alinkaatc
19.11.13,18:07
Dobrý deň, chcem sa opýtať, môže mi majiteľ bytu, v ktorom bývame, zakázať natáčanie televíznej relácie?

Ďakujem za odpovede
Indeed
19.11.13,17:09
Ak mu o tom nepovieš ,tak nebude mocť, Ti zakazať o čom sa nedozvie...
misoft
19.11.13,17:16
Ak máš riadnu nájomnú zmluvu spojenú s užívaním, nemá právo ti zakazovať vykonávať takúto činnosť (ak to robíš na svojich prístrojoch! - jednalo by sa o obmedzenie osobnej slobody (a tým sa myslí i kultúrna činnosť). Nabudúce by ti mohol zakázať napr. používať sociálne zariadenie a pod.
Otázka: majiteľ tam býva tiež? Byt je prenajatý celý?
Zakázané je jedine to, čo by poškodzovalo JEHO majetok (tedy byt, bytové zariadenia spojené s bytom, prípadne zariadenie bytu dodané do bytu - nábytok, koberce a pod.) - teda i také vŕtanie a zatĺkanie klinčekov do steny v prenajatom byte je zakázané (bez jeho súhlasu). Ale činnosť spojená s užívaním bytu (spánok, sledovanie televízie a jej nahrávanie, počúvanie rádia, stravovanie, vykonávanie hygieny a pod.) - to ti zakázať NESMIE.
alinkaatc
19.11.13,18:24
Ďakujem za odpovede...majiteľ v byte nebýva, bývame tam traja ľudia, platíme riadne nájomné, a nie je nízke...zaujímalo ma to len preto, že som sa majiteľky spýtala, resp. ju informovala o tom, že sa tam bude natáčať relácia, aby o tom vedela, čo som jej nemusela hovoriť a veľmi ma zaskočila jej reakcia...preto som chcela vedieť, či má na to právo a či musím natáčanie zrušiť, čo by som veľmi nerada,..
Tweety
19.11.13,18:25
Môže. Nie je to tvoj majetok aby si si s ním mohla robiť čokoľvek. Takže ak ho chceš použiť na natáčanie, musíš na to mať jeho súhlas.
mareko
19.11.13,18:29
Podľa mňa ti môže zakázať natáčanie niečoho, čo bude zrejme celoštátne zverejnené. Je to jej byt a ak nechce, aby iní videli jej byt,zariadnie a pod. tak má na to plné právo.
Stefan2005
19.11.13,18:32
natáčať pre televíziu ... no ak náhodou prenajíma ten byt načierno, tak sa nedivím jej nežiaducim reakciám... alebo ju vytočila téma, ktorú chcete natáčať... či možno niečo iné.
bodliak
19.11.13,18:32
Asi ti nezakáže natočiť oslavu narodenín, ale ak mieniš natáčať televíznu reláciu ako svoj biznis, tak to môže. Z prenajatého bytového priestoru sa stáva priestor použitý na podnikanie.
misoft
19.11.13,18:38
No z tvojej prvotnej otázky (a pozerám nejasne položenej) nevyznelo, že sa tam bude natáčať relácia PRE televíziu - mal som dojem, že chceš ZAZNAMENAŤ televíznu reláciu (napr. na DVD rekordér a pod.). V tomto prípade - to máš zakázané, resp. potrebuješ súhlas majiteľa bytu/nehnuteľnosti.
felix1
19.11.13,18:54
A co ak ma majitel obavu z obsahu natoceneho programu. Ako sa bude branit pred susedmi a rodinou ak sa tam bude natacat nieco co je uplne v rozpore s jeho chapanim slusnosti? A ak sa aj nejedna o ,,rizikovu,, nahravku je minimalne slusne respektovat volu vlastnika. Svoj nesuhlas mozes prejavit zmenou prenajateho bytu. Zakon zacia az tam kde konci slusnost :)