0katka0
19.11.13,20:09
Zdravím, chcela by som sa spýtať..
Začala som študovať na VŠ od septembra a teraz v novembri som ukončila štúdium. O rok by som ale chcela ísť na inú VŠ.. je pravda že štát mi platí 6 rokov štúdia alebo sa to už zmenilo? Čo by som teraz musela platiť?
Ďakujem
avalik
19.11.13,20:15
§ 92
(6) Študent, ktorý študuje študijný program poskytovaný verejnou vysokou školou dlhšie, ako je jeho štandardná dĺžka štúdia, je povinný uhradiť verejnej vysokej škole ročné školné za každý ďalší rok štúdia. V celkovej dobe štúdia sa zohľadňuje doba, počas ktorej bol študent zapísaný na verejnej vysokej škole v niektorom zo študijných programov príslušného stupňa vysokoškolského vzdelávania; ak bol študent v jednom akademickom roku súbežne zapísaný na štúdium viacerých študijných programov, do celkovej doby štúdia sa mu započítava len jeden rok. Doba, počas ktorej bol študent zapísaný na štúdium študijného programu v príslušnom akademickom roku, sa na účely tohto odseku zaokrúhľuje na celý akademický rok.

(7) V celkovej dobe štúdia podľa odseku 6 sa nezohľadňuje doba, počas ktorej bol študent zapísaný na štúdium na verejnej vysokej škole v študijnom programe, v ktorom uhrádzal školné.


§ 52
(3) Štandardná dĺžka štúdia pre bakalársky študijný program vrátane odbornej praxe je
a) v dennej forme štúdia najmenej tri a najviac štyri akademické roky,
b) v externej forme štúdia najmenej tri a najviac päť akademických rokov.

§ 53
(4) Štandardná dĺžka štúdia pre študijný program druhého stupňa vrátane odbornej praxe je
a) v dennej forme štúdia najmenej jeden a najviac tri akademické roky,
b) v externej forme štúdia najmenej dva a najviac štyri akademické roky.


§ 51
(4) Študijný program bližšie určujú:
h) štandardná dĺžka štúdia vyjadrená v akademických rokoch,
alaya1
19.11.13,20:23
Ak si nastupila na 1.stupen VS studia - Bc., tak musis zaplatit 1 rok BC studia..
monika1991
24.11.13,12:23
štát platí len štandardnú dlžku štúdia, čiže ak si na 1.stupni tak tie 3 roky,ak na 2stupni 2 roky,za každý rok navyše si budeš musieť platiť sama, hoci si bola študentkou len sept-okt.nov., čiže len 3 mesiace, kedže si nastúpila - mala si status študenta, budeš si platiť jeden rok na tej skole,na kt. následne nastúpiš.Neviem,či si už riadne ukončila štúdium, ale status študentky si mohla využiť na niekt. škola do januára- febru. 2014 kedy prebieha kontrola študia(študijna referetka ti da len razitko do indexu), na väčšine VŠ je to až do 31.08.2014, hoci by si žiadnu skúšku ani neurobila a ani by sa nezučastnovala na prednáškach a cvikách, odpadla by ti tak povinnosť sa hlasit na UPSVAR, poprípade ak máš prácu, mohla by si ju vykonávať ako študentka
viktorviktor
25.11.13,13:49
štandartná dĺžka štúdia na bak. sú tri /na niektorých školách 4/ roky, tzn. že na ďalšej vš po ukončení dvoch ročníkov pri nástupe do tretieho roku zaplatiš školné vo výške ktoré si stanovila tá ktorá vš, potom môžeš študovať na mgr. ing. bez platenia ďalej ak neprekročíš stanovenú dĺžku študia, obvykle 2 roky.
Tak isto sa pokračuje v platení pri prekročení doby dalej, až si možno celé štúdium zaplatiť, rovnako sa platí za celé ďalšie súbežné štúdium na inej vš