Schiziak
22.03.06,04:42
Dobry den,

potrebujem zistit meno a informacie o organizacii, ktora riesi autorske prava - konkretne reprodukciu hudby v predajni. Technologia harddisk, repraky a MP3(ak to nechce nejake poplatky) alebo OggVorbis(tento format je urcite zadarmo). Urcite ziadne radio.

Tato organizacia by mala byt globalna, nejakych par slovenskych hudobnikov ma nezaujima. Ide mi hlavne o to aby som to mohol pustat dokola a legalne z pocitaca bez CD nosicov a podobnych skopiciniek. Ak je to SOZA tak je to strasne pretoze uplne ignoruju akykolvek kontakt so mnou. Kde sa da najst info o tom ako mam v tomto pripade postupovat?
Braňo
22.03.06,05:01
Nie je až tak podstatné v akom formáte si uložíš hudbu na svoj hard-disk. Dôležitejšie je, či máš originálne CD (nie napaľované) a či sa jedná o verejnú produkciu. Verejná produkcia je vtedy, ak z jedného zdroja počúva hudbu viac ako šesť osôb. Potom táto produkcia podlieha kontrole SOZA.

Všetky informácie vrátane tlačív nájdeš na www.soza.sk
Anife
22.03.06,07:57
Dobry den,

potrebujem zistit meno a informacie o organizacii, ktora riesi autorske prava - konkretne reprodukciu hudby v predajni. Technologia harddisk, repraky a MP3(ak to nechce nejake poplatky) alebo OggVorbis(tento format je urcite zadarmo). Urcite ziadne radio.

Tato organizacia by mala byt globalna, nejakych par slovenskych hudobnikov ma nezaujima. Ide mi hlavne o to aby som to mohol pustat dokola a legalne z pocitaca bez CD nosicov a podobnych skopiciniek. Ak je to SOZA tak je to strasne pretoze uplne ignoruju akykolvek kontakt so mnou. Kde sa da najst info o tom ako mam v tomto pripade postupovat?

Všetky organizácie ktoré sa zaoberajú ochranov autorských práv sú globálne. V čom Ťa SOZA ignoruje.
Anife
22.03.06,08:14
Nie je až tak podstatné v akom formáte si uložíš hudbu na svoj hard-disk. Dôležitejšie je, či máš originálne CD (nie napaľované) a či sa jedná o verejnú produkciu. Verejná produkcia je vtedy, ak z jedného zdroja počúva hudbu viac ako šesť osôb. Potom táto produkcia podlieha kontrole SOZA.

Všetky informácie vrátane tlačív nájdeš na www.soza.sk (http://www.soza.sk)

Podstatou SOZA neni vykonávať kontrolu ale zastupovať autorov hudobných diel a v ich mene uzatvárať licencie na používanie hudobných diel až následne má vo svojej činnosti kontrolu dodržiavania autorského zákona. Každý používateľ hudobných diel je povinný získať Od SOZA licenciu na používanie hudobných diel.
Autorský zákon sa nezaoberá počtom poslucháčov.
Používateľ diel je právnická alebo fyzická osoba, ktorá organizuje podujatie alebo je majiteľom zariadenia resp. prevádzky kde dochádza k používaniu diel.
Za používateľa hudobných diel sa považuje aj majiteľ zariadenia alebo prevádzky, ktorý SOZA neoznámi údaje o nájomcovi priestoru (§81 ods.5 Autorského zákona)
Autorskú odmenu podľa tohto sadzobníka neplatia tí
používatelia, ktorí v súlade s ustanovením §81 ods.6 a §84 AZ preukážu, že na hudobných produkciách sa používajú len voľné hudobné diela alebo diela autorov nezastupovaných SOZA, ktorí výslovne vylúčili kolektívnu správu svojich práv.
Schiziak
30.03.06,20:31
Ako SOZA vie komu moje penize pojdu? Format MP3 je chraneny nejakymi patentami, viem len tolko ze radia maju koli tomuto (SOZE atd.) specialne licencie. Ak su vsetky organizacie globalne, potom je uplne jedno komu zaplatim. Nerozumiem tomu. Ak su napr. vsetci interpreti zo zahranicia nemalo by sa obracati na ich vydavatelov?

Soza ma ignoruje tak, ze ked ich poziadam o vyjadrenie sa k mojej otazke neodpovedaju. Myslim si ze by to mali urobit najma ked tvrdia: Vážime si hľadanie informácií ako cestu k poznaniu. Dalej je to len obcianske zdruzenie ako nejake slovenske obcianske zdruzenie moze napriklad zastupovat michaela jacksona. Podla toho co ste napisali si mam teda vybavit licenciu na verejnu reprodukciu hudby? V urcitom case ju bude pocuvat aj 20 ludi.
Anife
31.03.06,06:39
Tak sa treba obrátiť na našich susedov www.osa.cz možno budú viacej ustretovejší. Na webovej stránke majú dostatok informácií včetne cenníkov atď.