vilibald
19.11.13,16:35
byt sme síce dostaly od štátu kde bolo asanačné pásmo lenže tam bola len prihlásená nikdy sme tam nebývaly odkúpili sme ho síce spoločne na rozvod ju nahovoryla céra a jej mama už teraz robia proti mne intrigy aby sa uvolnila izba pre zata ktorý je vo víkone trestu manželka sa omna vôbec už pol roka nestará málokedy mi pomôže plrispievam na nájom stravujem sa sám pretože ked som prispieval na stravu tak varila len to čo chutilo im po nápade že sa rozdelia izby že bude mat každý svoju tak céra súhlasila stým že bude prispievat na hipotéku prijal som ju domou už piaty krát mojej mame dlží peniaze ktoré si napožičiavala,teraz ked ich chcespet tak mi vrátila sim kartu ktorá bola na moje meno a ešte aj internet ktorý som bral zas len ja prenu proste chcú ma úplne zničit aby mi neostal ani cent hoci mi mama pomáha ale tiež žije len s dôchodku nebyt jej tak nemám ani na lieky preto žiadam niekoho radu ako pokračovat.
arizona
19.11.13,15:42
Na koho je byt pisany?
draik
19.11.13,15:49
Skúste používať bodky a čiarky, aby sa to dalo prečítať.
misoft
19.11.13,17:02
Z tohto sa nedá poriadne dedukovať. Kto je v LV zapísaný ako vlastník? Byt bol (z textu problému) zakúpený od "štátu" v čase, keď ste boli zosobášení - je teda v BSM. Takže i v prípade rozvodu ste stále majiteľom 1/2 bytu!

Čo sa týka ostatných vecí - ako majiteľ 1/2 tam môžete mať trvalý pobyt a exmanželka to nemôže zrušiť (jedine v prípade vysporiadania BSM a prisúdenia jej na základe súdneho rozhodnutia).
Obaja ako poloviční vlastníci by ste sa mali podieľať na nákladoch bývania.

Dlžoby dcéra od matky nech si rieši matka. SIM karta - pokiaľ bola na vaše meno - je vaša, pretože vy platíte za ňu.
Internet - a čo vám bráni ho zrušiť? A nebude žiadny internet. Dcéra (predpokladám plnoletá a zamestnaná) si nebude diktovať podmienky.
Oliwa
20.11.13,09:58
Ak ste byt dostali od štátu, na akú hypotéku prispieva dcéra? Ste rozhorčený, cítite sa ukrivdený, napísali ste v rýchlosti všetko, čo Vás zrejme už roky tlačí, ale je to veľmi chaotické. Prečítajte si to po sebe a upravte, aby tomu porozumel aj ten, kto "pozná" Vašu rodinnú situáciu len z tých pár riadkov. V tomto prípade súhlasím s draikom, stačilo by z tej jednej vety urobiť niekoľko samostatných a zrozumiteľných viet...