lsulekova
22.03.06,08:58
Narazila som na problém, a síce:
Predali sme auto, v ktorom bol ešte benzín. Čo stým? Mám ho nechať v nákladoch celý alebo zostatok preúčtovať? a DPH? Ďakujem
Johanka
22.03.06,08:10
:eek: Tak toto ma v živote nenapadlo . Bola na okne aj dialničná nálepka?
A čo voda v ostrekovačoch?
Ja si myslím, že auto sa predáva tak ako je, ale možno sa mylím....
Nespotrebovanú PHL si vyrovnáš pri prepočte podľa § 19 ods.2 písm.l a dáš to v DP ako pripočítateľnú položku(tab.III.A).
lsulekova
22.03.06,08:30
No asi idem už zbytočne moc do hĺbky. Zamotávam sa do vlastných úvah. Tak ďakujem za určenie správnej cesty.;)
Tweety
22.03.06,08:32
No asi idem už zbytočne moc do hĺbky. Zamotávam sa do vlastných úvah. Tak ďakujem za určenie správnej cesty.;)
Ten benzín by mal byť zohľadnený v cene za predaj, pretože bez neho by asi nebolo funkčné.
lsulekova
22.03.06,11:34
To znamená že nie pripočítateľná položka?
Tweety
22.03.06,11:36
To znamená že nie pripočítateľná položka?
Nerozumie, aká pripočitateľná položka?
jana
22.03.06,12:53
Ten benzín môžeš prefakturovať osobe, ktorá kúpila auto aj s DPH.
Johanka
22.03.06,13:01
To ale potom fakt musí prefaktúrovať všetko, čo si dali nákladov a "odišlo" to s autom. Zober si, koľko olejov, mazadiel, a kadečoho ide do auta. Mohli pár dní pred predajom meniť olej, ktorý má vydržať x-tisíc km, .....
Ak sa auto predáva v prevádzkyschopnom stave, tam neviem čo by sme mali prefaktúrovávať.
renča1
22.03.06,14:37
Tu v žiadnom prípade sa nebude nič prefaktúrovavať, benzín ktorý zostal v nádrži sa zohľadnil v predajnej cene, tak ako napísala Tweety. Benzín aj mazadlá, olej , atd... sú raz uplatnené vo výdavkoch a nebudú sa znova upravovať základ dane, veĎ tieto veci slúžili za účelom predaja auta. Z dph sa už vôbec nič nebude robiť.