lofr
21.11.13,10:55
Tak dnes som volal do levmilku, co je z ich tvarohom babicka, ze ho prestali vyrabat.
tym padom sa na trhu neda kupit vyborny tucny hrudkovity tvaroh. vsetko kvalitne a dobre proste zanikne.
skusal som vsetky ostatne, su podpriemerne, jedine tento bol vynikajuci (na domaci sa este nechytal, ale bol tak na polovici cesty za nim, proste lepsi nez vsetko ostatne v kelimkoch)

predcim mi zacnete hovorit, ako si ma kazdy vyrabat tvaroh doma, tak sa pytam, naco tu je 7 velkych supermarketov, s tisicami poloziek, desiatky a desiatky mliekarni, ked v bratislave nedostat kupit obycajny dobry tvaroh.
Slovensko by mala byt mliekarenska velmoc aspon co sa tyka vlastneho trhu, ale... naco cele toto materialne saskovanie a "obchodna revolucia", ked ludia nevedia, co je to dobry tvaroh. Kto sa uspokoji s Rajom, tak toho cloveka lutujem, lebo bud mu zanikli chutove pohariky, alebo este v zivote dobry tvaroh nechutnal.

Nahrazky co som objavil:
Tesco poctiva receptura - chutovo lepsi nez levmilk, naozaj dobry, problem je - maju ho len vo velkych tescach a skoro vzdy vypredany, navyse drahy. to nieje nahrada za tvaroh, ktory bol skoro vsade, vzdy a za dobru cenu
banovecky tvaroh milsy - chutovo trochu horsi nez levmilk, ale asi najblizsie, problem je, ze dostat len v kauflande, a aj to nie vzdy
lidl ani tucny tvaroh nema, proste vobec. a kto pouziva odtucnene patoky, tak to pardon, to je doslova zneuctenie kuchyne pridat niekde odtucneny tvaroh. Aj nase babicky by sa cudovali, co to tam za patok z chemickej tovarne sypes, z ktoreho vytiahli dusu...

este olesnicky tvaroh premium v hypernove, lenze to je daleko, navyse predrazeny.
pomimo tohto uz nic...
a stanky s mliecnymi vyrobkami... nic moc... cloveka tam zajde, vzdy je to mimo ruky, a kazdu chvilu ho sklamu, ze tvaroh uz nieje.
Dav
21.11.13,09:57
Braňo
21.11.13,10:18
stále píšeš, že kvalitné tvarohy sú predražené a nie je to náhodou tým, že ľudia prestali kupovať kvalitné a drahšie tvarohy a na odbyt idú poľské shity?veď teraz v Tescu ani nemáš poriadnu eidam tehlu zo Slovenska!
pmajap
21.11.13,12:33
Ono je to dosť zložité s tou chuťou tvarohu. Vždy som si na to kupovala domáce mlieko, od toho kto mal práve zvyšných 5 litrov. Chuť bola vždy iná. Čierny strakatý dobytok má výbornú smotanu, ale mlieko je riedke, akoby do modra a tvaroh nie je taký dobrý a tak isto syr.
buchač
21.11.13,12:46
Tak dnes som volal do levmilku, co je z ich tvarohom babicka, ze ho prestali vyrabat.
tym padom sa na trhu neda kupit vyborny tucny hrudkovity tvaroh.
Ale dá ...!!!
vsetko kvalitne a dobre proste zanikne.

predcim mi zacnete hovorit, ako si ma kazdy vyrabat tvaroh doma, tak sa pytam, naco tu je 7 velkych supermarketov, s tisicami poloziek, desiatky a desiatky mliekarni, ked v bratislave nedostat kupit obycajny dobry tvaroh.
Holt Blava ...choď niekde ďalej a uvidíš ...
Slovensko by mala byt mliekarenska velmoc aspon co sa tyka vlastneho trhu, ale...

Nahrazky co som objavil:
Tesco poctiva receptura - a si sa s koňom zrazil ??? Tesco ???
este olesnicky tvaroh premium v hypernove, lenze to je daleko, navyse predrazeny.
Aha ...takže ďaleko do Hypernovy máš ???
Za chvíľku ani tá už nebude ...ak by si náhodou nevedel , tak čítaj
http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/ahold-na-slovensku-konci-stratova-hypernova-prechadza-do-rodiny-blizkej-j-t.html ...ja viem o tejto skutočnosti už pomaly rok ...

pomimo tohto uz nic...
a stanky s mliecnymi vyrobkami... nic moc... cloveka tam zajde, vzdy je to mimo ruky, a kazdu chvilu ho sklamu, ze tvaroh uz nieje.

...čo už ale narobíš ???
Keď nemáš možnosti , tak smola ...
lofr
22.11.13,20:58
Toto? http://www.hlavnespravy.sk/levice-mliekaren-levmilk-znizuje-vyrobu-cerstvych-mliecnych-vyrobkov/164992/
Cerstvy tvaroh sa im robit nechce, ale tavene syry navysa az o 100%. Kiezby radsej ludia jedli tvaroh namiesto tavenych syrov, jeden z najzdravsich mliecnych vyrobkov vymenit za najpodradnejsi, lebo to vynasa najvacsi zisk...
lofr
22.11.13,21:10
stále píšeš, že kvalitné tvarohy sú predražené a nie je to náhodou tým, že ľudia prestali kupovať kvalitné a drahšie tvarohy a na odbyt idú poľské shity?veď teraz v Tescu ani nemáš poriadnu eidam tehlu zo Slovenska!
Nemyslim si, ze tvaroh by mal stat viac nez maslo alebo bryndza. Polsky tvaroh som este nevidel...
Za 5 eur musi ist vyrobit dobry a kvalitny tvaroh. Hlavne ked skupuju mlieko za almuzny.
Poznam samozrejme dobry tvaroh v terne, Bio tvaroh od tami, ale za 6,60... to si radsej kupim bryndzu. bryndzu mas z ovcieho mlieka, navyse zlozitejsi postup vyroby, aj dlhsi. Tak ako moze tvaroh stat tolko co bryndza? A maslo kupujem od levmilku za 5,50, takze platit viac za tvaroh mi prijde trochu divne.
Rozalka
22.11.13,21:12
Orešnický majú aj v kaufíku
lujza.j
22.11.13,21:15
Toto? http://www.hlavnespravy.sk/levice-mliekaren-levmilk-znizuje-vyrobu-cerstvych-mliecnych-vyrobkov/164992/
Cerstvy tvaroh sa im robit nechce, ale tavene syry navysa az o 100%. Kiezby radsej ludia jedli tvaroh namiesto tavenych syrov, jeden z najzdravsich mliecnych vyrobkov vymenit za najpodradnejsi, lebo to vynasa najvacsi zisk...
vôbec nejem tavené syry ...už roky, ale ani žiadne mliečne výrobky na Sk nekupujem...iba ak ked mi kolega kúpi na salaši krajinka....nite a ovčí udený....
kukučka
22.11.13,21:33
predtým, než mi zacnete hovorit, ako si ma kazdy vyrabat tvaroh doma

aj keď nechceš, aj tak ti to napíšem: stačí nájsť zdroj kvalitného mlieka a
100x rýchlejšie by si si ho uvaril doma, ako lietať po hyperbordeloch
Peggynka
22.11.13,23:08
Výborný tvaroh (vážený aj balený) vyrába Milkagro,no bohužiaľ,v okolí Bratislavy má svoju predajňu len v Pezinku.Má aj perfektný syr Volovec.Ja by som im napísala,či nemajú nejakého odberateľa aj v Bratislave,na východe majú pomerne širokú sieť predajní:
http://www2.milkagro.sk/o-firme
Indeed
23.11.13,04:11
Dobré ráno ,

a už ste tam,kam Vás chce televizne spravodajstvo mať....
Peggynka
23.11.13,08:01
Dobré ráno ,

a už ste tam,kam Vás chce televizne spravodajstvo mať....
Kde?
hubatá
23.11.13,20:58
V ... i
Ja nechápem jedno: krabicového mlieka máme toľko druhov, že neviem kde máme toľko kráv ustajnených. ... Hnoja nemáme, muchy nemáme, kravské lajno som videla naposledy na pasienku v Hornej Dolnej pred 24 rokmi - ale modré, zelené, červené, 0,5 %-ného, 1,5 %-ného "mlieka navŕšeného kopcovite na paletách je v hyperbordeloch habadej! A to ešte nepočítam koľko druhov mliečnych výrobkov z toho čerstvo nadojeného mlieka máme: "tvaroh, bryndzu, korbáčiky, tavené, tvrdé, črievkové syry, jogurty, smotany, šľahačky ......."

Čo preboha dojíme?
Peggynka
23.11.13,21:50
lofr
25.11.13,00:49
Orešnický majú aj v kaufíku
Nevidel som tam este. Ten cerveny premium.