milosk
20.11.13,11:50
Chcem sa spytat, ak pre mna pracuje zivnostnik, potrebujeme mat nejaku zmluvu o vykonavani prace, alebo nieco podobne?
Jedna sa o pravidelne prace. Ak hej, mozem poprosit o nejaky vzor?
Antonia Jendrišáková
20.11.13,12:46
Záleží, aké práce vakonáva. Skús nájsť "Zmluva o dielo".
milosk
20.11.13,17:36
Mne skor ide o to, ci potrebujem nejaku zmulu uzatvorit. Neviem co vsetko sa moze stat, ci kontrola, alebo pripadne uraz alebo nieco podobne. ostatne veci si viem ustrazit, ale ci som povinny uzatvorit nejaku konkretnu zmluvu s inym zivnostnikom. Jedna sa o montaz mojich vyrobkov, cize vzdy ked je co montovat ho volam a on to montuje u zakaznika na moje doklady.
veronikasad
20.11.13,17:39
Vysvetli "namontuje na moje doklady".
KEJKA
20.11.13,20:37
on ti potom fakturuje tie práce?
Zmluva má zabezpečiť transparentnosť vzťahov a odmeňovania.
Zmluva zo zákona nie je nutná, on môže robiť napr. na základe tvojej objednávky prípad od prípadu.
milosk
21.11.13,14:25
ano, jasne fakturuje, vsetko je to OK, takze staci ak sme sa dohodli na nejakej odmene za pracu a tu mi potom vyfakturuje? ak by mi nahodou prisla kontrola a pytala by sa ze kto je to, staci im to, ak poviem, ze je to zivnostnik a pracuje na zaklade mojej ustnej objednavky? Alebo je lepsie, ak by som mu vystavil objednavku na prace pre mna na trebarz cely rok s tym, ze mu vzdy oznamim termin,kedy ho potrebujem telefonicky, pripadne mailom?
KEJKA
21.11.13,15:04
no ja by som k faktúre navrhovala pripnúť písomnú objednávku.
A to že je živnostník, si over na intenete - založ si živnost.oprávnenie od neho.