IwankaS
20.11.13,21:22
Prosim mozete mi poradit: SZCO kupil auto na autokredit(ktore bolo zahrnute v majetku),je splatene, vyradene do osobneho pouzovania-r.2012 - obcan,(SZCO ma prerusenu zivnost) moze ho predat s.r.o-cke? bez toho aby podliehalo dani?
Dakujem vopred :)
nika.sum
20.11.13,20:47
nemoze, ak ho prevadza on, auto 5 rokov po vyradeni podliaha zdaneniu + odvody do ZP. Ak by ho vsak daroval synovi, dcere....tak ak by ho predala
nika.sum
20.11.13,20:48
nemoze, ak ho preda on, auto 5 rokov po vyradeni podliaha zdaneniu + odvody do ZP. Ak by ho vsak daroval synovi, dcere....tak ak by ho predala obdarovana osoba, tak by nemalo uz podliehat zdaneniu....
IwankaS
21.11.13,10:20
Dakujem za odpoved... no a teraz ked ho chceme predat s.r.ocke tak v marci podam DP za SZCOco ma preruseu zivnost a prijem dam do tabulky 3 ? par. 8,pis1c a do vydavkov nedavam nic? (predpokladam ze nie....)
nika.sum
21.11.13,12:13
v pripade predaja hnutelnej veci predanej do 5 rokov od vyradenia sa plati urcite ZP (viem to presne, lebo toto som riesila aj minuly rok). tabulka 3 pism.c, do vydavkov si mozete dat zaplatene ZP z tohoto prijmu, ak ste mali nejaky vydavok ohladne predaja. Kedze ZP spravi rocne zuctovanie az po podani DP, tak si mozete vramci dodatocneho danoveho priznania uplatnit aj ZP zaplatene.
IwankaS
07.12.13,20:55
Ano tiez som to potom stuovala, Mate pravdu nasla som to tam ze sa platia aj ZP....
IwankaS
07.12.13,20:59
Dakujem za debatku :)