.lena.
22.03.06,07:04
Ja viem, že o leasingoch sa toho popísalo veľa ale predsa by som poprosila o radu. Do r.2004 som o nich neúčtovala a teraz nemôžem nájsť nikde postupy ako sa účtovalo. Prevzali sme autá na leasing a zmluvy boli uzavreté v r.02 a 03, podľa toho čo viem všetky splátky by mali ísť cez 381 a rovno do nákladov na 518.
Aj prvá splátka má ísť na 518?
Poplatky (pri prevzatí leasingu) môžem dať do nákl.?
A na základe čoho dostanem auto do majetku? Napr. jedno auto sme riadne splatili a hneď nato malo haváriu a ostalo nepoužiteľné, ako ho vyradím keď neviem ani ako ho zaradiť..
Ak sme prevzali leasing v januári a v apríli sme ho zase postúpili ďalej čo mi môže zostať v nákladoch?
Prosííím, poraďte mi, horí mi za pätami :mee: .
.lena.
22.03.06,07:58
Nenájde sa nikto kto by mi poradil????
feap1
22.03.06,22:27
Myslím, že všetko sa účtovalo na 518 až do skončenia leasingu, potom na konci sa prevzala len ZC na účty 02x. Nie som si ale istý.
.lena.
23.03.06,06:02
Myslím, že všetko sa účtovalo na 518 až do skončenia leasingu, potom na konci sa prevzala len ZC na účty 02x. Nie som si ale istý.
Ďakujem, aspoň niekto :) .
Podľa toho čo sa mi podarilo zistiť tak to je asi tak ako píšeš. Len sa mi zdá smiešne účtovať zc cca 150,-sk na účet 02x, ale inak to auto do majetku nedostanem, no nie?
jamajka
23.03.06,06:27
Do majetku ho dostaneš aj tak, že si ho v plnej obstarávacej cene zaradíš do dlhodobého majetku na 022 a zároveň zaúčtuješ aj oprávky 082.
Tweety
23.03.06,06:31
Ja viem, že o leasingoch sa toho popísalo veľa ale predsa by som poprosila o radu. Do r.2004 som o nich neúčtovala a teraz nemôžem nájsť nikde postupy ako sa účtovalo. Prevzali sme autá na leasing a zmluvy boli uzavreté v r.02 a 03, podľa toho čo viem všetky splátky by mali ísť cez 381 a rovno do nákladov na 518.
Aj prvá splátka má ísť na 518?
Poplatky (pri prevzatí leasingu) môžem dať do nákl.?
A na základe čoho dostanem auto do majetku? Napr. jedno auto sme riadne splatili a hneď nato malo haváriu a ostalo nepoužiteľné, ako ho vyradím keď neviem ani ako ho zaradiť..
Ak sme prevzali leasing v januári a v apríli sme ho zase postúpili ďalej čo mi môže zostať v nákladoch?
Prosííím, poraďte mi, horí mi za pätami :mee: .
Do nákladov iba to, čo sa týkalo príslušného roku, ostatné na 381.Do majetku si dostala po ukončení lízingu z fa za ZC predmetu lízingu. napr. 1000.-
.lena.
24.03.06,06:30
Do majetku ho dostaneš aj tak, že si ho v plnej obstarávacej cene zaradíš do dlhodobého majetku na 022 a zároveň zaúčtuješ aj oprávky 082.
To áno, ale až od roku 2004, dovtedy uzavreté lz sa majú účtovať po starom, čiže všetko išlo cez 381 a 518. ale už viem, že len tú predajnú cenu pri ukončení leasingu zapíšem ako zaradenie do majetku.
ekopo
24.03.06,12:27