Zuzanka Žužu Farkasová
20.11.13,08:12
dobry den, 21.11.2011 som uzatváral hore uvedenu poistku. nakolko som dlhodobo nezamestnany tak som sa rozhodol v septembri tr. ze ju zrusím. Poistku platím vo výške 35 eur mesačne. Dostala sa mi odpoveď, že poistku musím platit až do 1.12.2013 - to chápem, lebo poistka musí byť uzavreta 2 roky aby sa mohla zrušiť. Minuly tyzden som zaplatil posledné poistné a hneď na to sa mi ozvali vraj že : ku dňu zániku Vám nevznikne nárok na vyplatenie odkupnej hodnoty poistenia z poistnej zmluvy. Dokopy som tam zaplatil 840 eur a nechapem preco mi odmietaju vrátit aspon nieco. pocítal som s tym ze aspon tych 40 percent dostanem nazad. A poistka zanikne az 1.12 a hlavne ze uz poslali papiere. nejde mi to do hlavy preco je to tak. a este mi napisali v septembri ze musim platit az do konca novembra - tak to som mohol usetrit 100eur . prosim vas potrebujem stym poradit. neni to mala suma ktoru som tam vlozil.dakujem
tictac7
20.11.13,07:51
....ale my nevidíme akú máš zmluvu, aké máš dohodnuté zmluvné podmienky - tak sa Ti asi ťažko vyjadríme...
draik
20.11.13,07:51
1.Poistenie sa neruší zo dňa na deň, ale obvykle k výročnému dňu.
2. Odkupná hodnota týchto poistiek je v prvých rokoch nulová. Máte to aj v zmluve resp. v obchodných podmienkach. Poisťovňa si tak vykryje napr. odmenu, ktorú za uzatvorenie poistenia zaplatila agentovi.
Zuzanka Žužu Farkasová
20.11.13,07:53
aha, tak ale nie je to nejaka blbost ze ja tam zaplatim 840 eur a nevratia mi vobec nic?
tictac7
20.11.13,07:59
poistka nie je sporiaci účet. Aj za auto platíš poistku a pokiaľ nepríde k poistnej udalosti, tak nedostaneš nič....
Zuzanka Žužu Farkasová
20.11.13,08:09
tak to hej, ale kamoska mala tiez tuto investicnu - platila 5 rokov po 15eur a vratili jej 930 eur. tak zato mi je to cele akosi cudne
tictac7
20.11.13,08:29
...pozri si odpoveď od draika a porovnaj si - ona platila 5 rokov - Ty 2. ...sú rôzne poistky, niektoré sa Ti neoplatí ani po desiatich rokoch zrušiť....
Zuzanka Žužu Farkasová
20.11.13,09:02
akurat mi prisiel nejaky papier ze hodnota fondoveho uctu v eru je 303,56 eur. to mi vratia? alebo ja tomu nerozumiem vobec :-(
Zuzanka Žužu Farkasová
20.11.13,09:15
no hej to mi je jasne.. teraz mi prisiel papier ze hodnota fondoveho uctu je 303,56 eur. co to znamena?
tictac7
20.11.13,09:19
nemám vešteckú guľu - v príspevku o 9:51 som Ti napísala, že Ty vieš, aké máš dohodnuté zmluvné podmienky - nie my. ...a dôležitejšia informácia je odkupná hodnota - takto sa bežne uvádza suma, ktorú dostaneš vyplatenú.
Zuzanka Žužu Farkasová
20.11.13,09:36
skoda ze sa tu neda pripojit priloha, odskenovala by som ten papier. No o odkupnej hodnote tam nemam nic napisane. len o tom fondovom ucte.
BXLmiami
20.11.13,09:52
Zuzka zober si do ruky zmluvu a prečítaj si ju riadok za riadkom.Venuj sa tomu,nech nabuduce nespravíš tú istú chybu.
Zuzanka Žužu Farkasová
20.11.13,10:26
teraz mi toto prislo: Poistník je povinný platiť dohodnuté minimálne poistné, a to za dohodnuté poistné obdobia. Zároveň má poisťovňa právo na dohodnuté minimálne poistné za dobu do zániku poistenia, minimálne však na sumu vo výške neuhradených rizikových príspevkov, poplatkov a počiatočných nákladov za dobu do zániku poistenia. Dohodnuté minimálne poistné za Vaše poistenie je uhradené do 1.12.2013, t. j. do dátumu, ku ktorému poistenie zanikne výpoveďou, ak nezanikne skôr z iných dôvodov. Poistné zaplatené do dňa zániku poistenia použije poisťovňa na nákup podielových jednotiek investičných fondov.

V informácii o výpočte odkupnej hodnoty, ktorú sme Vám zaslali listom na Vašu adresu, je použitá aktuálna hodnota fondového účtu k 18.11.2013 a výška odkupu je kalkulovaná k tomuto dátumu. Nakoľko nám nie sú vopred známe hodnoty kurzov jednotlivých investičných fondov, do ktorých sú Vaše platby investované a nepoznáme vopred ani skutočnú hodnotu fondového účtu v čase zániku poistenia, nie je možné podať záväznú informáciu o výške odkupnej hodnoty k dátumu zániku poistenia.

Spôsob výpočtu odkupnej hodnoty je pre poisťovňu záväzný, je upravený vo Všeobecných poistných podmienkach pre investičné životné poistenie, ktorými sa Vaša poistná zmluva riadi a ktoré ste pri uzavretí poistnej zmluvy v písomnej forme prevzali. Nárok na výplatu odkupnej hodnoty je posudzovaný po zániku poistenia a to k dátumu zániku poistenia a aj v prípade zániku Vašej poistnej zmluvy bude odkupná hodnota vypočítaná s ohľadom na aktuálnu hodnotu fondového účtu v čase zániku poistenia.

Až do zániku poistenia Vám budeme poskytovať poistné krytie, dojednané v poistnej zmluve a v prípade poistnej udalosti sme viazaný poistným plnením.
Vladislav Hofrík
21.11.13,06:47
Ide o poistenie do dôchodkového veku -t.j. dlhodobé , preto odkupná hodnota po 2 rokov môže byť aj 0. Naozaj treba vidieť podmienky zmluvy.
Mariana B.
21.11.13,07:18
Zdravim,

hodnota fondoveho uctu nie je rovna sume odkupu. Vo VPP pre investicne zivotne poistenie vo Wustenrote sa uvadza (cl 15), ze od hodnoty fondoveho uctu sa este odpocita aj polovica neumorenych obstaravacich nakladov - (t.j. nakladov, ktore mala poistovna na uzatvorenie PZ a ktore sa kvoli kratkej dobe nestihli vykryt) - ked poziadate o vycislenie, tak Vam ho v poistovni urobia. Doba platenia obstaravacich nakladov zavisi od dohodnutej poistnej doby a vyska obstaravacich nakladov zavisi od vysky mesacneho poistneho - naozaj je potrebne si PORIADNE precitat vsetky poistne podmienky a ked niecomu clovek nerozumie opytat sa, lebo tieto informacie tam mate presne uvedene (aj vysku aj dobu platenia obstaravacich nakladov - a to si myslim, ze Wustenrot to ma este celkom jasne vo VPP uvedene) a verte, ze poistovna sa nimi bude riadit, lebo podpisom poistnej zmluvy ste s nimi suhlasili.

Investicne poistenie je dlhodoba zalezitost a dva roky - to je prikratka doba na hocijaky odkup.

A tych 100eur by ste urcite neusetrili, lebo poistovna ma na ne narok (tusim podla VPP a Obcianskeho zakonnika) a islo by to na vymahanie.

Pekny den.
Zuzanka Žužu Farkasová
21.11.13,16:55
pozerala som to a v podmienkach nic take nepisu