7kraska
21.11.13,09:37
Dobry den,

chcela by som vas poziadat o radu, som uplny zaciatosnik v tychto veciach. Spolocnost s.r.o. sidli v mieste bydliska konatela spolocnosti ale kancelarie sa nachadzaju inde. Treba tieto kancelarie registrovat na danovom urade a zivnostenskom urade ako prevadzkaren? Sucasne aj zamestnanci spolocnosti maju v pracovnej zmluve miesto vykonu prace uvedenu adresu kancelarii. Vztahuje sa povinnost registracie prevadzkarne len na zivnostnika alebo aj na obchodne spolocnosti?
Economic
01.12.13,12:57
Určite treba ohlásiť na DÚ aj na živnstenský úrad, nakoľko je to súvisiaci priestor (lepšie ako prevádzka) . Toto rieši spoločnosť, ktorá tento priestor využíva na podnikanie (nie jeho vlastník) Aj keď samozrejme ak vlastník budovy prenajíma priestory, je tiež povinný sa sám registrovať na DÚ - príjem z prenájmu nehnuteľností. Posledná otázka je trošku zmätočne napísaná... No možno moja odpoveď postačí.
7kraska
03.12.13,08:15
prosim Vas , ktory paragraf zivnostenskeho zakona o tomto hovori? lebo z toho co som si precitala mam pocit, ze kancelaria nie je prevadzkaren...mozno tak priestor suvisiaci s prevadzkovanim zivnosti ale podla zakona asi ani to nie ...:/ neviem sa z toho vymotat