Kubo4001
18.11.13,18:48
Dobrý deň,
mám problém s PC. Zapnem ho, no zasekne sa pri nabehnití loga windows 7(po zrazení tých farieb) a nenabehne. Snažil som sa tento problém vyriešiť preinštalovaním Windowsu, keďže počítač mi v núdzovom režime šiel "normálne", tak som vylúčil HW vadu. Inštalácia prebiehala dobre. Naformátoval som disk. Windows sa nainštaloval. Ale po reštarte sa znovu zasekne na logu windowsu. skúšal som opäť pustiť núdzový režim, tak mi na pozadí nabehne konfigurácia počítača. Ale hneď v tom momente mi vyskočí okienko, ktoré hlási chybu, že windows nemôže byť nainštalovaný v núdzovom režime. Prosím o radu, ktorá by mi mohla pomôcť. Vopred ďakujem.
misoft
18.11.13,17:54
Aký PC? Toto vyzerá na problém s grafickou kartou. V núdzovom je zobrazovanie v základnom rozlíšení 800x600, 32256 farieb (niekedy), 24bit hĺbka . A pokiaľ je v PC aj integrovaná GK, tak nudzák ide na ňu.
Pozri si v Systém parametre GK, daj aktualizovať ovládače GK.
Kubo4001
18.11.13,18:16
a kde nájdem tie systém. parametre? V biose som nič také nenašiel a neviem kde hľadať, kedže sa Pc nezapne. Pc to je starší, intel pentium E7300, GK je Nvidia 8500GT, 2GB RAM ddr2, základná doska je MSI.
misoft
18.11.13,18:23
Ovládací panel - Systém. A ku grafike - t.z. že v núdzovom režime naskočí to základne rozlíšenie VGA. V Systém si nájdi grafickú kartu a daj aktualizovať ovládač. Je celkom možné, že ovládač je starý. Prípadne v Núdzovom režime urob experiment - klik PTM na plochu a skúšaj rozlíšenia (ak je ovládač v poriadku - malo by ponúknuť dostupné rozlíšenia - tým sa vylúči chyba ovládača, zostane aktualizácia)
Kubo4001
18.11.13,18:30
No tam sa nedostanem, pretože v núdzovom režime ma tam nepustí kvôli tomu, že windows nie je doinštalovaný a v normálnom režime sa to zasekne. Alebo je nejaká cesta, ako sa tam dostať?
mecky
18.11.13,18:33
windows si len reinstaloval alebo aj formatoval disk?
Kubo4001
18.11.13,18:36
disk som aj naformátoval.
misoft
18.11.13,18:37
Tak mu potom chýba ovládač ku grafickej karte. Systém v tom potom vidí problém a nenabehne ani do základného rozlíšenia. Tu skúsiť hľadať http://www.geforce.com/drivers alebo http://www.pcpitstop.com/drivers/download/NVIDIA~GeForce~8500~GT.html
mecky
18.11.13,18:42
aha kurna, ved to hore pises, som slepy
modru obrazovku ti to nenahodilo nikdy?
aky je presny typ zakladnej dosky?
tazko takto na dialku, chce to poskusat par veci:
ak mas 2 moduly ramky tak skus jeden vytiahnut
skus stiahnut nejake liveCD linuxu napr ubuntu a skusit ho spustit, ci nabehne
Kubo4001
18.11.13,18:56
ďakujem za rady. Stále ale neviem, ako dokončím inštaláciu windowsu a následne nainštalovať aj príslušný driver.
mecky
18.11.13,18:59
ked sa ti nespusti win tak nic nenaintalujes :)
ked nechce nabehnut win moze to znamenat chybu hardware preto som navrhol par veci ako to trosku otestovat
a na otazky si neodpovedal, typ dosky a ci bolo nejake BSOD (modra chybova obrazovka)
Kubo4001
18.11.13,19:09
bluescreen som predtým párkrát dostal. MSI N1996 je základná doska. skúsil som vytiahnuť jeden modul a pri vytiahnutí jedného sa to tam opäť zaseklo, no asi po minúte sa Pc reštartoval a toto sa opakuje neustále. Vytiahol som druhý modul a situácia bola rovnaká, ako ked tam boli oba. Skúsim stiahnuť to live CD linux.
Kubo4001
18.11.13,19:13
Nepomohlo by, keby som vybral GK a keby to bežalo na tej integrovanej karte a tak by som ten windows doinštaloval a stiahol drivers?
mecky
18.11.13,19:16
pokial nevyskusas tak sa nedozvieme :)
Kubo4001
19.11.13,14:28
Skúsil som to bez GK, ale len to pípalo a nič sa nedialo. Dal som tam to liveCD Linuxu, no bootovanie sa zasekne na: triggering udev events:/sbin/udevadm trigger--action=add.
mecky
20.11.13,08:22
hm, vyzera to naozaj na chybu hardware, chcelo by to asi zaniest do servisu, alebo nikomu kto sa pc trochu viac rozumie, takto na dialku by to bolo asi na dlho

ked sa ti chce, mozes skusit odpojit harddisk a spustit linux tak
Kubo4001
22.11.13,17:48
tak bola nakoniec chyba v harddisku. ďakujem za nápady a pomoc