do réžie a brúsku do materiálu.
Paula
21.03.06,22:22
J ale možno potocka SW nemá, takže môže si robiť aj v tom exceli alebo aj v tej písanke. Ale okraje už robiť nemusí:rolleyes:.

Tak som to veru myslela:cool: