MATUS PRESOV
19.11.13,18:12
dobry den zdedil som po starom otcovi pozemok na ktrorom je postavene byvale druzstvo . Len ze problem je v tom ze ak moj stary otec kupoval tento pozemok ziadne druzstvo tham nebolo.Prosim o radu ako a kde mam postupovat je mozne aby mi obec vyclenila podobny pozemok v rovnakej vymere ?
misoft
19.11.13,17:19
Prešlo to dedičským konaním?
Je to v LV na tvoje meno?
Potom sú dve možnosti: zámena pozemkov, alebo uzavrieť nájomnú zmluvu s uvedeným družstvom. Budú ti platiť nájom, oni potom ako obhospodarujúci na pozemku budú platiť dane.
MATUS PRESOV
20.11.13,12:20
ANO prislo mi z katastra ze povoluje vklad ak chcem zamenu pozmekov na koho sa mam obratit ?
misoft
20.11.13,16:58
SPF Slovenský pozemkový fond.
MATUS PRESOV
01.12.13,19:44
kontaktoval som sa s panon na obecnom urade on mi povedal ze to uz nieje druzstvo ale ze to uz ma sukromna osoba ze mam kontaktovat ju ,alebo ze ma pockat ze ma byt zocelovanie pozemkov ktore ma prerbehnet v prebehu 5 rokov mozem poziadat v takomto pripade o zamenu spf alebo ako mam postupovat ?
pavol54
01.12.13,20:01
kontaktoval som sa s panon na obecnom urade on mi povedal ze to uz nieje druzstvo ale ze to uz ma sukromna osoba ze mam kontaktovat ju ,alebo ze ma pockat ze ma byt zocelovanie pozemkov ktore ma prerbehnet v prebehu 5 rokov mozem poziadat v takomto pripade o zamenu spf alebo ako mam postupovat ?
Náhradné pozemky sa už nevydávajú, zámena len v rámci katastra ak tam má pozemkový fond pôdu, treba oznámiť súčasnému užívateľovi že ste vlastníkomnech uzavrie s v vami okamžite nájomnú zmluvu. inak taká hala je niekedy lepšia ako orná pôda, škoda že ste o ňu neprejavili záujem keď sa vydávali dlhopisy za využívanie, mohli ste mať aj halu
MATUS PRESOV
02.12.13,13:03
ja chcem vymenu v ramci katastra kontakotval som pozemkovy urad thak mi povedali e sa mam zastavit ze uvidia co sa bude dat robit
MATUS PRESOV
23.12.13,10:28
Thak chcem sa este opytat . Bol som za majitelom druzstva ktory mi ponukol ze pozemok odkupia ale za pomerne nizku cenu . Ak mu navrhnem vyssiu cenu a odmietne odkupenie thak potom ako mam postupovat .?