monika-s
22.03.06,09:18
Ja dnes asi hviezdim ale potrebujem potvrdiť nasledovné:

1. ak robím zamestnankyni RZD - bola časť roka zamestnaná, časť roka na MD a časť roka na RD
do zdaniteľného príjmu sa zahrnie len to čo zarobila v zamestnaní a uplatním jej celú odpočitateľnú položku

2. manžel zamestnankyne si môže uplatniť nezdanit časť ktorá tvorí

87 936 - (príjem zo zamestnania + materské)

Pomóc
Tweety
22.03.06,08:20
Ja dnes asi hviezdim ale potrebujem potvrdiť nasledovné:

1. ak robím zamestnankyni RZD - bola časť roka zamestnaná, časť roka na MD a časť roka na RD
do zdaniteľného príjmu sa zahrnie len to čo zarobila v zamestnaní a uplatním jej celú odpočitateľnú položku

2. manžel zamestnankyne si môže uplatniť nezdanit časť ktorá tvorí

87 936 - (príjem zo zamestnania + materské)

Pomóc
1. správne
2. uplatní si rozdiel
Denda
22.03.06,08:21
Ja dnes asi hviezdim ale potrebujem potvrdiť nasledovné:

1. ak robím zamestnankyni RZD - bola časť roka zamestnaná, časť roka na MD a časť roka na RD
do zdaniteľného príjmu sa zahrnie len to čo zarobila v zamestnaní a uplatním jej celú odpočitateľnú položku - správne

2. manžel zamestnankyne si môže uplatniť nezdanit časť ktorá tvorí

87 936 - (príjem zo zamestnania + materské) - správne

Pomóc

Odpovede sú uvedené za otázkami.
monika-s
22.03.06,10:00
tak ešte pre sumarizáciu:

do vlastného príjmu manželky - pre uplatnenie odpočit položky na manželku sa započítava materské a nezapočítava rodičovský príspevok.

Je to dobre?
matafe
22.03.06,10:01
tak ešte pre sumarizáciu:

do vlastného príjmu manželky - pre uplatnenie odpočit položky na manželku sa započítava materské a nezapočítava rodičovský príspevok.

Je to dobre?

Áno, je to správne.
Vivian13
25.03.06,18:51
Chcela by som sa len uistit ci som pochopila zakon dobre nemocenské a materska nejdu do príjmov?
Tweety
25.03.06,19:49
Chcela by som sa len uistit ci som pochopila zakon dobre nemocenské a materska nejdu do príjmov? Do príjmu daňovníka neidú, idú len do príjmu manželky pri uplatnení nároku na odpočítateľnú časť manželky.
emily
25.03.06,19:53
Prosím Vás, keď chce manželka uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela, ktorý málo zarába, počíta sa 87936,- mínus jeho hrubý príjem alebo znížený o odvody?
Tak som sa začítala do tohto príspevku, že som si neuvedomila, že som trošku mimotemy
Lanaj
25.03.06,19:55
Prosím Vás, keď chce manželka uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela, ktorý málo zarába, počíta sa 87936,- mínus jeho hrubý príjem alebo znížený o odvody?

87936,- mínus hrubý príjem (neznížený o odvody)
emily
25.03.06,19:56
87936,- mínus hrubý príjem
Ďakujem :)