mimátko
20.11.13,08:15
V decembri 2012 bol právoplatný rozsudok , že sa máme jeden druhého písomne informovať vždy k poslednému dňu v mesiaci o maloletých deťoch. Matka mi poslala túto informovanosť iba v januári 2013 a od vtedy som nič nedostal. ibaže neviem nič o deťoch pretože spolu nekomunikujeme. Od januára mi nič neposlala, každý mesiac to posielam na úpsvar, v júli 2013 som to oznámil aj sudcovi, no nikto s tým nič nerobí a pani matka chodí vysmiata, že ona nič nemusí. Uvažoval som o podaní návrhu na exekúciu, len ma zaujíma aké mám šance, koľko sa platí a či konečne niekto začne riešiť tú pani, že si neplní rozsudok.(jeden z rozsudkov)Dakujem :-)
veronikasad
20.11.13,07:25
Exekúciu ? Matka dieťaťa ti je niečo dlžna ?
Monika Kováčová
20.11.13,07:50
Správna formulácia: Návrh na výkon rozhodnutia
Exekúcia je právny nezmysel v tomto prípade.
mimátko
20.11.13,10:51
nie, to mi poradil právnik a dokonca mi povedal, že sa platí 100 eur kolok a ona môže dostať 66 eur pokutu, smiešne .
mimátko
20.11.13,10:53
Takže návrh na výkon rozhodnutia?? a platí sa či nie ?? a aké sú šance , teda ak s tým máte skúsenosti.Ďakujem
misoft
20.11.13,17:45
Ak je rozsudok právoplatný a je v ňom vyslovene uvedené, že sa máte písomne informovať....... a matka túto povinnosť si neplní - je to marenie výkonu úradného rozhodnutia. Oznámiť súdu, ktorý právoplatný rozsudok vydal, že odporkyňa (druhá strana) neplní povinnosti vyplývajúce z rozsudku.
Súd si ju predvolá a istotne jej uloží nejakú pokutu. Ak by však sa to opakovalo častejšie (a taktiež by sa toto oznamovalo súdu) - tak súd by istotne prikročil k ráznejším krokom .... dokonca i k odňatiu slobody.....
mimátko
21.11.13,18:39
Ďakujem, ešte v júli som oznámil sudcovi že si matka neplní povinnosť a nič sa nedeje.
misoft
22.11.13,14:46
Tak sa obráť na predsedu súdu s oficialnou stažnosťou na nečinnosť sudcu, prípadne na Min.spravodlivosti (minister Borec) na nečinnosť súdu.
hubatá
24.11.13,07:47
cez súd návrh na výkon rozhodnutia, to je zadara ........
mimátko
29.11.13,08:13
predseda súdu ma ešte pred rozvodom zhasol na pojednavaní, keď som žiadal striedavku, že on striedavku neuznáva, takže ten je na strane matky od začiatku.
mimátko
29.11.13,08:41
a kde by sme našli vzor návrhu, nikde som to nenašiel, ďakujem