acheron21
18.11.13,19:42
Dobrý deň,
kúpil som si autorádio cez E-shop, ale bol som si poň osobne na kamennej predajni(kancelárii). Rádio bolo vadne, tak som ho chcel vrátiť (do 7 dni), ale bolo mi povedané, že to nie je možné. Že to môžem, iba ak by mi to rádio doniesol kuriér, a nie keď som si ho osobne vyzdvihol. Tak prebehla reklamácia, samozrejme to nestihli do 30 dni. 34. deň som tam zavítal, že čo sa deje. Rádio už mali na predajni tak som si ho zobral (aj keď po 30 dňovej lehote), v domnení že bude OK. Vo vyrozumení píšu, že všetko je v poriadku, ale preventívne vymenili diel. Keď som ho vyskúšal, zistil som, že to robí to isté(nefunguje správne). Prosím vás, aké mam možnosti? Ďakujem za odpovede.
arizona
18.11.13,19:25
Ak objednavas cez eshop,mas narok na vratenie tovaru do stanoveneho terminu bez ohladu na to, ci si vyrobok vyzdvihnes na nejakom preberacom mieste,alebo ti pride postou,ci kurierom. Predajca ta oklamal.Bud schvalne,alebo nepozna zakony.
/vyhladaj cez vyhladavac, uz sa to tu viackrat riesilo/

Ale nemyl si dva pojmy a to 1. vratenie tovaru nakupeneho cez eshop a 2. reklamaciu tovaru.
Podla toho co pises, ty si tovar reklamoval...
Predajca ta mal do 30 dni informovat , ze tovar je opraveny a odovzdat ti ho. Ked presvihol 30.dnovu lehotu, mohol si od zmluvy odstupit...
Teraz ti ine neostava, iba znovu a znovu reklamovat. Po 3.rovnakej chybe,alebo po 4. roznych chybach mozes ziadat odstupit od zmluvy a ziadat vratit peniaze.
acheron21
19.11.13,07:54
Nie, nemýlim si tieto pojmy. Napadlo ma ešte, že ja som to rádio ešte nemám 7 dni (ak sa neráta čas čo bolo v reklamácii), tak by ho mal zobrať späť?
No a toto ma predajca v obchodných podmienkach na stránke:" V prípade predaja objendnaného tovaru na kamennéj prevadzke nie je možne tovar vrátiť v rámci 7 dňovej lehoty, lebo sa nejedná o podomový alebo zásielkovy predaj." Môže si to takto ošetriť?
Diky
arizona
19.11.13,08:00
Aj ked si si tovar prevzal osobne, zmluva bola uzatvorena na dialku-takze sa jedna o zasielkovy predaj

MOŽNOSŤ ODSTÚPENIA OD ZMLUVY

V zmysle ustanovenia § 12 zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z. z.) máte právo od takto uzavretej zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote Váš list o odstúpení od zmluvy doručený predávajúcemu. Toto právo máte aj v prípade, ak ste si tovar objednaný prostredníctvom internetu vyzdvihli osobne priamo u predajcu.
O svojom práve na odstúpenie od zmluvy musíte byť predajcom poučení ešte pred uzavretím zmluvy.
Ak vás predajca poučil o tomto práve dodatočne, plynie vám 7 - dňová lehota odo dňa dodatočného poučenia. Pokiaľ vás predávajúci o možnosti odstúpenia nepoučil vôbec, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.
viac
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=10
acheron21
19.11.13,08:11
Ešte jeden citát z obchodných podmienok predajcu: "K vlastnému uzavretiu kúpno-predajnej zmluvy dochádza prevzatím tovaru kupujúcim. " Takže podľa tohto nebola zmluva uzavretá (na diaľku) pri objednaní cez net, ale až keď som si tovar prevzal.
Môžem sa teda odvolať nato, že nezáleží na spôsobe, akým mi bol tovar doručný?
martinetto
17.12.13,21:46
dovolim si oponovat casti ,,,pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote Váš list o odstúpení od zmluvy doručený predávajúcemu. ...." nie je nutne v uvedenej lehote dorucit list, staci ak bude v posledny den lehoty podany na postovu prepravu, pripadne osobne doruceny musi byt iba v tejto lehote, inak je rozhodujuca peciatka posty.
acheron21
18.12.13,05:33
Ešte by som sa chcel opýtať, či sa ráta lehota reklamácie 30 kalendárnych alebo pracovných dní. Ďakujem
jslancik
18.12.13,06:18
hej.sk? majú to ošetrené. Prečo asi otvorili niekoľko hej-housov? Ak chceš, môžeš sa s nimi súdiť. Ale právnici, ktorí zostavili také obchodné podmienky, budú vedieť, ako si to obhájiť...
arizona
18.12.13,07:38
kalendarne.....pouzivaj vyhladavac,odpoved sa dozvies rychlejsie .-)