karkulka7
19.11.13,22:37
K dňu 11.11.2013 som ukoncila pracovný pomer dohodou. 12.11.2013 som sa prihlásila na úrad práce. 15.11. sa mi stal úraz roztrhnty pred.krizny vaz na kolene - dlhodoba PN pravdepodobne. Chcem sa opytat či aj tak spadam do ochrannej lehoty, a ak áno či sa zohľadňuje pri čom sa úraz stal. A ak ano ci mi je výhodnejšie poberat PN alebo dávku v nezamestnanosti. V danej firme som pracovala od 1.6.2013 - 10.11.2013 , 11.11. 2013 dohoda sk.prac.pomeru dohodou
Od 13.9.2010 do 8.5.2011 som bola na materskej. Podom som poberala rodič.príspevok ktorý končí 10.11.2013 teda dovŕšením 3 rokov dieťaťa.
Xanti
19.11.13,21:52
Nemáš nárok na PN, kedže si po skončení RD, odpracovala len 1 deň tak si mala aj OL 1 den .. a úraz sa stal 3 dni po skončení PP .. čiže nie si v OL .
Pardon nevšimla som si, že si pracovala pár mesiacov kým Ti skončil PP , zmiatol ma koniec RD... takže ak si pred skončením PP pracovala tak máš OL 7 dní od skončenia PP. A PN je 55% , podpora je 50% ... asi výhodnejšia je PN.
karkulka7
20.11.13,17:54
Pardon moja chyba pracovala som vo firme od 1.6.2006 a nie ako uvadzam hore od 1.6.2013
Luboso
23.11.13,07:46
Dobry den,ako je to v pripade ked nezamestnany uz ma rozhodnutie o vyplacani podpory v nezamestnanosti a ide v ochrannej lehote na PN.Po skonceni PN asi po roku staci len na urad prace doniest ukoncenie PN a pokracuje sa vo vyplacani podpory ako bolo pred rokom rozhodnute?
Xanti
23.11.13,08:08
Dobry den,ako je to v pripade ked nezamestnany uz ma rozhodnutie o vyplacani podpory v nezamestnanosti a ide v ochrannej lehote na PN.Po skonceni PN asi po roku staci len na urad prace doniest ukoncenie PN a pokracuje sa vo vyplacani podpory ako bolo pred rokom rozhodnute?
Ano, začnú vyplácať po skončení PN ten zvyšok podpory čo nevyčerpal pred PN.
veronikasad
23.11.13,08:27
Dobry den,ako je to v pripade ked nezamestnany uz ma rozhodnutie o vyplacani podpory v nezamestnanosti a ide v ochrannej lehote na PN.Po skonceni PN asi po roku staci len na urad prace doniest ukoncenie PN a pokracuje sa vo vyplacani podpory ako bolo pred rokom rozhodnute?
Naozaj ide o PN z ochrannej doby (do 7 dní od skončenia prac.pomeru )? UP nezvykne tak skoro vydávať rozhodnutie o zaradení do evidencie ...
Xanti
23.11.13,08:29
Dobry den,ako je to v pripade ked nezamestnany uz ma rozhodnutie o vyplacani podpory v nezamestnanosti a ide v ochrannej lehote na PN.Po skonceni PN asi po roku staci len na urad prace doniest ukoncenie PN a pokracuje sa vo vyplacani podpory ako bolo pred rokom rozhodnute?
Naozaj ide o PN z ochrannej doby (do 7 dní od skončenia prac.pomeru )? UP nezvykne tak skoro vydávať rozhodnutie o zaradení do evidencie ...
Veronika, i mne prišlo rozhodnutie o zaradení do evidencie po nástupe na PN, šla som na SP odniesť prechodku a zároveň žiadosť o podporu ... nie je s tým problém.
veronikasad
23.11.13,08:32
Dobry den,ako je to v pripade ked nezamestnany uz ma rozhodnutie o vyplacani podpory v nezamestnanosti a ide v ochrannej lehote na PN.Po skonceni PN asi po roku staci len na urad prace doniest ukoncenie PN a pokracuje sa vo vyplacani podpory ako bolo pred rokom rozhodnute?
Naozaj ide o PN z ochrannej doby (do 7 dní od skončenia prac.pomeru )? UP nezvykne tak skoro vydávať rozhodnutie o zaradení do evidencie ...
Veronika, i mne prišlo rozhodnutie o zaradení do evidencie po nástupe na PN, šla som na SP odniesť prechodku a zároveň žiadosť o podporu ... nie je s tým problém.
To je v poriadku, netvrdím že nemá nárok na nemocenské počas evidencie na UP, len sa mi zdá že zabudol že OL je už len 7 dní ... (s výnimkou tehotnej uchádzačky)
Xanti
23.11.13,08:51
Dobry den,ako je to v pripade ked nezamestnany uz ma rozhodnutie o vyplacani podpory v nezamestnanosti a ide v ochrannej lehote na PN.Po skonceni PN asi po roku staci len na urad prace doniest ukoncenie PN a pokracuje sa vo vyplacani podpory ako bolo pred rokom rozhodnute?
To je v poriadku, netvrdím že nemá nárok na nemocenské počas evidencie na UP, len sa mi zdá že zabudol že OL je už len 7 dní ... (s výnimkou tehotnej uchádzačky) Jaj, no nenapísal presný dátum, ani či stihol OL to je pravda ... do 7 dní sa to stihnúť nedá. Mať rozhodnutie a ísť na PN. Do 7 dní sa dá zaevidovať na UP a ísť na PN ... a ostatné veci riešiť po PN.
Luboso
23.11.13,13:34
Rozhodnutie z UP prislo az neskor,uz ked bola PN.Bolo to v ochr.lehote.Boli uz aj vyplatene zo 2 dni z podpory a potom bola vyplacana PN.Takze treba na UP zaniest len ukoncenie PN a potom bude zbytok podpory.
veronikasad
23.11.13,15:18
Rozhodnutie z UP prislo az neskor,uz ked bola PN.Bolo to v ochr.lehote.Boli uz aj vyplatene zo 2 dni z podpory a potom bola vyplacana PN.Takze treba na UP zaniest len ukoncenie PN a potom bude zbytok podpory.
Ak Pn bude trvať dôlhšie, treba na UP nosiť pravidelne aj potvrdenie zo SP o vyplatení nem.dávky a po ukončení PN - kopiu PN-ky.
Katy a R
23.11.13,16:17
Rozhodnutie z UP prislo az neskor,uz ked bola PN.Bolo to v ochr.lehote.Boli uz aj vyplatene zo 2 dni z podpory a potom bola vyplacana PN.Takze treba na UP zaniest len ukoncenie PN a potom bude zbytok podpory.
Ak Pn bude trvať dôlhšie, treba na UP nosiť pravidelne aj potvrdenie zo SP o vyplatení nem.dávky a po ukončení PN - kopiu PN-ky.
načo by bolo UPSVaR potvrdenie o poberaní dávky?
UPSVaR má vlastné tlačivo na ospravedlnenie počas PNky .. tak treba predložiť to - a dáva sa len na začiatku a na konci DPN (ak aj trvá dlhšie). Samozrejme pre SP klasická DPN + mesačne potvrdenie o trvaní. http://www.upsvar.sk/buxus/docs//SSZ/OISS/Potvrdenie_o_DPN_1.rtf .. tento formulár dostane každý UoZ pri evidencii.