1Lucy5
20.11.13,09:14
Dobrý deň,ako mám prosím postupovať ak sme na ERP vykonali dve denné uzávierky, ráno za predchádzajúci deň, nakoľko sme ju zabudli vykonať v deň tržby a omylom aj na konci dňa, kde bol tiež počas dňa predaj. Poprosím o radu.
Ďakujem
kn-alka
20.11.13,08:20
hihi, ja pernamentne tlačím dennú uzávierku až na druhý deň - vždy zabudnem.

Mne na uzávierke ukazuje údaj: obchodný deň ..... a teda nezáleží, kedy bola uzávierka vytlačená, ale že aký deň je uzavretý.

Účtuješ v ten deň, ktorého sa uzávierka týka, nevadí, že bola vytlačená neskôr.
1Lucy5
20.11.13,08:24
len ide o to, že v jeden deň som vytlačila dve denné uzávierky, za predchádzajúci deň aj za ten aktuálny, za predchádzajúci ráno a poobede zasa za aktuálny predaj a podľa zákona v môžem dennú uzávierku tlačiť iba 1x denne :-/
kn-alka
20.11.13,08:30
ale aj tak sa jedná o dennú uzávierku predchádzajúceho dňa !!!
kn-alka
20.11.13,08:32
pýtala si sa, čo teraz? už je to raz vytlačené, už s tým nič neurobíš !!! Zaúčtuj s včerajším dátumom, keďže toho dňa sa to týka.... iné ti neporadím
Žabinka
20.11.13,08:33
Pozerala som moje pásky dennej uzávierky, mám tam dva dátumy. Jeden, kedy sa uzávierka tlačila, a druhý, ktorý súvisí s predajom, čiže ku ktorému dátumu predaja patrí-spolu s číslom uzávierky. Je z toho jasné, zaúčtuj podľa dátumov predaja, a nič sa nedeje.
Ale je zaujímavé, že ťa ERP pustila blokovať ďalej, moja ERP bez vykonania uzávierky jedného dňa neumožní blokovanie na druhý deň..
kn-alka
20.11.13,08:35
veď aj moja tak funguje, idem blokovať a ERP sa ozve, že nebol uzavretý predchádzajúci deň, spravím uzávierku predchádzajúceho dňa, blokujem dnešný deň a večer spravím zasa uzávierku dnešného dňa..... žiadny problém :)