majenka1
21.11.13,07:32
Stale spekulujem nad problemom nizsie...vie niekto poradit? tictac7 mi dal dobru radu, ale na zaklade coho vyfakturujem pouzivanie zariadenia? mozno by mal niekto iny tip..hm :) som vdacna za kazdy nazor :)

Dobry den,

chcela by som vas poradakov poprosit o radu :) ja vzdy nejaku specialitu musim riesit :)

v marci sme predali na fakturu nasmu zakaznikovi zariadenie v hodnote cca 5000 € bez DPH, avsak zakaznik do oktobra za zariadenie nezaplatil ani po nasich upomienkach, vyzvach pravnicky, vzdy len sluboval a nic. Zariadenie sme od neho nakoniec stiahli (nastastie). Teraz vsak potrebujem zuctovat sposobenu skodu...

Snazim sa nastudovat si to, ale napriek tomu sa obraciam na vas, mozno uz niekto taky podobny pripad riesil a bude vediet mi pomoct, dakujem.
tictac7
21.11.13,07:40
...akú škodu? Kto ju spôsobil?
majenka1
21.11.13,08:26
asi som sa nevyjadrila najlepsie :/ ale myslela som tym to, ze zakaznik vyse polroka zariadenie pouzival, a na svojej hodnote stratilo...uvazujem dalej teda s moznostou opravnej polozky...hmm
tictac7
21.11.13,08:36
...ale to, čo tu popisuješ nie je škoda. Vystav dobropis na pôvodnú faktúru z dôvodu odobratia zariadenia - a teda zrušenia kúpno-predajnej zmluvy a vyfakturuj mu používanie zariadenia za to obdobie.
majenka1
21.11.13,16:58
dakujem za odpoved, je to logicke :) len ma trosku myli to,ze sa mi naskladni zariadenie v povodnej obstaravacej cene, co uz to zariadenie nema...a dalsia vec, bude "uznatelna" takato faktura za pouzivanie zariadenia, ked mi ju nepodpise, len ja si tam alikvotne vypocitam sumu trebars?