Momita2006
20.11.13,15:48
Nemá niekto skúsenosť? V roku 2005 bol môj syn rozhodnutím súdu pridelený po rozvode do starostlivosti otcovi. Syn ale celú dobu po rozvode, cca 8 rokov od rozvodu býva so mnou, starám sa o neho výlučne ja. Bývalý na neho poberá ešte aj prídavky na dieťa. Približne 2-3 roky mi nosí 60 euro mesačne. Keď si odčítam tie prídavky, čo na neho poberá, je to 37 euro. Syn už má po 17-ke, a je to smiešna suma. Predtým mi neplatil nič. Dá sa spätne požadovať vyplatenie výživného? Alebo ako mám postupovať pre určenie výživného? Bojím sa, aby sa to neotočilo proti mne.
pepsikova
22.11.13,19:01
...a kde si bola 8 rokov?..ak syn je súdne zverený otcovi a nechcel pri ňom byť,mala si požiadať súd o zverenie do opatery tebe, ako matke..a žiadať aj výživné a RP..to isté by sa ťa opýtal aj sudca, ak by si teraz spätne žiadala spätne o výživné a o rodinné prídavky...
..nič sa proti tebe neotočí, akurát, že bude na sudcovi, ako rozhodne, pretože 8 rokov je dosť dlhý čas na vyriešenie takéhoto prípadu..
..ak syn študuje a mieni v štúdiu pokračovať aj po 18.roku veku, môže si požiadať , pretože už bude plnoletý,o výživné od otca a aj o RP na svoje meno a svoj účet,prípadne ich dá tebe, ak sa o neho budeš starať...