MatusPTO
22.03.06,08:03
ahoj.
mám takú otázku: môže SZČO odkúpiť stravné lístky od inej osoby - závislá činnosť, ktorá ich dostáva od zamestnávateľa ako príspevok na stravné /výdavkový doklad/ alebo ich môže získať len od špecializovanej firmy.
dakujem
alušik
22.03.06,07:27
Ja som normálne v úžase, čo ľudia nevymyslia...:)
Tweety
22.03.06,07:30
ahoj.
mám takú otázku: môže SZČO odkúpiť stravné lístky od inej osoby - závislá činnosť, ktorá ich dostáva od zamestnávateľa ako príspevok na stravné /výdavkový doklad/ alebo ich môže získať len od špecializovanej firmy.
dakujem Môže si ich kúpiť, ak si ich zaplatí zo svojich súkromných peňazí, nevidím v tom problém. Ale žiadne účto.:cool:Nemôže to byť uznaný výdavok SZČO.
Denda
22.03.06,07:32
ahoj.
mám takú otázku: môže SZČO odkúpiť stravné lístky od inej osoby - závislá činnosť, ktorá ich dostáva od zamestnávateľa ako príspevok na stravné /výdavkový doklad/ alebo ich môže získať len od špecializovanej firmy.
dakujem
Nemôže ich nakupovať od osoby, ktorá nemá oprávnenie na poskytovanie alebo sprostredkovanie stravovania!!!!
Chobot
22.03.06,07:36
ahoj.
mám takú otázku: môže SZČO odkúpiť stravné lístky od inej osoby - závislá činnosť, ktorá ich dostáva od zamestnávateľa ako príspevok na stravné /výdavkový doklad/ alebo ich môže získať len od špecializovanej firmy.
dakujem

:eek: :eek: :eek: A toto komu napadlo?

Veď tým by si totálne porušil celú filozofiu stravovania zamestnancov. Stravný lístok má zamestnanec použiť na stravovanie a nie na ďalšie obchodovanie s ním ako s cenným papierom.
Jana Acsová
22.03.06,07:37
Zamestnanec nemá pridelené stravné lístky za účelom ich ďalšieho predaja ... a na druhej strane ... išlo by o neoprávnené podnikanie ...
Jana Acsová
22.03.06,07:38
Môže si ich kúpiť, ak si ich zaplatí zo svojich súkromných peňazí, nevidím v tom problém. Ale žiadne účto.:cool:Nemôže to byť uznaný výdavok SZČO.Ja v tom problém vidím ... a veľký. Napr. podpora neoprávneného podnikania.
Tweety
22.03.06,07:46
Ja v tom problém vidím ... a veľký. Napr. podpora neoprávneného podnikania.
Sú lidičky, ktoré to takto čenčujú. Preto som napísala, že si to takto privátne môže vymeniť, ale s výdavkami na podnikanie to nemôže mať nič spoločné.
.lena.
22.03.06,07:57
Nemôže ich nakupovať od osoby, ktorá nemá oprávnenie na poskytovanie alebo sprostredkovanie stravovania!!!!
Nuž ja si myslím, že kúpiť si ich môže od koho chce (ľudia s minimálnou alebo trošku väčšou mzdou si vypomáhajú aj takto) ale v tomto prípade to do nákladov dať nemôže.
Denda
22.03.06,08:01
Nuž ja si myslím, že kúpiť si ich môže od koho chce (ľudia s minimálnou alebo trošku väčšou mzdou si vypomáhajú aj takto) ale v tomto prípade to do nákladov dať nemôže.
Myslím, že moju odpoveď ste odtrhli od kontextu zadania otázky.
.lena.
22.03.06,08:31
Myslím, že moju odpoveď ste odtrhli od kontextu zadania otázky.

To je pravda. Je veľa vecí ktoré by sa nemali robiť ale robia sa.
Na porade nás však zaujíma správny postup :).
MatusPTO
22.03.06,09:21
a čo potom povieš nato, že niekto vymyslel atomovu bombu. ked z takej obyčajnej otázky si úžase... hm!