Lucka Lussy Kučerová
18.11.13,18:33
Dobry den chcela by som sa spytat ci moze zamestnavatel menit zmluvu ak ju uzavrel so zamestnancom na dobu neurcitu tak, že mu dá zmluvu z doby neurčitej na polovičny uväzok...

Tiez by som sa chcela spytat, ak by zamestnanec podal vypoved ci dostane odstupne ak je v dobe neurcitej, alebo to plati len ak mu vypoved dá zamestnavatel - len v tedy dostava zamestnanec odstupne?

A ešte poprosim odpoved na poslednu otázku ... Ked mam smenu na 12 hodin mam nárok iba na jeden stravný listok? lebo zamestnavatel mi tvrdi, že ano a až nad 16 hodin dostáva zamestnanec listky dva. velmi pekne dakujem za radu
veronikasad
18.11.13,20:15
1. Zmena pracovnej zmluvy z doby neurčitej na dobu určitu, aj zmena týždenného fondu pracovneho času je možná len obojstranne podpísaným dodatkom k pracovnej zmluve.

2. Nárok na odstupné zamestnancovi vznikne iba v prípade, ak výpoveď dáva zamestnávatel v zmysle § 63 odst. 1 písm. a) alebo b) ZP. V súvislosti s prvou odpoveďou, ak dodatok nepodpíšeš, zamestnávatel ti dá z uvedeného dôvodu výpoveď s nárokom na odstupné.

3. Nárok na 2 SL nemáš ani pri 16 hod. smene. Zamestnávatel "môže" zamestnancovi prispieť aj na druhé jedlo, ak smena trvá viac ako 11 hod. Ako povinnosť mu to v zmysle § 152 odst. 2 ZP nevyplýva



(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
Lucka Lussy Kučerová
19.11.13,20:51
chcela by som sa spytat este co sa moze stat ked nepodpisem dodatok k zmluve na polovicny uväzok , lebo majitel mi urcite nebude chciet dat vypoved kedze by mi musel dat aj odstupne a jeho spolocnost nie je v pluse... ja sama podavat zasa vypoved nechcem pretoze by som prisla o to odstupne , vobec neviem ake to potom moze mat dosledky zo strany zamestnavatela teda okrem tej vypovede . dakujem za radu a pomoc