Majka69
19.11.13,14:36
chcem sa opýtať..od 1.1.2014 je každý platca DPH povinný zasielať výkazy elektronicky. Zaregistrovala som sa na stránke DU. Na DU sa chystám s konateľom podpísať dohodu. Keďže budem oprávnenou osobou na posielanie el.výkazov potrebujem plnú moc. Existuje nejaké tlačivo na DU, ktoré vyplním alebo si tu plnú moc napíšem sama a stačí podpis konateľa osobne na DU ?
Dakujem
Tweety
19.11.13,13:38
Od 1.1.2014 už bude len el. možnosť podania. Na stránke FS je vzor dohody.
Majka69
19.11.13,13:40
dohodu mám... pýtam sa na plnú moc.Ďakujem
Kika69
19.11.13,18:09
Ja sa tiež zaoberám momentálne s touto otázkou, myslím, že tlačivo neexistuje ale tiež hľadám nejaký vzor na plnú moc a je potrebné ísť na DU aj s konateľom, nemôže ísť sám aj s plnou mocou a mojou registráciou s tým, že Dohodu podpisuje osobne konateľ? Ďakujem.
anika
20.11.13,07:35
Ja som na DÚ dostala takéto tlačivo.
Splnomocnenie
Daňový subjekt ...................... so sídlom...............................
IČO................. DIČ....................... zastúpený štatutárnym orgánom
- konateľom:..................... rodné číslo .......................................
bytom ................................
udeľuje splnomocnenie
.............................................. rodné číslo ...................................... trvale bytom: ...........
k zastupovaniu v rozsahu:
prístup k autorizovaným elektronickým službám poskytovaných daňovou správou SR -
doručovanie elektronických dokumentov daňového subjektu na elektronickú podateľňu
správcu dane na daňovom úrade.

V .....................dňa ........

....................................
podpis konateľa spoločnosti
Majka69
26.11.13,19:57
Už som si zistila, že vzor Plnej moci sa dá stiahnuť aj zo stránky drsr ale v takej sekcii, že by Vás to v živote nenapadlo: Danové informácie/Vrátenie DPH/Informačné materiály/Vzor plnomocenstva PO,
akurát, že ten dôvod si musíte dopísať.
avalik
26.11.13,20:03