korela
10.04.14,07:56
Ty máš hypermobilitu? Ja to poznám už dlho a fungovalo to u každého, keď niekto aj oddelil, tak max. na 2 mm, iba mi to prišlo pod ruku, tak som to sem priložila.
Inak Rimania preto na prstenník snubný prsteň, pretože ide do neho žila priamo od srdca. Vraj.
Z nálepky neumrieš. Zdoláš ju.
pmajap
10.04.14,05:58
U mňa tiež to ide rozpojiť, nuž čo, nemôže to fungovať, veď som stará dievka :D
korela
10.04.14,06:08
Tesco mi v rámci potrav. nákupu prinieslo aj http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2005106166177.
Ešte som uvažovala, ak je to poľské, či bude O.K.
Umyla som ju, naplnila vodou a dala prevariť. Išla som zatiaľ k TV, kde som poobede zaspala.
Zobudil ma náramný smrad, vždy mám niečo otvorené, okno, balkón, akurát teraz nie. Voda vyvarená, stred pokrievky sa odtavil a spadol na dno. Zrejme to bolo vo fáze pre horením.
Nemohla som sa nadýchnuť, pes nereagoval nijako, čo nechápem, keď sme mali korelu, stačilo keď mi začalo iba niečo prihárať, tak už kričal o 106.
Napadlo by niekoho, že tá polievka nebude z pevného materiálu, skla, ale to je obyčajný mäkký ohybný plast.
Od Poliakov od tohto dňa už nekúpim fakt nič.
korela
10.04.14,06:09
Idem to poslať na SOI, nech to stiahnu.
wirgi
10.04.14,06:10
U mňa to funguje nemôžem ich ani len pohnúť, že by preto som vydatá 33 rokov a stále s jedným chlapom
buchač
10.04.14,06:35
Tesco mi v rámci potrav. nákupu prinieslo aj http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2005106166177.
Ešte som uvažovala, ak je to poľské, či bude O.K.
Umyla som ju, naplnila vodou a dala prevariť. Išla som zatiaľ k TV, kde som poobede zaspala.
Zobudil ma náramný smrad, vždy mám niečo otvorené, okno, balkón, akurát teraz nie. Voda vyvarená, stred pokrievky sa odtavil a spadol na dno. Zrejme to bolo vo fáze pre horením.
Nemohla som sa nadýchnuť, pes nereagoval nijako, čo nechápem, keď sme mali korelu, stačilo keď mi začalo iba niečo prihárať, tak už kričal o 106.
Napadlo by niekoho, že tá polievka nebude z pevného materiálu, skla, ale to je obyčajný mäkký ohybný plast.
Od Poliakov od tohto dňa už nekúpim fakt nič.

Poliakov by som do toho teraz nejak nemontoval ...
Nebolo by od veci pozrieť sa sebakriticky do zrkadla .

Už z fotky je totiž zrejmé , že je to obyčajný plast . Nevraviac už o hmate - aj slepý by zistil omakom , že ide o umelú hmotu . Pri takýchto kanviciach je dokonca potrebné nedať plyn na plné pecky ( elektrika je niečo iné ) , lebo sa rúčka začne deformovať .

Horšie je to s tou pokrievkou ... lebo pod umelou sa aj polievka stihne pripáliť ...;) :D

Či napadlo ??? No mňa teda určite ...Ale rozhodne by mi nenapadlo zaspať pri varení ...
Llívia
10.04.14,07:51
pmajap
10.04.14,19:29
buchač
10.04.14,19:34
Doporučenie - zmeniť heslá
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/314289-v-internete-je-obrovska-bezpecnostna-diera-zmente-si-hesla/

Toto si čítala ???


Chyba, ktorá už dostala názov The Heartbleed Bug (Chyba krvácajúceho srdca), bola podľa serveru BBC zistená začiatkom týždňa bezpečnostnou zložkou vyhľadávača Google v spolupráci s fínskou firmou Codenomicon, ale podľa serveru Živě existuje už dva roky.
Čiže " Živě " o tom vedel už dva roky ...
Doporučujem prečítať debatu k článku ..
Peggynka
10.04.14,19:46
Doporučenie - zmeniť heslá
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/314289-v-internete-je-obrovska-bezpecnostna-diera-zmente-si-hesla/

Toto si čítala ???


Chyba, ktorá už dostala názov The Heartbleed Bug (Chyba krvácajúceho srdca), bola podľa serveru BBC zistená začiatkom týždňa bezpečnostnou zložkou vyhľadávača Google v spolupráci s fínskou firmou Codenomicon, ale podľa serveru Živě existuje už dva roky.
Čiže " Živě " o tom vedel už dva roky ...
Doporučujem prečítať debatu k článku ..
Mne sa páči debata na českých serveroch;v tomto duchu:
Jo, taky by se mi mohli přihlásit na účet u banky a vysát mi ten mínus, co tam mám :D
Ja som to vyriešila,kúpila som si mobil za 20€ (žádny internet) a stačí mi na neho zasielať autorizačný kód z banky.
buchač
10.04.14,20:53
pmajap
10.04.14,21:00
Ďakujem , práve mením a niektoré odstraňujem.
korela
10.04.14,23:54
Tesco mi v rámci potrav. nákupu prinieslo aj http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2005106166177.
Ešte som uvažovala, ak je to poľské, či bude O.K.
Umyla som ju, naplnila vodou a dala prevariť. Išla som zatiaľ k TV, kde som poobede zaspala.
Zobudil ma náramný smrad, vždy mám niečo otvorené, okno, balkón, akurát teraz nie. Voda vyvarená, stred pokrievky sa odtavil a spadol na dno. Zrejme to bolo vo fáze pre horením.
Nemohla som sa nadýchnuť, pes nereagoval nijako, čo nechápem, keď sme mali korelu, stačilo keď mi začalo iba niečo prihárať, tak už kričal o 106.
Napadlo by niekoho, že tá polievka nebude z pevného materiálu, skla, ale to je obyčajný mäkký ohybný plast.
Od Poliakov od tohto dňa už nekúpim fakt nič.

Poliakov by som do toho teraz nejak nemontoval ...
Nebolo by od veci pozrieť sa sebakriticky do zrkadla .

Už z fotky je totiž zrejmé , že je to obyčajný plast . Nevraviac už o hmate - aj slepý by zistil omakom , že ide o umelú hmotu . Pri takýchto kanviciach je dokonca potrebné nedať plyn na plné pecky ( elektrika je niečo iné ) , lebo sa rúčka začne deformovať .

Horšie je to s tou pokrievkou ... lebo pod umelou sa aj polievka stihne pripáliť ...;) :D

Či napadlo ??? No mňa teda určite ...Ale rozhodne by mi nenapadlo zaspať pri varení ...
No čo, zgustol si si? Aspoň si si vyplnil deň.
Tovar objednaný cez eshop sa zvyčajne prináša kuriérom. Chyba Tesca, nie mňa, že im chýba popis pri tovare (ten im chýba na tej stránke pri väčšine položiek). Rodičia mali takú nádobu zo skla, rúčka z bakelitu, el. sporák ako aj my. Nenapadlo mi, že keď je rúčka pevná, pokrievka bude z iného materiálu. Kvôli 2 eurám neminiem ďalšie 2 eurá za dopravu kvôli reklamácii. Radšej za poštovné adresátovi, kde tovar posúdia, aby sa to nestalo aj niekomu inému.

Teba ešte nikdy nezmohol spánok? Nedržala som v ruke cigaretu. Hrniec bol na el. sporáku na strednom stupni. Keby bola pokrievka zo skla, nič by zákazníkovi nehrozilo. Mohla som sa priotráviť, ale aj otráviť.
Neobhajuješ zákazníka, ale personál. Tovar má spĺňať všetky zdravotné a bezpečnostné kritériá. Dám vedieť ako to dopadlo.
Llívia
11.04.14,04:11
...Kvôli 2 eurám neminiem ďalšie 2 eurá za dopravu kvôli reklamácii. Radšej za poštovné adresátovi, kde tovar posúdia, aby sa to nestalo aj niekomu inému...
Pri oprávnenej reklamácii znáša predávajúci aj náklady za zaslanie tovaru na reklamáciu.
srska
11.04.14,04:29
U mňa tiež to ide rozpojiť, nuž čo, nemôže to fungovať, veď som stará dievka :Dto je ono:D
buchač
11.04.14,05:42
No čo, zgustol si si? Aspoň si si vyplnil deň.
Tovar objednaný cez eshop sa zvyčajne prináša kuriérom. Chyba Tesca, nie mňa, že im chýba popis pri tovare (ten im chýba na tej stránke pri väčšine položiek). Rodičia mali takú nádobu zo skla, rúčka z bakelitu, el. sporák ako aj my. Nenapadlo mi, že keď je rúčka pevná, pokrievka bude z iného materiálu. Kvôli 2 eurám neminiem ďalšie 2 eurá za dopravu kvôli reklamácii. Radšej za poštovné adresátovi, kde tovar posúdia, aby sa to nestalo aj niekomu inému.

Teba ešte nikdy nezmohol spánok? Nedržala som v ruke cigaretu. Hrniec bol na el. sporáku na strednom stupni. Keby bola pokrievka zo skla, nič by zákazníkovi nehrozilo. Mohla som sa priotráviť, ale aj otráviť.
Neobhajuješ zákazníka, ale personál. Tovar má spĺňať všetky zdravotné a bezpečnostné kritériá. Dám vedieť ako to dopadlo.
Zgustol ???...ani nie , vedel by som byť ešte oveľa nepríjemnejší - ironickejší ...

Na Tvoju odpoveď - výlev zákazníka by som vedel adekvátne argumentovať , no radšej nechám tak ...

Sorry , že som vôbec reagoval ...keď nabudúce ( teda ak vôbec ) budem reagovať na Tvoje príspevky , budem slušnejší ...
alaya1
11.04.14,08:28
Excise Duty
11.04.14,08:36
Zazila som horiet byt vo vedlajsom bloku, bol to des a hroza.
http://www.cas.sk/clanok/278426/hroza-v-petrzalke-poziar-v-byte-z-12-poschodia-spadol-clovek.html
Najväčší des a hrôzu zažijú tí na jedenástom a nižších poschodiach po zásahu hasičov. Lebo čo je mokré, to by už nemalo by horieť...
Videl som také čosi na vlastné oči na našej ulici o pár vchodov ďalej, bolo to v sobotu pred Veľkonočným pondelkom, no oblievačka v predstihu. Mali pekné sviatky.
Tweety
11.04.14,08:37
Hrôza, jednému ale nerozumiem, prečo si samovrah nemôže uvedomiť to, že takýmto spôsobom ohrozí životy tých, čo za jeho úmysel nemôžu.
lujza.j
11.04.14,08:38
Ked citim dym...vzdy idem kuknut....a dufam ze nie nadomnou ani podomnou...ani suvisiace mury...asi by ma oné
alaya1
11.04.14,08:43
Hrôza, jednému ale nerozumiem, prečo si samovrah nemôže uvedomiť to, že takýmto spôsobom ohrozí životy tých, čo za jeho úmysel nemôžu.

Lebo ak je niekto samovrah, v tom okamihu nie je pri zmysloch. Normalny clovek ma geneticky dany pud sebazachovy, v tychto pripadoch absentuje.
erik555
11.04.14,08:48
Hrôza, jednému ale nerozumiem, prečo si samovrah nemôže uvedomiť to, že takýmto spôsobom ohrozí životy tých, čo za jeho úmysel nemôžu.

Lebo ak je niekto samovrah, v tom okamihu nie je pri zmysloch. Normalny clovek ma geneticky dany pud sebazachovy, v tychto pripadoch absentuje.
ktovie, co ho k samovrazde viedlo...to by ma velmi zaujimalo
Peggynka
11.04.14,09:44
Hrôza, jednému ale nerozumiem, prečo si samovrah nemôže uvedomiť to, že takýmto spôsobom ohrozí životy tých, čo za jeho úmysel nemôžu.

Lebo ak je niekto samovrah, v tom okamihu nie je pri zmysloch. Normalny clovek ma geneticky dany pud sebazachovy, v tychto pripadoch absentuje.
Ja som čítala,že pud sebazáchovy zafunguje...v tomto prípade ale až od 10-tého poschodia,čiže neskoro.
buchač
11.04.14,10:11
Lebo ak je niekto samovrah, v tom okamihu nie je pri zmysloch. Normalny clovek ma geneticky dany pud sebazachovy, v tychto pripadoch absentuje.

Si o tom presvedčená ???
Na milión percent ???
Excise Duty
11.04.14,10:14
Hrôza, jednému ale nerozumiem, prečo si samovrah nemôže uvedomiť to, že takýmto spôsobom ohrozí životy tých, čo za jeho úmysel nemôžu.

Lebo ak je niekto samovrah, v tom okamihu nie je pri zmysloch. Normalny clovek ma geneticky dany pud sebazachovy, v tychto pripadoch absentuje.
Ja som čítala,že pud sebazáchovy zafunguje...v tomto prípade ale až od 10-tého poschodia,čiže neskoro.
No, ešte má deväť poschodí k dobru ale na úrovni prízemia je to už vážne!
buchač
11.04.14,10:16
ktovie, co ho k samovrazde viedlo...to by ma velmi zaujimalo
Len tak ľahko sa nedozvieš ...
Peggynka
11.04.14,10:18
Ja som čítala,že pud sebazáchovy zafunguje...v tomto prípade ale až od 10-tého poschodia,čiže neskoro.

Ja som nečítal .............................;)
Priznali samovrahovia,ktorí prežili...Ale sú aj vytrvalí-zopakujú.
buchač
11.04.14,10:20
Ja som čítala,že pud sebazáchovy zafunguje...v tomto prípade ale až od 10-tého poschodia,čiže neskoro.

Ja som nečítal .............................;)
Priznali samovrahovia,ktorí prežili...Ale sú aj vytrvalí-zopakujú.
Mierne si ma nepochopila , ale nevadí ... ;)
alaya1
11.04.14,10:31
[QUOTE="alaya1"]
Lebo ak je niekto samovrah, v tom okamihu nie je pri zmysloch. Normalny clovek ma geneticky dany pud sebazachovy, v tychto pripadoch absentuje.

Si o tom presvedčená ???
Na milión percent ???[/

Ja som samovrazdu spachat nikdy nechcela, ale "normalny" clovek sa javi tak, ako som popisala. Mala som moznost s viacerymi mat sedenie na stazi. myslim, ze viem, na co narazas, ale rozoberat to ja nebudem.
lujza.j
11.04.14,10:33
Tento samovrah bol zvlastny....pisu ze najprv zily,podpalil byt a potom skok.....
erik555
11.04.14,10:33
ktovie, co ho k samovrazde viedlo...to by ma velmi zaujimalo
Len tak ľahko sa nedozvieš ...
To viem...ale narazal som na zivotnu uroven v tomto pajzli a z nej prameniace zivotne problemy!
Peggynka
11.04.14,10:36
ktovie, co ho k samovrazde viedlo...to by ma velmi zaujimalo
Len tak ľahko sa nedozvieš ...
To viem...ale narazal som na zivotnu uroven v tomto pajzli a z nej prameniace zivotne problemy!
Ja to nazývam "strata zmyslu života" a za tým je všetko.Je len otázkou odolnosti človeka.
erik555
11.04.14,11:42
ktovie, co ho k samovrazde viedlo...to by ma velmi zaujimalo
Len tak ľahko sa nedozvieš ...
To viem...ale narazal som na zivotnu uroven v tomto pajzli a z nej prameniace zivotne problemy!
Ja to nazývam "strata zmyslu života" a za tým je všetko.Je len otázkou odolnosti človeka.
Samozrejme...chcelo by to skor nesiahat na seba, ale na...
2009
11.04.14,13:06
2009
11.04.14,13:52
Unikatny film o Bratislave z 30. rokov min. storocia ...

↓ ↓ ↓ ↓ ↓
http://www.mojevideo.sk/video/e142/bratislava_kedysi_davno.html
2009
11.04.14,13:55
Kliknite na Eiffelovku a ocitnete sa na jej vrchole!!!
http://www.gillesvidal.com/blogpano/paris.htm
misoft
11.04.14,15:26
http://360gigapixels.com/london-320-gigapixel-panorama/
Londýn - (320Gpix) - ak si priblížite na zaparkované vozidlo - i ŠPZ prečítate.
lujza.j
11.04.14,17:07
buchač
11.04.14,17:46
http://automoto.cas.sk/clanok/194999/potvrdene-za-nemecke-dialnice-zaplatime?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-automoto&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP
Niet sa čomu čudovať ...

Len nechápem :
- že prečo nie sú spoplatnené všetky cesty aj u nás
- že prečo sa nedá odstaviť TIRák s tým tovarom , ktorý sa rýchlo skazí
- že prečo chodia nákladiaky tam , kde nemajú

- že ...atď ....

Jasné , Nemecko tvrdí muziku v EU , ale predsa len ...šak aj Chorváti sú prísnejší ako my....

Ale jasnéééé , šak je jednoduchšie kasírovať našinca do štátnej kasy ......
lujza.j
11.04.14,17:49
ani ja sa nečudujem cesty majú tip-top....a platia iba nemci-daň....
srska
11.04.14,18:07
bettylou
12.04.14,03:15
Lebo ak je niekto samovrah, v tom okamihu nie je pri zmysloch. Normalny clovek ma geneticky dany pud sebazachovy, v tychto pripadoch absentuje.

Si o tom presvedčená ???
Na milión percent ???

Ja hej
korela
12.04.14,11:43
Aj pri bilančných samovraždách by mal byť človek bez zmyslov? On to urobí po hlbokom a dôkladnom zvážení.
Tento chlap sa trojnásobne poistil.
lujza.j
12.04.14,11:53
ja pri mojej prac.deformácii......že to mohol byť drog. závislý
korela
12.04.14,12:09
Pripúšťam.
buchač
12.04.14,12:15
ja pri mojej prac.deformácii......že to mohol byť drog. závislý
Lui ...ja som sa včera inak nad tým pozastavil ...

Mladej si rozhodol vziať život ???
Nuž , šak jeho vec . Ale aspoň keby to zrobil na 100 % . Šak dilino si podrezal žily a skočil dole ...to jakým tupým bičakom sa podrezával ? Veď dopadol dole a pokiaľ by prišla sanitka , tak by nejak nemal už mať ani šanc ...

Nevraviac už aj o tom , že dopadol na toho roboša , čo mu v podstate zachránil život .
Moje pozastavenie ústi do otázky :
Čo by sa stalo , ako by sa hodnotil ten pád , kto by bol postihovaný za to , ak by mu dopadol na hlavu v plnej rýchlosti ( bez toho utlmenia ) a zlomil by ten skokan robotníkovi väzy ...???
Ale v konečnom dôsledku by mohol ( mal ) byť stíhaný za ublíženie na zdraví ...

Alebo snáď nie je tak ...???
lujza.j
12.04.14,12:22
ja som až večer v spravách počula že mal 21r...tak ma to hned napadlo.....že drogáč
hento s tým pádom...sme rozoberali v robote, že ako ho vlastne zachytil.....no čo by bolo keby to bolo...že roboš mŕtvy a henten prežije,teda žeby mu bol rovno na hlavu skočil....každopádne velmi blbé...že on sa chce poriešiť a dopadne to hentak:(....si predstav že on letí z 12teho a niekto by zrovna prášil niečo z okna deku-perinu:eek:a zachytí ho.....
buchač
12.04.14,12:28
ja som až večer v spravách počula že mal 21r...tak ma to hned napadlo.....že drogáč
hento s tým pádom...sme rozoberali v robote, že ako ho vlastne zachytil.....no čo by bolo keby to bolo...že roboš mŕtvy a henten prežije,teda žeby mu bol rovno na hlavu skočil....každopádne velmi blbé...že on sa chce poriešiť a dopadne to hentak:(....si predstav že on letí z 12teho a niekto by zrovna prášil niečo z okna deku-perinu:eek:a zachytí ho.....
...alebo si predstav , že by práve dvaja v okne prášili ....;) :D :D :D...a skokan by čaju zachytil a strhol šracovi z oného ....a kúúúúa , to je predstava ...:rolleyes:
lujza.j
12.04.14,12:47
počkaj skúšam si to predstaviť:rolleyes:.....už nebudem pre istotu prášiť ani na balkone :D
Kvaka
12.04.14,12:53
Zavrie nám Brusel kohútiky?
V článku ma šokla tá znalosť problematiky, citujem:
.... ... úroveň korupcie a “ukradnutých” peňazí z eurofondov. V odhadoch, o akú sumu ide, sa však odborníci aj politici rozchádzali.
“Môj neverifikovaný odhad je dve percentá,” myslí si podpredseda vlády. Odborníci na eurofondy ešte vo februári ale odhadovali, že celkovo sa hodnota zmiznutých peňazí mohla dostať aj na 1,5 miliardy eur a provízie sú na úrovni 20 až 30 percent. To však Vážny označil za prehnané.
Hrnčiar tiež popísal jeden z mechanizmov, ako sa korupcia pri eurofondoch deje v skutočnosti. “Existujú firmy, ktoré umelo naťahujú verejné obstarávanie. Nemajú ani žiadnych zamestnancov, len právnikov a vypaľujú súkromné firmy, ktoré chcú súťažiť a stavať,” opísal aktérov. Výpalnícke spločnosti potom žiadajú od skutočných uchádzačov peniaze, aby ďalej zákazku neodďaľovali.

Zdroj: http://aktualne.atlas.sk/zavrie-nam-brusel-kohutiky-vazny-pripusta-ze-mozeme-prist-o-miliardy-z-europy/slovensko/politika/
buchač
12.04.14,12:54
počkaj skúšam si to predstaviť:rolleyes:.....už nebudem pre istotu prášiť ani na balkone :D

Inšpirácia ...????


http://www.youtube.com/watch?v=xMhreE_monQ
lujza.j
12.04.14,13:57
http://www.topky.sk/cl/10/1390625/Zrazka-policajneho-auta-s-osobnym--Vodicka-s-tazkymi-zraneniami-v-nemocnici
neverím vodička folcvágenu nedala prednosť.....šak čo vodič tejto zn. auta to degeš....
misoft
12.04.14,14:06
http://www.topky.sk/cl/10/1390625/Zrazka-policajneho-auta-s-osobnym--Vodicka-s-tazkymi-zraneniami-v-nemocnici
neverím vodička folcvágenu nedala prednosť.....šak čo vodič tejto zn. auta to degeš....
...alebo práve telefónovala..... fízlov nečula..... urobila baran, baran buc :D
lujza.j
12.04.14,14:21
ludia nevedia reagovať ked ide auto s majákmi....ja som raz stojaca v kolone smer domov ...počula, že ide "húkačka".....dávala som sa v pravom pruhu silne v pravo....dvaja blbci to "pochopili" a predbehli ma:eek:
misoft
12.04.14,14:29
:D
To mi pripomenulo: húkala sanitka - chlapík vchádzal do kruháča a začul húkanie, tak zastal. Obzeral sa dokola, no nič nevidel. Bodaj by videl, keď sanitka stála za nim so zapnutými sirénami a majákmi, vytrubovala ešte klaksónom. A chlapík stál a stále sa obzeral, odkiaľ ten "hukot" ide :D. Až mu jeden z chodcov po streche zabúchal a ukázal dozadu. Vtedy sa pohol. Smola bola v tom, že sanitka nemala možnosť do protismeru, ani inak prejsť (osadené značky pred kruháčom).
Peggynka
12.04.14,14:56
Možno sa časom dočkáme aj tohto:
„Běžné je i vybavení všech hasičských a policejních aut i motocyklů speciálním světlem - stroboskopem, který je součástí varovného majáku a přepíná všechny semafory tak, aby mělo spěchající vozidlo s rozsvíceným majáčkem volný průjezd,“ vysvětlil. Tento standard je po celých Spojených státech.
lujza.j
12.04.14,15:05
Do Košíc prišli na slávnosť rómski predstavitelia z celej Európy. Novému kráľovi gratuloval aj splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity a poslanec NR SR Peter Pollák.

http://www.topky.sk/cl/10/1390619/Romovia-maju-noveho-krala--Na-hlavu-mu-polozili-korunu-zo-zlata-zdobenu-drahokamami
misoft
12.04.14,15:06
Áááááá - kuáááááá - Romuláni majú najvyššieho Romulána..... len škoda, že ešte svoju planétu nemajú......
Tweety
12.04.14,15:07
My máme republiku a oni kráľovstvo.:cool:
misoft
12.04.14,15:09
My máme republiku a oni kráľovstvo.http://kosice.korzar.sme.sk/c/7168637/v-obrazoch-slovensko-ma-noveho-romskeho-krala.html
Kráľovstvo v republike? Divnô je to. Také štátne zriadenie ani vo Wikipédii nie je - ihneď tam založiť nový článok.....
buchač
12.04.14,15:48
Áááááá - kuáááááá - Romuláni majú najvyššieho Romulána..... len škoda, že ešte svoju planétu nemajú......

My máme republiku a oni kráľovstvo.:cool:

Chas mrokar dilino kua romale gadžis ...Ko oda avke phendža?

Nandr minč avke king ...!!!
lujza.j
12.04.14,16:02
korela
12.04.14,16:19
My máme republiku a oni kráľovstvo.http://kosice.korzar.sme.sk/c/7168637/v-obrazoch-slovensko-ma-noveho-romskeho-krala.html
Kráľovstvo v republike? Divnô je to. Také štátne zriadenie ani vo Wikipédii nie je - ihneď tam založiť nový článok.....
Sme prví a jedineční.
korela
12.04.14,16:21
A Pollákovi zostalo teraz vôbec niečo z jeho agendy? Veď by ho mal na slovo počúvať ako svojho monarchu, či nie?
korela
12.04.14,16:34
Konečne som sa dostala do lesa na medvedí cesnak. Ani sme ho nemuseli hľadať, pretože biele hlávky boli v kuse po celom lese. Dcéra: cítiš ho? Ja: nie. A to sme stáli uprostred neho. Chytila som list, pretrhla a vôňa veľmi slabá. Chcela som narobiť pesto. Z minulého týždňa čo mi natrhali bol ešte riadne ostrý aj dnes. Pár tašiek mám, bude to mať ešte nejaké liečivé účinky? Čo mi poradíte?
To bolo pred hrádzou. Išli sme sa prejsť, iba jeden pes bol na hrádzi s vodítkom, spoza druhej strany hrádze pribehlo bojové plemeno a vybralo si mňa na oňuch zrejme kvôli našej psíčke. Nenávidím tieto situácie. Bez toho aby ho videli čo robí, tak ho nakoniec zavolali, po chvíli sa pohol za nimi.
korela
12.04.14,16:38
Zabudla som, keď sme sa vrátili do auta, tak celé voňalo cesnakom. Neboli zavreté vrecká, aby sa nezdusil. Tak neviem. Iba nechápem, že sme ho doma nikdy nejedávali a naši ho nikdy nespomínali.
Tweety
12.04.14,16:41
A Pollákovi zostalo teraz vôbec niečo z jeho agendy? Veď by ho mal na slovo počúvať ako svojho monarchu, či nie?
Kráľ sľubuje pomoc svojej chudobe v košiari, tak možno nebude toľko krádeží a prepadov starých ľudí a bezbranných.
buchač
12.04.14,16:45
Kráľ sľubuje pomoc svojej chudobe v košiari, tak možno nebude toľko krádeží a prepadov starých ľudí a bezbranných.

Ty si si niečo šľahla ???...ak hej , tak prestaň už ...
Ak nie , tak si daj ...

Ale dobrý matroš ...
lujza.j
12.04.14,16:46
ja mám tak v hlave, že sa zbiera do kvetu...potom, že už nie.....

Mladé listy sa zbierajú v apríli, máji, teda ešte pred kvitnutím
Zbierajú sa len zelené lístky a hľadajte radšej mladšie menšie kúsky, ktoré nie sú horké.

http://www.zdraviezbozejlekarne.sk/cesnakmedvedi.html
korela
12.04.14,16:47
Áááááá - kuáááááá - Romuláni majú najvyššieho Romulána..... len škoda, že ešte svoju planétu nemajú......
Zrejme si sa vyhol územiu, keď spomínaš planétu.
Ale nedávno práve nejaký analytik v TV spomínal, ako by si mohli ľudia vylepšiť život na dôchodku, pretože doteraz jednou zo zaručených odporúčaných ciest bolo zaobstarať si nehnuteľnosti.
Teraz na rovinu povedal, že to už neplatí, nakoľko Slovákov bude vtedy menej, a nebude ich mať kto kupovať. (Pochopila som - iba obsadzovať.)
Katy a R
12.04.14,16:48
Zabudla som, keď sme sa vrátili do auta, tak celé voňalo cesnakom. Neboli zavreté vrecká, aby sa nezdusil. Tak neviem. Iba nechápem, že sme ho doma nikdy nejedávali a naši ho nikdy nespomínali.
kočka - lenže už je neskoro! .. treba ho zbierať pred kvitnutím! ešte niekde severnejšie, resp vo vyšších polohách by sa dal zbierať:confused:
korela
12.04.14,16:55
A Pollákovi zostalo teraz vôbec niečo z jeho agendy? Veď by ho mal na slovo počúvať ako svojho monarchu, či nie?
Kráľ sľubuje pomoc svojej chudobe v košiari, tak možno nebude toľko krádeží a prepadov starých ľudí a bezbranných.
Práve dnes som mala nadrannú cudziu návštevu v záhrade. Pes sa pýtal na potrebu. Keď poviem, že majú všetko zmapované, tak viem o čom hovorím, Llívia sa bude darmo hnevať na mňa, mám skúsenosť, aj susedia, aj ďalší susedia, aj ďalší susedia. Zdravíme sa tak päť domov okolo plus mínus. Ostatných historky neviem. Bolo päť hodín. To je ich čas. Si myslia, že každý spí a hlavne cez víkend.
misoft
12.04.14,17:09
A Pollákovi zostalo teraz vôbec niečo z jeho agendy? Veď by ho mal na slovo počúvať ako svojho monarchu, či nie?
Kráľ sľubuje pomoc svojej chudobe v košiari, tak možno nebude toľko krádeží a prepadov starých ľudí a bezbranných.
Jeho Romulánske miniveličenstvo by malo do niektorej zavítať:
http://img.radio.cz/pictures/romove/slovensko/velka_lomnice_osada.jpg
http://img.radio.cz/pictures/r/romove/slovensko/rudnany/patoracke_osada2.jpg
a iné a vo svojom plášti a s korunou na gebuli.
Späť by sa vracal bez koruny, okradnutý, špinavý...... on takýmto pomáhať nebude.... nie sú to jeho Rómovia.....
korela
12.04.14,17:09
ja mám tak v hlave, že sa zbiera do kvetu...potom, že už nie.....

Mladé listy sa zbierajú v apríli, máji, teda ešte pred kvitnutím
Zbierajú sa len zelené lístky a hľadajte radšej mladšie menšie kúsky, ktoré nie sú horké.

http://www.zdraviezbozejlekarne.sk/cesnakmedvedi.html
Vedela som, že do kvetu, ale veď nie je ešte vysoký čas. Zrejme je fakt vegetácia tento rok posunutá dopredu. Keď sú deti skoro každý víkend preč. Nabudúci rok, ak sa dožijem, pôjdem taxíkom, máme to relatívne blízko a natrhané za chvíľu. Keďže z kufra sa predsa jeho vôňa predrala dopredu, ja to risknem, keby obsahoval iba železo, bolo by dobre. Horký nie je.
Ďakujem Lui aj Katy a R. Ešte zvážim.
Katy a R
12.04.14,17:14
To korela: Tak už keď si nazbierala - tak nevyhoď .. a vraj aj kvety sú dobré .. som aj okoštovala, ale listy sú lepšie! - a hlavne nevyhadzuj spodné hlúbiky z listov!
My sme začali zbierať 11. marca (evuš tu napísala, že už rastie, tak som hne´d vybehla - aj keď sa mi to zdalo zavčasu;))
lujza.j
12.04.14,17:20
všetko je týmto počasím skoršejšie.....otec mojej skoro-švagrinej už ťahal včelky za repkou:D
korela
12.04.14,17:21
A Pollákovi zostalo teraz vôbec niečo z jeho agendy? Veď by ho mal na slovo počúvať ako svojho monarchu, či nie?
Kráľ sľubuje pomoc svojej chudobe v košiari, tak možno nebude toľko krádeží a prepadov starých ľudí a bezbranných.
Keby rozdal svoje drahokamy, majetky a roztavil svoju korunu.
Ale keďže k nám majú prísť robiť Američania misie medzi nich, zasa bude o nás písať celý svet.
Ale je fakt, že situácia nie je normálna.
A tiež sa trošku čudujem MUDr. Krčmérymu a iným lekárom, že si vyberajú cudzie zeme pre svoje misie, keď na Slovensku máme to čo máme, že sa tu roznášajú infekčné choroby.
Hlavne keď v tých zemiach sú umelo vytvárané podmienky pre nedôstojný život ľudí mocnosťami. To je boj s veternými mlynmi. Okrem hrôzy.
korela
12.04.14,17:27
To korela: Tak už keď si nazbierala - tak nevyhoď .. a vraj aj kvety sú dobré .. som aj okoštovala, ale listy sú lepšie! - a hlavne nevyhadzuj spodné hlúbiky z listov!
My sme začali zbierať 11. marca (evuš tu napísala, že už rastie, tak som hne´d vybehla - aj keď sa mi to zdalo zavčasu;))
Čiže aj so stopkami, dobre chápem? To je fakt presne mesačný rozdiel. Ešte otestujem pár listov, zajtra sa do toho pustím. Na budúci rok sa lepšie zariadim. Ďak.
korela
12.04.14,17:29
všetko je týmto počasím skoršejšie.....otec mojej skoro-švagrinej už ťahal včelky za repkou:D
Veru. Za spaľovňou lány repky, iba som oči otvárala od úžasu.
pavol54
12.04.14,17:29
My máme republiku a oni kráľovstvo.http://kosice.korzar.sme.sk/c/7168637/v-obrazoch-slovensko-ma-noveho-romskeho-krala.html
Kráľovstvo v republike? Divnô je to. Také štátne zriadenie ani vo Wikipédii nie je - ihneď tam založiť nový článok.....
keď sa môže republika v republike(Donecká ľudová) prečo by sa nemohlo vytvoriť kráľovstvo v republike, ale ešte by sme mali bojovať za navrátenie a pripojenie podkarpatskej rusi, to kráľovstvo tam sústrediť a keď to bude hotovo, ihneď referendom oddeliť
pavol54
12.04.14,17:32
A Pollákovi zostalo teraz vôbec niečo z jeho agendy? Veď by ho mal na slovo počúvať ako svojho monarchu, či nie?
Kráľ sľubuje pomoc svojej chudobe v košiari, tak možno nebude toľko krádeží a prepadov starých ľudí a bezbranných.
Keby rozdal svoje drahokamy, majetky a roztavil svoju korunu.
Ale keďže k nám majú prísť robiť Američania misie medzi nich, zasa bude o nás písať celý svet.
Ale je fakt, že situácia nie je normálna.
A tiež sa trošku čudujem MUDr. Krčmérymu a iným lekárom, že si vyberajú cudzie zeme pre svoje misie, keď na Slovensku máme to čo máme, že sa tu roznášajú infekčné choroby.
Hlavne keď v tých zemiach sú umelo vytvárané podmienky pre nedôstojný život ľudí mocnosťami. To je boj s veternými mlynmi. Okrem hrôzy.
čo by u robili Američania romomajdan? ale my nesusedíme s Ruskom a už sme aj tak v ich chomúte
korela
12.04.14,17:45
My máme republiku a oni kráľovstvo.http://kosice.korzar.sme.sk/c/7168637/v-obrazoch-slovensko-ma-noveho-romskeho-krala.html
Kráľovstvo v republike? Divnô je to. Také štátne zriadenie ani vo Wikipédii nie je - ihneď tam založiť nový článok.....
keď sa môže republika v republike(Donecká ľudová) prečo by sa nemohlo vytvoriť kráľovstvo v republike, ale ešte by sme mali bojovať za navrátenie a pripojenie podkarpatskej rusi, to kráľovstvo tam sústrediť a keď to bude hotovo, ihneď referendom oddeliť
To som zabudla napísať, myslela som na to. Čo nie je, môže byť. Veď vtipy o tom kolujú aspoň 10 rokov.
O Podkarpatskej Rusi vedia už iba postarší a starí.
pavol54
12.04.14,17:45
Myslím si že RWE a SUEZ majú platenú jasnovidku, alebo boli správne informovaní keď veľmi rýchlo vycúvali z SPP päť minút pred dvanástou
pavol54
12.04.14,17:47
My máme republiku a oni kráľovstvo.http://kosice.korzar.sme.sk/c/7168637/v-obrazoch-slovensko-ma-noveho-romskeho-krala.html
Kráľovstvo v republike? Divnô je to. Také štátne zriadenie ani vo Wikipédii nie je - ihneď tam založiť nový článok.....
keď sa môže republika v republike(Donecká ľudová) prečo by sa nemohlo vytvoriť kráľovstvo v republike, ale ešte by sme mali bojovať za navrátenie a pripojenie podkarpatskej rusi, to kráľovstvo tam sústrediť a keď to bude hotovo, ihneď referendom oddeliť
To som zabudla napísať, myslela som na to. Čo nie je, môže byť. Veď vtipy o tom kolujú aspoň 10 rokov.
O Podkarpatskej Rusi vedia už iba postarší a starí.
omyl, na východe to kolovalo v dobe keď vznikal názov ČSFR, len sme nemohli na ten správny názov republiky prísť
kukučka
12.04.14,17:49
No raz som počula na túto otázku MuDr. Krčméryho odpovedať niečo v tom zmysle, že ak nepôjdeme my tam, oni prídu tu. Veľa dospelých zahynulo, vojna bola dvadsať rokov a tí mladí o obrábaní pôdy a pestovaní nič nevedia, vedia len pozerať do neba, kedy príde vrtulník s humanitárnou pomocou.
korela
12.04.14,17:57
Keďťe sme išli okolo,tak sme sa zastavili v http://www.hobbi.sk/predajne.
"Cesta k Vašej prvej slovenskej predajni pre domácich kutilov a šikovné dekoratérky."
Tešila som sa čo tam všetko bude, sklamanie, sú to priestoty bývalého prvého Baumaxu a tovar takmer identický. Tak som si nakúpila aspoň semená. Myslela som si, že to bude viac pre kreatívcov, výtvarníkov a tak, ako sa o tom písalo pred jeho otvorením. Kosačky, záhradné súpravy, hojdy, drezy, lampy, živé kvety, kvetináče, hrantíky, obkladačky,semená, substráty, hnojivá, dvere, fúriky, čo je na tom už kreatívne. Akurát nejaké špagáty.
korela
12.04.14,18:04
No raz som počula na túto otázku MuDr. Krčméryho odpovedať niečo v tom zmysle, že ak nepôjdeme my tam, oni prídu tu. Veľa dospelých zahynulo, vojna bola dvadsať rokov a tí mladí o obrábaní pôdy a pestovaní nič nevedia, vedia len pozerať do neba, kedy príde vrtulník s humanitárnou pomocou.
Nuž, musím ti dať čiastočne za pravdu. Ale aj tak sa severní Afričania vyhrážajú bielym, ak už pracujú, tak sú nenormálne vykorisťovaní. Ľutujem Talianov, čomu už nejaký čas čelia. A bude to iba pokračovať.
Ale aspoň niekoľko lekárov by sa mohlo podieľať na tunajšom zaostalom obyvateľstve. India a Afrika iné svety. Aj keď tam treba, to je samozrejmé.
korela
12.04.14,18:37
Peggynka
12.04.14,19:00
No raz som počula na túto otázku MuDr. Krčméryho odpovedať niečo v tom zmysle, že ak nepôjdeme my tam, oni prídu tu. Veľa dospelých zahynulo, vojna bola dvadsať rokov a tí mladí o obrábaní pôdy a pestovaní nič nevedia, vedia len pozerať do neba, kedy príde vrtulník s humanitárnou pomocou.
Prečo mi to niečo silno pripomína ?
Peggynka
12.04.14,19:02
A Pollákovi zostalo teraz vôbec niečo z jeho agendy? Veď by ho mal na slovo počúvať ako svojho monarchu, či nie?
Kráľ sľubuje pomoc svojej chudobe v košiari, tak možno nebude toľko krádeží a prepadov starých ľudí a bezbranných.
Jeho Romulánske miniveličenstvo by malo do niektorej zavítať:
http://img.radio.cz/pictures/romove/slovensko/velka_lomnice_osada.jpg
http://img.radio.cz/pictures/r/romove/slovensko/rudnany/patoracke_osada2.jpg
a iné a vo svojom plášti a s korunou na gebuli.
Späť by sa vracal bez koruny, okradnutý, špinavý...... on takýmto pomáhať nebude.... nie sú to jeho Rómovia.....
To nie sú jeho poddaní,jeho sú tí so zlatými reťazami,oni sa kastujú ako v Indii.
lujza.j
13.04.14,09:05
Indeed
13.04.14,09:09
že KOMU záleži na nerovnovahe životnej urovne ???

Trebars aj tým poraďákom, ktorí mi neodpovedali na otázku Ako zarobiť viac peńazí?

negooglite, nijaka taká alebo podobná mnou zadaná téma neexistuje.
iba chcem upozornit na to,že množstvo zarobených peňazí každého jednotlivca je priamo umerne k jeho inteligencii, a niektorí chytrejší nie su ochotní pomocť tým menej chytrým
Mila123
13.04.14,09:13
že KOMU záleži na nerovnovahe životnej urovne ???

Trebars aj tým poraďákom, ktorí mi neodpovedali na otázku Ako zarobiť viac peńazí?

negooglite, nijaka taká alebo podobná mnou zadaná téma neexistuje.
iba chcem upozornit na to,že množstvo zarobených peňazí každého jednotlivca je priamo umerne k jeho inteligencii, a niektorí chytrejší nie su ochotní pomocť tým menej chytrým
Indiii....nie celkom máš pravdu o peniazoch a inteligencii, tá úmera nie je v tomto prípade jednoznačne správna......
Indeed
13.04.14,09:15
vysvetli, ako je to s tými peniazmi vo vzťahu k inteligencii
alaya1
13.04.14,09:20
ak je niekto chytry, nemusi byt inteligentny.
Mila123
13.04.14,09:26
nielen taký/takí....
sú aj vydriduchovia......
úplatkári a iný/iný....
u nás máme klienta, kt. nevie kam s mäkkým či tvrdým i/y a videli by ste tie zisky (príjmy) z jeho činnosti.....
pavol54
13.04.14,10:39
nielen taký/takí....
sú aj vydriduchovia......
úplatkári a iný/iný....
u nás máme klienta, kt. nevie kam s mäkkým či tvrdým i/y a videli by ste tie zisky (príjmy) z jeho činnosti.....
presne takže výška príjmov nie je vôbec o inteligencii, ale o využívaní matematických rovníc s "n" premennými, pričom riešitelia vôbec nevedia ani o existencii matematickej rovnice s jednou premennou a pritom tieto rovnice nevdojak úspešne riešia dosadzovaním správnych premenných do sústavy rovníc
buchač
13.04.14,10:47
že KOMU záleži na nerovnovahe životnej urovne ???

Trebars aj tým poraďákom, ktorí mi neodpovedali na otázku Ako zarobiť viac peńazí?

negooglite, nijaka taká alebo podobná mnou zadaná téma neexistuje.
iba chcem upozornit na to,že množstvo zarobených peňazí každého jednotlivca je priamo umerne k jeho inteligencii, a niektorí chytrejší nie su ochotní pomocť tým menej chytrým
Indiii....nie celkom máš pravdu o peniazoch a inteligencii, tá úmera nie je v tomto prípade jednoznačne správna......

vysvetli, ako je to s tými peniazmi vo vzťahu k inteligencii

ak je niekto chytry, nemusi byt inteligentny.

Inteligentní pochopia ...;)
Chytrí možno tiež ...:rolleyes:
....tým ostatným nevysvetľujem , čo si práve myslím ...:---:D
Peggynka
13.04.14,11:21
nielen taký/takí....
sú aj vydriduchovia......
úplatkári a iný/iný....
u nás máme klienta, kt. nevie kam s mäkkým či tvrdým i/y a videli by ste tie zisky (príjmy) z jeho činnosti.....
presne takže výška príjmov nie je vôbec o inteligencii, ale o využívaní matematických rovníc s "n" premennými, pričom riešitelia vôbec nevedia ani o existencii matematickej rovnice s jednou premennou a pritom tieto rovnice nevdojak úspešne riešia dosadzovaním správnych premenných do sústavy rovníc
Aha,konečne som pochopila ako funguje úžera v osadách...sústavy rovníc
pavol54
13.04.14,11:54
nielen taký/takí....
sú aj vydriduchovia......
úplatkári a iný/iný....
u nás máme klienta, kt. nevie kam s mäkkým či tvrdým i/y a videli by ste tie zisky (príjmy) z jeho činnosti.....
presne takže výška príjmov nie je vôbec o inteligencii, ale o využívaní matematických rovníc s "n" premennými, pričom riešitelia vôbec nevedia ani o existencii matematickej rovnice s jednou premennou a pritom tieto rovnice nevdojak úspešne riešia dosadzovaním správnych premenných do sústavy rovníc
Aha,konečne som pochopila ako funguje úžera v osadách...sústavy rovníc
no vidíš napríklad jednou z premenných je potreba kúpiť čučo, cigi a automat výška závislosti alebo sila ktorou je zvieraná bejsbolka pre nezaplatenie predošlého dlhu, schopnosť požičiavajúceho si čítať
pri kravatovom riešení rovníc počet a postavenie vplyvných osôb, a pod preto hovorím "n" premenných na dosiahnutie zisku
Peggynka
13.04.14,12:32
nielen taký/takí....
sú aj vydriduchovia......
úplatkári a iný/iný....
u nás máme klienta, kt. nevie kam s mäkkým či tvrdým i/y a videli by ste tie zisky (príjmy) z jeho činnosti.....
presne takže výška príjmov nie je vôbec o inteligencii, ale o využívaní matematických rovníc s "n" premennými, pričom riešitelia vôbec nevedia ani o existencii matematickej rovnice s jednou premennou a pritom tieto rovnice nevdojak úspešne riešia dosadzovaním správnych premenných do sústavy rovníc
Aha,konečne som pochopila ako funguje úžera v osadách...sústavy rovníc
no vidíš napríklad jednou z premenných je potreba kúpiť čučo, cigi a automat výška závislosti alebo sila ktorou je zvieraná bejsbolka pre nezaplatenie predošlého dlhu, schopnosť požičiavajúceho si čítať
pri kravatovom riešení rovníc počet a postavenie vplyvných osôb, a pod preto hovorím "n" premenných na dosiahnutie zisku
Nezabudni na počet rodných listov na britskej sociálke
http://udalosti.noviny.sk/zo-zahranicia/12-04-2014/zivot-nasich-romov-v-britanii-podla-bbc-kradeze-srot-a-davky.html
bettylou
13.04.14,13:44
Aj pri bilančných samovraždách by mal byť človek bez zmyslov? On to urobí po hlbokom a dôkladnom zvážení.
Tento chlap sa trojnásobne poistil.

takíto nie sú pri zmysloch už dlhú dobu
bettylou
13.04.14,13:45
ja pri mojej prac.deformácii......že to mohol byť drog. závislý

bingo, vyzerá to tak
alaya1
13.04.14,16:35
Aj pri bilančných samovraždách by mal byť človek bez zmyslov? On to urobí po hlbokom a dôkladnom zvážení.
Tento chlap sa trojnásobne poistil.

takíto nie sú pri zmysloch už dlhú dobu

Korela nehnevaj sa, ale toto azda myslis vazne? Ziaden clovek, s psychickymi zatazami, sposobenych zivotnou situaciou, ci zdravotnym stavom, alebo psychickym ochorenim,ci pokusom o upozornenie , pri pokuse o samovrazdu nie su pri plnom realnom vnimani. Pud sebazachovy je silne vyvinuty a v tomto okamihu absentuje. No, som sa v tebe fakt sklamala, myslela som, ze pri tolkych vedomostiach z " alternativy" ti takto zakladna vec je uplne jasna.
alaya1
13.04.14,17:00
posedel si, na hajzliku a ???
kopretinka
13.04.14,18:25
buchač
13.04.14,19:56
...zlatulinké ....:)

Mňa veľmi zaujala tá úcta na tatami ...:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=l_7c9UDoHKo
michaela329
14.04.14,10:17
totálne ma vytočil celú noc hučiaci autoalarm na parkovisku - od tretej ráno a pokračuje do teraz (som úplne nevyspatá) a majiteľ auta nič...nereaguje, nevypína...asi sa bojí, pretože už za stierač dostal pár hrejivých odkazov od susedov :D...ozaj - máme my ostatní nejakú možnosť toto riešiť? Však to je na nervy celý deň...(chudák manžel robí home office, takže jemu už celkom dobre hrabe z toho...)
korela
14.04.14,10:19
ktovie, co ho k samovrazde viedlo...to by ma velmi zaujimalo
Len tak ľahko sa nedozvieš ...
To viem...ale narazal som na zivotnu uroven v tomto pajzli a z nej prameniace zivotne problemy!
Ja to nazývam "strata zmyslu života" a za tým je všetko.Je len otázkou odolnosti človeka.

Samozrejme...chcelo by to skor nesiahat na seba, ale na...
A teraz, Erik, skús z toho niečo vyvodiť.

"K zemím s vysokou sebevražedností patří „Maďarsko, Rakousko, skandinávské země a Švýcarsko, ve kterých je sebevražednost obvykle vyšší než 25 osob na 100 000 obyvatel na rok“.[liv] Naopak k zemím s nízkou sebevražedností patří „Itálie, Irsko, Egypt a Španělsko, kde je počet osob nižší než 10 na 100 000 obyvatel“.[lv] V České republice se o sebevraždu pokusí „pod 20 osob na 100 000 obyvatel“.[lvi] Na sebevražednosti se podílejí kulturní, religiózní, zdravotní, klimatické a jiné vlivy. Alarmujícím je zejména to, že „sebevražda patří mezi deset nejčastějších příčin smrti.“[lvii] V ČR je „poměr mužů a žen u dokonaných sebevražd 3:1“.[lviii] Naopak sebevražedný pokus je „asi 3x častější mezi ženami“.[lix] Graficky znázorněná křivka sebevražednosti podle věku sebevrahů by měla tvar písmene „U“. Uvádí se, že „nejčastější je sebevražda ve věkové skupině nad 70 let“.[lx] Další významnou věkovou skupinou v počtu sebevražednosti je „pozdní adolescence spolu se začátkem třetí dekády života (15-24 let)“.[lxi]
Se zvýšenou sebevražedností je spojeno mnoho demografických faktorů: „rodinný stav (svobodní, rozvedení a ovdovělí jedinci), izolovanost, náboženská příslušnost (protestanti páchají sebevraždu častěji než katolíci nebo židé), nezaměstnanost, rasová příslušnost (sebevražednost je vyšší u bělochů), bezdětnost, vysoký životní standard (sebevražednost je všeobecně vyšší v zemích s vyšším ekonomickým standardem), nedostatek sociální integrace (Émile Durkheim jako první pozoroval nepřímý vztah mezi sebevražedností a integrací jedince do sociální skupiny), závažné tělesné onemocnění (25-75 % obětí sebevraždy trpí závažným tělesným onemocněním). K onemocněním se zvýšeným počtem sebevražd patří různé formy rakoviny, epilepsie, roztroušená skleróza, demence a AIDS.“[lxii]"
lujza.j
14.04.14,10:24
Ja spim so stuplami...:D
michaela329
14.04.14,10:59
lujza.j veď aj ja :D už od vysokej...ale toto ani plastové okná a štuple netromfli...drahý dnes večer plánuje aplikáciu tvrdého alkoholu - bude to síce počuť, ale nebude mu to vadiť...
veronikasad
14.04.14,11:01
lujza.j veď aj ja :D už od vysokej...ale toto ani plastové okná a štuple netromfli...drahý dnes večer plánuje aplikáciu tvrdého alkoholu - bude to síce počuť, ale nebude mu to vadiť...
Mala si zavolať mestských policajtov ...
korela
14.04.14,11:25
Aj pri bilančných samovraždách by mal byť človek bez zmyslov? On to urobí po hlbokom a dôkladnom zvážení.
Tento chlap sa trojnásobne poistil.

takíto nie sú pri zmysloch už dlhú dobu

Korela nehnevaj sa, ale toto azda myslis vazne? Ziaden clovek, s psychickymi zatazami, sposobenych zivotnou situaciou, ci zdravotnym stavom, alebo psychickym ochorenim,ci pokusom o upozornenie , pri pokuse o samovrazdu nie su pri plnom realnom vnimani. Pud sebazachovy je silne vyvinuty a v tomto okamihu absentuje. No, som sa v tebe fakt sklamala, myslela som, ze pri tolkych vedomostiach z " alternativy" ti takto zakladna vec je uplne jasna.
alaya1, povznes sa už konečne na moje inklinovanie k alternatívnym liečbam. Je to moja voľba založená na rodinnej skúsenosti a náhrada liečby pri zlyhaní lekárov pre seba a ďalšieho člena rodiny.

A skôr ako vedomosti, mám osobné a pozitívne skúsenosti z alternatívy. A z toho sa odvíjajú až moje vedomosti. Si psychologička, tak váž slová a nevymýšľaj si. Tu nie sme na šuťáku.
A predovšetkým, ja ťa nemám v čom sklamať, skôr by sa mal človek učiť jeden od druhého človeka a vziať si z jeho skúseností a vedomostí získaných na vlastnej koži, nič a nikto človeku neprichádza do cesty iba tak.
"Ak prichádza ku mne človek, prichádza ku mne život." To nie je môj výrok. Je jedno či sa s ním stretneš v reáli, alebo virtuálne. Svojho času som ti napísala v téme PP, že ti odpoviem na niečo, ale nie priamo v tej téme. Tak ti teraz oznamujem, že som sa rozhodla po zvážení v našej debate nepokračovať, pretože by si si aj tak z toho žiadne poučenie nevzala. A nemám chuť sa nechať zatiahnuť do zbytočných a oponujúcich rozhovorov. Moju skúsenosť mi nevezmeš. Mohla si si odo mňa vypočuť to, čo ľudia prednášajúci z katedry tvojho odboru chodia nasávať priamo k zdroju informácií a liečebných postupov. A vraj za socíku bola tzv. "schizofrenická " doba. Vonku inak ako doma. Nepostrehla som, že by sa veľa zmenilo ani po 20-tich rokoch.

A psychiatri so psychológmi by sa mali dohodnúť na definíciách, ako je to s jednotlivými druhmi samovrážd, pretože ja som si zapamätala to, čo som o nich niekde dávno čítala. Pretože už samotné slovo - bilančný - je termín.
V súčasnosti som k bilančným našla tento text: http://psychiatria.wgz.cz/rubriky/sektor-pre-tych-ktori-chcu/samovrazdy/ke-si-clovek-siaha-na-zivot

"Bilančná samovražda sa definuje ako rozhodnutie ukončiť svoj život pri pevnom duševnom a telesnom zdraví a plnej duševnej vyrovnanosti na základe rozumovej úvahy a bilancie doterajšieho života, zváženia kladných a záporných vyhliadok ďalšieho života. "
pmajap
14.04.14,11:39
Aká šarmantná babička

http://youtu.be/hjHnWz3EyHs
Tweety
14.04.14,12:06
misoft
14.04.14,12:26
Aká šarmantná babička

http://youtu.be/hjHnWz3EyHs
No Simon sa unáhlil.....
Veď tá lietala ako osemnástka..... na jej vek - obdivuhodné.....
korela
14.04.14,13:42
A že s dychom stačila stíhať, to je to, čo tu spomínam, že lekári by nemali posudzovať a pristupovať paušálne ku každému starému človeku rovnako. Radosť na ňu hľadieť.
pmajap
14.04.14,13:46
Šťastný človek, cítiť to z nej, keď aj súťaž nevyhrá, vyhrala mladú dušu.
buchač
14.04.14,13:50
Doplním k tejto salse:
http://koktail.pravda.sk/z-obrazovky-i-spoza-nej/clanok/314703-to-musite-vidiet-pri-tancujucej-babicke-padla-sanka-celej-porote/

Ja doplním iba toľko ...tancovať celý život ( 55 rokov ) tiež nie nejaké trápenie ...
Dokonca sa kvôli tancu vzdala aj materstva - odmietla to totiž ...
misoft
14.04.14,16:58
terezamaria
14.04.14,18:55
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne prvá strana, Jar u nás v škole Hodnotenie: 36485 bodov Autor: olga.dvoncova, taký Vilko sa tam vyvaľuje na kvetinke, ďakujem, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-))) Ďakujem, vnúčik bude mať radosť :-)))
buchač
14.04.14,18:58
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE
lujza.j
15.04.14,06:52
Vcera potesilo..bola som si dat podstrihnut vlasyska...kadernicka pozna moje vlasy od 1996....aj ked maju nejaku farbiacu historiu.....od februara si umyvam svojim domacim tuhym samponom,ziadny kondicioner,balzam.....vlasy pochvalila,ze fajne zdrave....nezehlim nefenujem....davam aj nejaku vit.vyzivu z lekarne...
babka - ježibabka
15.04.14,07:23
Mňa včera pochválil pán. Prišiel od dodávateľa internetu za synom vymeniť anténu (asi za takú so silnejším príjmom) a keďže syn chodí na týždňovky a chodí nepravidelne domov, tak som sa ponúkla, že mu budem asistovať ja. Najprv na mňa kukol, ale nakoniec ma pochválil, že babka vie ako vlastne internetová anténa vyzerá a kde je umietnená a že viem vôbec zapnúť počítač a dostať sa na internet a nemusí chodiť druhý krát.:D
srska
15.04.14,07:30
mňa potešil víkend s priateľným ‰ číslom
lujza.j
15.04.14,07:40
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE
Buchi ...je aj lepší klikér....čuk noris...urobi všetky:) to bol taky frk,ze sa pytaju čuka norisa kolko urobi klikov a on ze všetky:D
kukučka
15.04.14,08:49
no veru tá zima ma nepotešila, treba mi robiť v záhrade, aspoň sa zasmejte
http://magazin.atlas.sk/styl/foto-katastroficke-obocia/828967.html
Mila123
15.04.14,09:11
no veru tá zima ma nepotešila, treba mi robiť v záhrade, aspoň sa zasmejte
http://magazin.atlas.sk/styl/foto-katastroficke-obocia/828967.html
už iba ktoré si vybrať?????
misoft
15.04.14,09:42
no veru tá zima ma nepotešila, treba mi robiť v záhrade, aspoň sa zasmejte
http://magazin.atlas.sk/styl/foto-katastroficke-obocia/828967.html
už iba ktoré si vybrať?????
Kua - skoro som skolaboval, keď som si to prezeral - :eek:
misoft
15.04.14,09:44
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE

Tak, tak - počítame: 1, 2, 3, .................... 1000, 1001 - tie bodky - nebol v zábere a ulieval sa. Vojsko musí držať hubu - dostali to rozkazom.....
hubatá
16.04.14,03:45
Čaute poraďáci!
Mňa prekvapil dnes ráno môj adoptovaný kocúr: naučil sa kikiríkať! Bývam na sídlisku kde konča panelákov stojí ešte nejaký zabudnutý zvyšok socialistických rodinných domov (vily to už nie sú) a títo ľudkovia ešte chovajú - sliepky a zajace. No a keďže je posunutý čas, kohút kikiríka vtedy keď ja ako dôchodkyňa vstávam do práce a otváram okná. Mačiak kikiríka zarovno s kohútom, sadne si na ritku, vyvalí oči, natiahne krk a zachrípnutým hlasom odpovedá niečo medzi mňaukotom a kikiríkaním. Nemala by som s ním ísť na veterinu, čo ak niekedy prehovorí ľudským hlasom?????
evuš
16.04.14,03:59
Čaute poraďáci!
Mňa prekvapil dnes ráno môj adoptovaný kocúr: naučil sa kikiríkať! Bývam na sídlisku kde konča panelákov stojí ešte nejaký zabudnutý zvyšok socialistických rodinných domov (vily to už nie sú) a títo ľudkovia ešte chovajú - sliepky a zajace. No a keďže je posunutý čas, kohút kikiríka vtedy keď ja ako dôchodkyňa vstávam do práce a otváram okná. Mačiak kikiríka zarovno s kohútom, sadne si na ritku, vyvalí oči, natiahne krk a zachrípnutým hlasom odpovedá niečo medzi mňaukotom a kikiríkaním. Nemala by som s ním ísť na veterinu, čo ak niekedy prehovorí ľudským hlasom?????

Hubík, aspoň Ti je veselo..... :D:D:D
pavol54
16.04.14,04:32
Čaute poraďáci!
Mňa prekvapil dnes ráno môj adoptovaný kocúr: naučil sa kikiríkať! Bývam na sídlisku kde konča panelákov stojí ešte nejaký zabudnutý zvyšok socialistických rodinných domov (vily to už nie sú) a títo ľudkovia ešte chovajú - sliepky a zajace. No a keďže je posunutý čas, kohút kikiríka vtedy keď ja ako dôchodkyňa vstávam do práce a otváram okná. Mačiak kikiríka zarovno s kohútom, sadne si na ritku, vyvalí oči, natiahne krk a zachrípnutým hlasom odpovedá niečo medzi mňaukotom a kikiríkaním. Nemala by som s ním ísť na veterinu, čo ak niekedy prehovorí ľudským hlasom?????
prečo na veterinu radšej na psychiatriu? a potom na MZV a EZ, ale do akej dúhy ho zaradíš?
Peggynka
16.04.14,04:44
Peggynka
16.04.14,04:50
Čaute poraďáci!
Mňa prekvapil dnes ráno môj adoptovaný kocúr: naučil sa kikiríkať! Bývam na sídlisku kde konča panelákov stojí ešte nejaký zabudnutý zvyšok socialistických rodinných domov (vily to už nie sú) a títo ľudkovia ešte chovajú - sliepky a zajace. No a keďže je posunutý čas, kohút kikiríka vtedy keď ja ako dôchodkyňa vstávam do práce a otváram okná. Mačiak kikiríka zarovno s kohútom, sadne si na ritku, vyvalí oči, natiahne krk a zachrípnutým hlasom odpovedá niečo medzi mňaukotom a kikiríkaním. Nemala by som s ním ísť na veterinu, čo ak niekedy prehovorí ľudským hlasom?????
Tak toto by som chcela vidieť...Že psi,to som videla,ale mačiak ?
Peggynka
16.04.14,05:24
Do Košíc prišli na slávnosť rómski predstavitelia z celej Európy. Novému kráľovi gratuloval aj splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity a poslanec NR SR Peter Pollák.

http://www.topky.sk/cl/10/1390619/Romovia-maju-noveho-krala--Na-hlavu-mu-polozili-korunu-zo-zlata-zdobenu-drahokamami
Hehe,dobrá spoločnosť...My,málo inteligentní,nevieme ako prísť k peniazom a zlatým reťaziam:
http://www.noviny.sk/c/krimi/po-korunovacii-romskeho-krala-zatkli-drogoveho-dilera
buchač
16.04.14,05:27
Čaute poraďáci!
Mňa prekvapil dnes ráno môj adoptovaný kocúr: naučil sa kikiríkať! Bývam na sídlisku kde konča panelákov stojí ešte nejaký zabudnutý zvyšok socialistických rodinných domov (vily to už nie sú) a títo ľudkovia ešte chovajú - sliepky a zajace. No a keďže je posunutý čas, kohút kikiríka vtedy keď ja ako dôchodkyňa vstávam do práce a otváram okná. Mačiak kikiríka zarovno s kohútom, sadne si na ritku, vyvalí oči, natiahne krk a zachrípnutým hlasom odpovedá niečo medzi mňaukotom a kikiríkaním. Nemala by som s ním ísť na veterinu, čo ak niekedy prehovorí ľudským hlasom?????
prečo na veterinu radšej na psychiatriu? a potom na MZV a EZ, ale do akej dúhy ho zaradíš?

...veru , Hubatá , veru ....prekvapuješ až tak , že na psychiatriu by Ti nezaškodilo ...len to veľmi nepreháňaj s tým popisom , lebo si Ťa tam nechajú nejakú dobu na pozorovanie ...;):D:D:D:D:D

Toto myslíš fakt vážne ??? Nespala si ešte a toto sa Ti len zazdalo , alebo iba ozvena niečo doniesla spoza okien a zároveň sa mačiak ( po slovensky kocúr , inak - opica ) vtedy realizuje ???
buchač
16.04.14,11:45
Najchytrejší Slováci sú vraj v Telekome ...podľa aspoň tej stupídnej reklamy ( hlúpejšiu som fakt nevidel a Telekom za ňu dokonca ešte aj zaplatil ...) .

No povedal by som aj inak :

1. Najchytrejší slováci sú AJ v Telekome ....čítaj managment a ostatní ....zákazníkov nerátam = tí sú skôr na opačnej strane hranici ..

2. Najchytrejší slováci sú na teplých miestach ...šak vieme , že kde ...

3. Najnajchytrejší slováci sú ale v zahraničí .....;)
misoft
16.04.14,11:52
Ja spim so stuplami...:D
:D:D:D - ......a to ja si radšej odložím uši do šuplíka.......
korela
16.04.14,12:13
Doplním k tejto salse:
http://koktail.pravda.sk/z-obrazovky-i-spoza-nej/clanok/314703-to-musite-vidiet-pri-tancujucej-babicke-padla-sanka-celej-porote/

Ja doplním iba toľko ...tancovať celý život ( 55 rokov ) tiež nie nejaké trápenie ...
Dokonca sa kvôli tancu vzdala aj materstva - odmietla to totiž ...
Mala syna. Manžel jej zomrel pred piatimi rokmi.
Mila123
16.04.14,18:12
páči sa mi charakteristika ...........biosociálny výskum s neurochemickým základom
Peggynka
16.04.14,18:57
Aha ho...A ja že novota u našich podnikateľov a to oni vyčítali tu (bod 14) z r.1870:
http://cheche.wz.cz/galerie/pracovni_rad1870.jpg
pepsikova
17.04.14,02:28
..dobré ráno tu..nebola som tu kopu času, tak len nakuknem, čo a ako tu ide život a dobré ráno vám prajem..káva je na stole..
panamaus
17.04.14,06:30
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE


Tiež je to ako v tej rozprávke :

1000 a 1
panamaus
17.04.14,06:34
páči sa mi charakteristika ...........biosociálny výskum s neurochemickým základom

čo tak asi má spoločné

sociálny / chemický
bio / sociálny
sociálny / neuro
Mila123
17.04.14,06:36
:D

páči sa mi charakteristika ...........biosociálny výskum s neurochemickým základom

čo tak asi má spoločné

sociálny / chemický
bio / sociálny
sociálny / neuro
charakteristika rande......:D
Peggynka
17.04.14,06:52
..dobré ráno tu..nebola som tu kopu času, tak len nakuknem, čo a ako tu ide život a dobré ráno vám prajem..káva je na stole..
Jéj,takú mám Žofinku,ale už je väčšia.Keď sa narodila bola ako myška (bola piata v poradí) a mama ju odstrkovala bokom,tak ju muž kŕmil cez striekačku a vypiplal.Veľa radosti mi robí,ale je to taká bobika posteľová-nezavriem dvere a už je skrytá v kanafase.
KoxXxo
18.04.14,09:02
Mila123
18.04.14,09:08
a mne zostali len oči pre plač:

https://lh5.googleusercontent.com/-SJzeg1DOeaU/U1D2GN1SdAI/AAAAAAAAAeg/R-yWnuJWfXI/w1109-h624-no/DSC_0119.jpg
čo to má byť? resp. čo z toho bude?
peterkos2
18.04.14,09:15
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE
Ak boli hento kliky,tak ja som nominant SMER-u. :D
Robil to,ako robí všetko-na ....
erik555
18.04.14,09:19
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE
Ak boli hento kliky,tak ja som nominant SMER-u. :D
Robil to,ako robí všetko-na ....
Kua, teraz smutim, pretoze akeho silneho prezidenta by sme mali :( :D
misoft
18.04.14,09:30
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE
Ak boli hento kliky,tak ja som nominant SMER-u. :D
Robil to,ako robí všetko-na ....
Ja by som skôr povedal, že to trénoval na to onééééééé..... na tie smiešne pohyby......:D:D:D
buchač
18.04.14,09:37
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE
Ak boli hento kliky,tak ja som nominant SMER-u. :D
Robil to,ako robí všetko-na ....
Ja by som skôr povedal, že to trénoval na to onééééééé..... na tie smiešne pohyby......:D:D:D

Jak zajac ...;)
Segyň čája ...:D :D :D :D :D
Tweety
18.04.14,09:38
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE
Ak boli hento kliky,tak ja som nominant SMER-u. :D
Robil to,ako robí všetko-na ....
Ja by som skôr povedal, že to trénoval na to onééééééé..... na tie smiešne pohyby......:D:D:D
No ak dopadnú tak, ako tie kliky (rýchlo), hm... práca chvatná málo platná.
pavol54
18.04.14,15:20
Poprosím o kliknutie :
http://www.talentagent.sk/sutaz2.php?mode=vote&voted=5&id=2387&ck=7668736&str=1
je to momentálne druhá strana, trieda I.A, treba zakliknúť až piatu hviezdičku, kliká sa každých 5 minút.....ale aspoň jedného klika :-)))

1001 klikov ....;) :D :D :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=SmdCswOmcVE
Ak boli hento kliky,tak ja som nominant SMER-u. :D
Robil to,ako robí všetko-na ....
Ja by som skôr povedal, že to trénoval na to onééééééé..... na tie smiešne pohyby......:D:D:D
to tak sa robia tie pohyby? ja že inak, no už celkom sprostý nezomriem :---
misoft
18.04.14,15:30
to tak sa robia tie pohyby? ja že inak, no už celkom sprostý nezomriem :---
....ale šak to ficoštýl..... :D .... tak trénoval.... akože......
dariusko
18.04.14,16:43
Iba sme tak zabehli (a našli nejakého chorlavého či kieho )
hubatá
19.04.14,04:55
Dobré ráno,
slniečko už vstalo a vy spíte
- či sa nehanbíte?
pavol54
19.04.14,05:57
Dobré ráno,
slniečko už vstalo a vy spíte
- či sa nehanbíte?
chladnička už mala dnes viac návštev
lujza.j
19.04.14,07:15
moja nie:---až teraz...dve vajčiská na omeletu so syrom...
buchač
19.04.14,07:18
moja nie:---až teraz...dve vajčiská na omeletu so syrom...
....hehehehe...starý došiel domov ...? ;)
lujza.j
19.04.14,07:24
moja nie:---až teraz...dve vajčiská na omeletu so syrom...
....hehehehe...starý došiel domov ...? ;)
još ne.....až v utorok:---
Peggynka
20.04.14,05:13
Nie že by som nebola v obraze,ale toto ma vždy rozčúli a...cítim bezmocnosť:
http://svobodnenoviny.eu/sokujici-lzi-o-potravinach-rozhovor-s-clovekem-z-branze-ktery-odhaluje-jaky-hnus-jime/
buchač
20.04.14,06:34
dariusko

...jéééésus máriška ....
Idem si radšej šľahnúť ...toto je aj na mňa priveľa ....
Peggynka
20.04.14,06:35
dariusko

...jéééésus máriška ....
Idem si radšej šľahnúť ...toto je aj na mňa priveľa ....
Ver,že aj na ňu...chrbtica dostáva zabrať.
misoft
20.04.14,06:41
...ale zato už má integrované airbagy.... takže .... bezpečnosť nado všetko...:D:D:D
lujza.j
20.04.14,06:43
Nie že by som nebola v obraze,ale toto ma vždy rozčúli a...cítim bezmocnosť:
http://svobodnenoviny.eu/sokujici-lzi-o-potravinach-rozhovor-s-clovekem-z-branze-ktery-odhaluje-jaky-hnus-jime/
vždy sa oplatí prečítať si takýto článok...ešte viac sa človek utvrdí , že sme v rici:(...pridanie fosfátu pri pripomenulo ako výrobcovia mydiel dávajú do mydla "vyrovnávač ph"....aby nemuseli čakať kým klesne...alebo používajú použitý olej....a iný bordel, aj ked vedia, že to vyvolá zdr. problémy.....na konci tohoto "výrobného pavúka" je nakoniec niekde farmako firma....
Peggynka
20.04.14,07:04
Došlo mi ešte jedno video,ale trvá 1:28 hod a je to naozaj len pre "otrlých"-Amerika a ich potraviny:http://www.youtube.com/watch?v=94PBFb6fx88
lujza.j
20.04.14,07:23
ja neviem zabudnúť na foto k článku o výrobe párkov....kde sa spracuje všetko....aj kuracie trupy, ktoré boli drtené cez jemné sitá a na druhej strane vychádzali už len jemnučké "slížiky"...fuj..
..moja generácia asi ešte mala možnosť si pochutiť na párkoch....lebo teraz ich kúpim iba výnimočne a to iba v At kde v danom druhu cca.80% masa...ale 1kg na 5,80e....
misoft
20.04.14,07:26
ja neviem zabudnúť na foto k článku o výrobe párkov....kde sa spracuje všetko....aj kuracie trupy, ktoré boli drtené cez jemné sitá a na druhej strane vychádzali už len jemnučké "slížiky"...fuj..
..moja generácia asi ešte mala možnosť si pochutiť na párkoch....lebo teraz ich kúpim iba výnimočne a to iba v At kde v danom druhu cca.80% masa...ale 1kg na 5,80e....
Hmmmmmm ...... párky....čo to vlastne je? Ja ich nejedávam už dosť dlho..... to skôr klbásu - pravú, domácu, údenú horúcim dymom.... to je potom labúžo..:D
lujza.j
20.04.14,07:32
Duški, ale nie vždy sa k domácej nekomerčnej klobáse dostaneš:(...lebo slovák, ked už robí viac ako pre seba...to zvykne ojebabrávať....
misoft
20.04.14,07:34
V tomto máš pravdu - Slováčisko pre obchod "urobí" všetko - ale ak je to v rodine..... kua....v siedmom nebi človek je, keď do huby vloží takô fajnô......:D
lujza.j
20.04.14,07:41
vieš čo je tragédia...že slovák-zákazník dokáže sprzniť aj cudzinca....lebo mu ukáže , že kúpi aj ked to bude ojebabrané.....kebab na ul. rožňavskej v ba...nie je to strategické pre život...ale tak je to aj pri iných veciach.....
misoft
20.04.14,07:46
vieš čo je tragédia...že slovák-zákazník dokáže sprzniť aj cudzinca....lebo mu ukáže , že kúpi aj ked to bude ojebabrané......
.....ale veď je to také slovenské........ :D:D:D
lujza.j
20.04.14,08:06
vieš čo je tragédia...že slovák-zákazník dokáže sprzniť aj cudzinca....lebo mu ukáže , že kúpi aj ked to bude ojebabrané......
.....ale veď je to také slovenské........ :D:D:D
viém....tak potom držme hubu a ne.ičujme:D:(
Peggynka
20.04.14,08:14
ja neviem zabudnúť na foto k článku o výrobe párkov....kde sa spracuje všetko....aj kuracie trupy, ktoré boli drtené cez jemné sitá a na druhej strane vychádzali už len jemnučké "slížiky"...fuj..
..moja generácia asi ešte mala možnosť si pochutiť na párkoch....lebo teraz ich kúpim iba výnimočne a to iba v At kde v danom druhu cca.80% masa...ale 1kg na 5,80e....
Veď to,včera som kúpila moravské klobásky 6,99€/kg a to bola ešte zľava 20%,no vynikajúce.Chcela som po dlhých rokoch ochutnať (český výrobca),voľakedy sa predávali v konzerve a keď som robila na letisku (1972),tak to posádky raňajkovali a fakt boli výborné.
lujza.j
20.04.14,08:22
ja hentie párky čo spomínam kupujem teraz kamoške...nemusím ti hovoriť...ako to ludia komentujú, že kolko e za párky....ja si radšej kúpim jednu drahú potravinu ako 5 lacných....sú veci ktoré jednoducho nekúpim....teraz som bez údeného mäsa...lebo v pondelok v At moje masko, ktoré majú celoročne už objavila slovač a vykúpené:(myslím, že kg za 5 alebo 6e...ale je to mäso!!oriešok z pleca....malá gulka....čiže na vianoce som kúpila 4-5ks....sa zjedlo uvarila som čerstvé.....
Peggynka
20.04.14,08:43
ja hentie párky čo spomínam kupujem teraz kamoške...nemusím ti hovoriť...ako to ludia komentujú, že kolko e za párky....ja si radšej kúpim jednu drahú potravinu ako 5 lacných....sú veci ktoré jednoducho nekúpim....teraz som bez údeného mäsa...lebo v pondelok v At moje masko, ktoré majú celoročne už objavila slovač a vykúpené:(myslím, že kg za 5 alebo 6e...ale je to mäso!!oriešok z pleca....malá gulka....čiže na vianoce som kúpila 4-5ks....sa zjedlo uvarila som čerstvé.....
Ja detto,tradícia sem tradícia tam,také výrobky k životu nepotrebujem.Mám pár balení vzduchom sušenej šunky (keby niekto) a vybavené.Pre mňa sviatky nie sú o jedení.Viem si predstaviť,že sa ľudia voľakedy na to tešili,lebo strádali celý rok,ale dnes? A ľudia sú nepoučiteľní-pravá údená krkovička,pravá slanina a nakoniec lepené mäso - kúpia.
pavol54
20.04.14,08:44
Nie každý má plat 1000€ aby si odskočil na kvalitu, tí s minimálnou mzdou keď odložia na cigi, tak chcú mať aspoň pocit že jedli mäso, a potom pre koho by firmy dislokované na Slovensku vyrábali, všetko je to o hromadnej výrobe a rentabilite,
Peggynka
20.04.14,08:46
Nie každý má plat 1000€ aby si odskočil na kvalitu, tí s minimálnou mzdou keď odložia na cigi, tak chcú mať aspoň pocit že jedli mäso, a potom pre koho by firmy dislokované na Slovensku vyrábali, všetko je to o hromadnej výrobe a rentabilite,
Dá sa kúpiť aj na SK a nemám 1000€ príjem,práve preto si kúpim radšej 10Dg kvality ako pol kila odpadu.
korela
20.04.14,08:50
Takto treba
Amarcord. Ale čo bude o 20 rokov? O bolestiach chrbta nehovoriac,
lujza.j
20.04.14,09:08
Nie každý má plat 1000€ aby si odskočil na kvalitu, tí s minimálnou mzdou keď odložia na cigi, tak chcú mať aspoň pocit že jedli mäso, a potom pre koho by firmy dislokované na Slovensku vyrábali, všetko je to o hromadnej výrobe a rentabilite,
Palo....moje decko je nezamestnané...o akej minimálnej mzde je reč?!nemá nárok na žiadnu dávku....ale cigoši, ktorí nikdy do systému nič nedali a nikdy nedajú áno....
korela
20.04.14,09:33
Nie každý má plat 1000€ aby si odskočil na kvalitu, tí s minimálnou mzdou keď odložia na cigi, tak chcú mať aspoň pocit že jedli mäso, a potom pre koho by firmy dislokované na Slovensku vyrábali, všetko je to o hromadnej výrobe a rentabilite,
Palo....moje decko je nezamestnané...o akej minimálnej mzde je reč?!nemá nárok na žiadnu dávku....ale cigoši, ktorí nikdy do systému nič nedali a nikdy nedajú áno....
Lebo to je humanitárna pomoc. A nie dávky v nezamestnanosti. Lui, treba odlišovať pojmy.



No raz som počula na túto otázku MuDr. Krčméryho odpovedať niečo v tom zmysle, že ak nepôjdeme my tam, oni prídu tu. Veľa dospelých zahynulo, vojna bola dvadsať rokov a tí mladí o obrábaní pôdy a pestovaní nič nevedia, vedia len pozerať do neba, kedy príde vrtulník s humanitárnou pomocou.
Prečo mi to niečo silno pripomína ?
korela
20.04.14,09:37
My sme tiež mali dítko doma 3 mesiace.
korela
20.04.14,09:47
totálne ma vytočil celú noc hučiaci autoalarm na parkovisku - od tretej ráno a pokračuje do teraz (som úplne nevyspatá) a majiteľ auta nič...nereaguje, nevypína...asi sa bojí, pretože už za stierač dostal pár hrejivých odkazov od susedov :D...ozaj - máme my ostatní nejakú možnosť toto riešiť? Však to je na nervy celý deň...(chudák manžel robí home office, takže jemu už celkom dobre hrabe z toho...)
Ja sa spýtam, a na čo si čakala? Na čo platíš dane?
Na našej ulici to cez tridsať rokov funguje tak, že ak my nezavoláme, tak nezavolá nikto. Či je to výpadok verejného osvetlenia, elektriny, asi keby aj horelo, tak nikto nezdvihne telefón.
Nedávno sa v tesnej blízkosti niekomu zapol alarm na dome alebo auto v noci, ja som hore, mne to neprekáža, tak som nakoniec policajtom po 20-30 min. zavolala zasa ja. O chvíľu bol vypnutý.
Ja fakt nechápem prístup ľudí, na čo vlastne čakajú.
misoft
20.04.14,10:45
Potešilo a zároveň naštvalo:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/315273-uzernici-dostali-stop-vymahaci-zelenu/
Potešilo toto:

Dôležitá je novela v oblasti zákazu úžery. Nebankové subjekty od júna stratia možnosť požičiavať ľuďom za úžernícke úroky. Vláda stanoví maximálnu hranicu úrokov aj s poplatkami, pri prekročení ktorej bude úver označený za úžernícky, nezákonný, a teda neplatný. Zmena ušetrí peniaze desaťtisícom ľudí, keďže len vlani nebankovky uzavreli 150-tisíc úverových zmlúv. Úrokový strop by mal byť na úrovni dvojnásobku priemerných konkrétnych bankových úrokov. Najdrahšie sú v súčasnosti spotrebné úvery, kde banky aj s poplatkami požičiavajú priemerne za 15 percent ročne. Maximálne úroky tak nebudú môcť presiahnuť 30 percent. Pri úveroch na kúpu nehnuteľností by mal byť strop nižší, keďže tam je bankový priemer mierne nad päť percent. Dnes pritom nie sú výnimočné úroky v stovkách až tisíckach percent.

Podľa novely budú všetky zmluvy obsahujúce neprijateľné zmluvné podmienky neplatné. Exekvovať bude možné len majetok adekvátny k výške dlhu. Pri pohľadávkach do 2 000 eur sa nebude môcť exekvovať nehnuteľnosť. Zakazuje sa aj exekúcia motorových vozidiel pre ťažko zdravotne postihnutých ľudí.
Pri vymáhaní dlhu nad 500 eur trovy exekúcie nebudú môcť byť vyššie ako pohľadávka. Dôležitý je aj zákaz podvodov pri dražbách. Pri dobrovoľnej dražbe budú môcť nebankovky predať nehnuteľnosť len na základe trhovej ceny. Dražobné podvody budú trestané päťročným zákazom činnosti dražobnej spoločnosti. Pochybujem, že budú uplatňovať....rečičky...
Exekútor tiež nebude môcť pri vymáhaní dlhu zablokovať celý účet, ale len dlžnú sumu. Exekúciám sa má aj predchádzať. Od 1. septembra musia byť spotrebitelia do 15 dní informovaní o nezaplatení splátky písomnou formou alebo SMS správou.

Naštvalo toto:

V prípade vymáhania dlhu novela umožnila, aby napríklad advokát dlžníka šikanoval. A to napríklad návštevami priamo v práci, doma aj cez sviatky či nočnými telefonátmi. Takéto praktiky sú na Slovensku časté a nedávno ich parlament zakázal novelou z dielne ministerstva hospodárstva.

Novelou Občianskeho zákonníka poslancov za Smer Antona Martvoňa a Otta Brixiho sa však väčšie právomoci pri vymáhaní dlhov vrátili práve súdnym exekútorom, advokátom a notárom. Podľa spotrebiteľských združení sa tak šikanovanie pri vymáhaní dlhov nemusí zastaviť. Poslanec Smeru Anton Martvoň však naznačil, že advokát by väčšie kompetencie zneužiť nemal. (O čom silne pochybujem) „Naším cieľom bolo ľudí ochrániť pred hrubokrkými vymáhačmi pohľadávok,“ povedal. Zmeny pri vymáhaní dlhov podporila v parlamente aj časť opozície.
pavol54
20.04.14,11:03
Potešilo a zároveň naštvalo:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/315273-uzernici-dostali-stop-vymahaci-zelenu/
Potešilo toto:

Dôležitá je novela v oblasti zákazu úžery. Nebankové subjekty od júna stratia možnosť požičiavať ľuďom za úžernícke úroky. Vláda stanoví maximálnu hranicu úrokov aj s poplatkami, pri prekročení ktorej bude úver označený za úžernícky, nezákonný, a teda neplatný. Zmena ušetrí peniaze desaťtisícom ľudí, keďže len vlani nebankovky uzavreli 150-tisíc úverových zmlúv. Úrokový strop by mal byť na úrovni dvojnásobku priemerných konkrétnych bankových úrokov. Najdrahšie sú v súčasnosti spotrebné úvery, kde banky aj s poplatkami požičiavajú priemerne za 15 percent ročne. Maximálne úroky tak nebudú môcť presiahnuť 30 percent. Pri úveroch na kúpu nehnuteľností by mal byť strop nižší, keďže tam je bankový priemer mierne nad päť percent. Dnes pritom nie sú výnimočné úroky v stovkách až tisíckach percent.

Podľa novely budú všetky zmluvy obsahujúce neprijateľné zmluvné podmienky neplatné. Exekvovať bude možné len majetok adekvátny k výške dlhu. Pri pohľadávkach do 2 000 eur sa nebude môcť exekvovať nehnuteľnosť. Zakazuje sa aj exekúcia motorových vozidiel pre ťažko zdravotne postihnutých ľudí.
Pri vymáhaní dlhu nad 500 eur trovy exekúcie nebudú môcť byť vyššie ako pohľadávka. Dôležitý je aj zákaz podvodov pri dražbách. Pri dobrovoľnej dražbe budú môcť nebankovky predať nehnuteľnosť len na základe trhovej ceny. Dražobné podvody budú trestané päťročným zákazom činnosti dražobnej spoločnosti. Pochybujem, že budú uplatňovať....rečičky...
Exekútor tiež nebude môcť pri vymáhaní dlhu zablokovať celý účet, ale len dlžnú sumu. Exekúciám sa má aj predchádzať. Od 1. septembra musia byť spotrebitelia do 15 dní informovaní o nezaplatení splátky písomnou formou alebo SMS správou.

Naštvalo toto:

V prípade vymáhania dlhu novela umožnila, aby napríklad advokát dlžníka šikanoval. A to napríklad návštevami priamo v práci, doma aj cez sviatky či nočnými telefonátmi. Takéto praktiky sú na Slovensku časté a nedávno ich parlament zakázal novelou z dielne ministerstva hospodárstva.

Novelou Občianskeho zákonníka poslancov za Smer Antona Martvoňa a Otta Brixiho sa však väčšie právomoci pri vymáhaní dlhov vrátili práve súdnym exekútorom, advokátom a notárom. Podľa spotrebiteľských združení sa tak šikanovanie pri vymáhaní dlhov nemusí zastaviť. Poslanec Smeru Anton Martvoň však naznačil, že advokát by väčšie kompetencie zneužiť nemal. (O čom silne pochybujem) „Naším cieľom bolo ľudí ochrániť pred hrubokrkými vymáhačmi pohľadávok,“ povedal. Zmeny pri vymáhaní dlhov podporila v parlamente aj časť opozície.
Neviem si predstaviť ako bude advokát navštevovať zamestnanca (dlžníka) u mňa v práci bez sprievodu polície a platného zdravotného preukazu a iných povolení. To by som mu tak mohol medzi dverami zuby umyť.
misoft
20.04.14,11:07
Neviem si predstaviť ako bude advokát navštevovať zamestnanca (dlžníka) u mňa v práci bez sprievodu polície a platného zdravotného preukazu a iných povolení. To by som mu tak mohol medzi dverami zuby umyť.
:D - on si cestu nájde, najmä ak bude mať lajstro zo súdu. A nemusí ísť rovno za tebou - stačí za šéfom s tým, že ti on má oznámiť, že máš exekúciu. A v tom okamihu to budú v robote vedieť všetci....
buchač
20.04.14,11:07
Palo....moje decko je nezamestnané...o akej minimálnej mzde je reč?!nemá nárok na žiadnu dávku....ale cigoši, ktorí nikdy do systému nič nedali a nikdy nedajú áno....

Lui , ako tak pozerám treba niekedy sú dojmy o humanitárnej pomoci pre degešov ...no pojem nezamestnaný niekto nepozná z vlastnej skúsenosti ( degešov nerátam )...
Ozaj , keď máme teraz tú Veľkú Noc .
Veľmi by ma zaujímalo , že koľko zaplatila za tú svoju " korunováciu " Jeho Výsosť Dilino Robert Degeš Zlodejský " ...
Koľko vzala Svätá cirkev do pokladnice ...???
Málo to rozhodne nebolo !!!
misoft
20.04.14,11:11
Lebo to je humanitárna pomoc. A nie dávky v nezamestnanosti. Lui, treba odlišovať pojmy.


:D:D:D - no pre našich Romulánov by som to nenazval ani podpora, ani humanitárna pomoc, skôr udržiavacie náklady Romulánskej populácie v rámci plodenia, konzumácie jedov, prekurzorov a omamných látok.....
pavol54
20.04.14,11:54
Neviem si predstaviť ako bude advokát navštevovať zamestnanca (dlžníka) u mňa v práci bez sprievodu polície a platného zdravotného preukazu a iných povolení. To by som mu tak mohol medzi dverami zuby umyť.
:D - on si cestu nájde, najmä ak bude mať lajstro zo súdu. A nemusí ísť rovno za tebou - stačí za šéfom s tým, že ti on má oznámiť, že máš exekúciu. A v tom okamihu to budú v robote vedieť všetci....
Môže mať aj desať súdnych rozhodnutí, ale ako zamestnávateľ a majiteľ firmy ho do objektu pustím až potom čo bude náležite dokumentačne a inak vybavený, si predstav že ho zamestnanec uvidí a v šoku mu spadne 500 kg paleta z 2 m alebo si nechá prst v stroji, alebo mu spadne sklenený pohár do suroviny, zoberie to na seba? To už nehovorím že môže byť bacilonosič. A tí zamestnanci o exe vedia vždy súbežne so zamestnávateľom inak nech čaká do pracovnej prestávky pred bránou. Čo si robí zamestnanec vo svojom súkromnom čase je jeho súkromná vec A potom čo mu zexe, pracovný odev ktorý je vlastne môj, alebo zo šatne súkromné nohavičky .
pavol54
20.04.14,12:15
Nie každý má plat 1000€ aby si odskočil na kvalitu, tí s minimálnou mzdou keď odložia na cigi, tak chcú mať aspoň pocit že jedli mäso, a potom pre koho by firmy dislokované na Slovensku vyrábali, všetko je to o hromadnej výrobe a rentabilite,
Dá sa kúpiť aj na SK a nemám 1000€ príjem,práve preto si kúpim radšej 10Dg kvality ako pol kila odpadu.
Vieš v čom je pointa že obchodníci naučili spotrebiteľov híkať nad dovozovými výrobkami a pohŕdať nad domácimi že kecám? Na predveľkonočný trh sme pripravili(AKO PO INÉ ROKY) výborný hlávkový šalát samozrejme že poľný, hmotnostne sa rovnajúci dovozovému pestovanému ktovie na akých roztokoch (inak tvrdý ako podošva, odroda čo vydrží prepravu a skladovanie) v sobotu mi volá jedna vedúca "prepáčte ale váš šalát je nepredajný lebo ho zákazníci obchádzajú ale poteším vás my predavačky sme si všetky pokúpili lebo ten dovozový sa s ním nedá porovnať V utorok si ho prídete vziať" To isté je s ostatnou sezónnou zeleninou a ovocím napr. paprikou, rajčinami, hroznom ktoré nemá také bobule ako talianske. Tak o čom ? o tom že zamestnancov "poteším že robili zbytočne ale aj keď som prerobil tak aspoň minimálnu mzdu dostanú (ale čo si za ňu kúpia? zase len dovozové šmejdy a podporia cudzích šľachtiteľov, pestovateľov, spracovateľov, a obchodníkov TAK NÁM TREBA )
terezamaria
20.04.14,13:00
Poprosím kliknúť na Viktóriu s č.43, dole do tabuľky....moc ďakujem:)
http://mladyrybar.webnode.sk/a5-rocnik-sturovska-zlata-rybka-2014/photogallerycbm_959/34/#!
lujza.j
20.04.14,13:51
Preposlala som to aj decku nech klika:D
taiko
20.04.14,16:06
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
buchač
20.04.14,16:33
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
Šak nekukaj na správy ...

Zapni si http://www.aljazeera.com/watch_now/ .... a modli sa ...;) :D
alaya1
20.04.14,16:34
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?

Von oknom :)
buchač
20.04.14,16:36
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?

Von oknom :)
Alebo dnu .......do onej ....:D :D :D
dariusko
20.04.14,17:03
ja neviem zabudnúť na foto k článku o výrobe párkov....kde sa spracuje všetko....aj kuracie trupy, ktoré boli drtené cez jemné sitá a na druhej strane vychádzali už len jemnučké "slížiky"...fuj..
..moja generácia asi ešte mala možnosť si pochutiť na párkoch....lebo teraz ich kúpim iba výnimočne a to iba v At kde v danom druhu cca.80% masa...ale 1kg na 5,80e....
Hmmmmmm ...... párky....čo to vlastne je? Ja ich nejedávam už dosť dlho..... to skôr klbásu - pravú, domácu, údenú horúcim dymom.... to je potom labúžo..:D

že horúcim :D

vlažný može byť
klobása sa nesmie pri údení zohriať tak aby kvapla masť

takisto nesmie v noci zamrznúť
dariusko
20.04.14,17:06
My sme tiež mali dítko doma 3 mesiace.

Pred 4 rokmi som bol ja doma 13
dariusko
20.04.14,17:10
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?

A čo ešte my ateisti :D :D
korela
20.04.14,17:20
Nie každý má plat 1000€ aby si odskočil na kvalitu, tí s minimálnou mzdou keď odložia na cigi, tak chcú mať aspoň pocit že jedli mäso, a potom pre koho by firmy dislokované na Slovensku vyrábali, všetko je to o hromadnej výrobe a rentabilite,
Dá sa kúpiť aj na SK a nemám 1000€ príjem,práve preto si kúpim radšej 10Dg kvality ako pol kila odpadu.
Vieš v čom je pointa že obchodníci naučili spotrebiteľov híkať nad dovozovými výrobkami a pohŕdať nad domácimi že kecám? Na predveľkonočný trh sme pripravili(AKO PO INÉ ROKY) výborný hlávkový šalát samozrejme že poľný, hmotnostne sa rovnajúci dovozovému pestovanému ktovie na akých roztokoch (inak tvrdý ako podošva, odroda čo vydrží prepravu a skladovanie) v sobotu mi volá jedna vedúca "prepáčte ale váš šalát je nepredajný lebo ho zákazníci obchádzajú ale poteším vás my predavačky sme si všetky pokúpili lebo ten dovozový sa s ním nedá porovnať V utorok si ho prídete vziať" To isté je s ostatnou sezónnou zeleninou a ovocím napr. paprikou, rajčinami, hroznom ktoré nemá také bobule ako talianske. Tak o čom ? o tom že zamestnancov "poteším že robili zbytočne ale aj keď som prerobil tak aspoň minimálnu mzdu dostanú (ale čo si za ňu kúpia? zase len dovozové šmejdy a podporia cudzích šľachtiteľov, pestovateľov, spracovateľov, a obchodníkov TAK NÁM TREBA )
Nechcem tu položiť hlúpu otázku, ale prečo si vy pestovatelia poľnovýrobkov nevytvoríte svoje zoskupenia, obchody, kde by ste predávali svoje slovenské výrobky. Poliaci už uprednostňujú svoje malé klasické obchody, Maďari majú svoje zelovoce, prečo tu ešte nie.
Napr. v Starom meste v BA boli dloho nedostupné potraviny, ľudia chodili do Tesca, údajne je na Klariskej už Billa, zrejme menšia so základ. potravonami, nebola som v nej, jedna Billa na nám. SNP.
Predstavujem si, že tam by slovenské zelovoce asi najviac uspeli, starší ľudia si radi kúpia čerstvé veci, vedia tovar ešte oceniť, mali by to blízko, a nie trepať sa do tržnice, kde je i tak tovar nekvalitný, alebo na Kamenné nám. do Tesca. V každom väčšom meste v centrách by to mohlo byť úspešné. Veď človek rozozná dovoz od domáceho sortimentu.
Alebo debničkový predaj, bolo by to až tak nerentabilné? Ja sa dostanem k čerstvým produktom iba v sobotu, alebo si kupujem sajrajt z Tesca v súčasnosti. Ako sa im podarilo expandovať už do iných miest, klasický tovar je ešte stále O.K., ale zelenina už nie je taká prvotriedna. Predtým paprika praskala, teraz už býva povädnutá.
Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.
korela
20.04.14,17:22
V Starom meste bývajú solventnejší ľudia.
korela
20.04.14,17:30
ja neviem zabudnúť na foto k článku o výrobe párkov....kde sa spracuje všetko....aj kuracie trupy, ktoré boli drtené cez jemné sitá a na druhej strane vychádzali už len jemnučké "slížiky"...fuj..
..moja generácia asi ešte mala možnosť si pochutiť na párkoch....lebo teraz ich kúpim iba výnimočne a to iba v At kde v danom druhu cca.80% masa...ale 1kg na 5,80e....
Ja si kúpim šunku iba mimoriadne, aj to iba Berger. Inak iba mäso. Ani to nie je bez chýb, ale tam nie sú napchané éčka a iné doplnky, cukry, laktóza, sója.
Veterinár nám rozprával o granuliach, tuším to boli Royal canin, že pod proteínmi je pomleté perie, a nie svalovina. Takže možno to čaká aj ľudí.
misoft
20.04.14,17:32
Nechcem tu položiť hlúpu otázku, ale prečo si vy pestovatelia poľnovýrobkov nevytvoríte svoje zoskupenia, obchody, kde by ste predávali svoje slovenské výrobky. Poliaci už uprednostňujú svoje malé klasické obchody, Maďari majú svoje zelovoce, prečo tu ešte nie.
.............................
Nápad to dobrý, aj niektorí skúšali, ale narazili na úradníckych šimľov, na legislatívu, na hygienu, skrátka na byrokraciu..... všade chcú len lajstrá, štemple, platiť, ukazovať potvrdenia............... a taký obchod, aby si zarobil, musel by dodávať stále a nie na jednom mieste, ale v širšom okolí..... a to zase chce miesto/ budovu/prevádzku - no a na tú zase sú potrebné lajstrá, štemple, povolenia a pod. Kolotoč.

Vidím to aj u nás, keď príde babka z dediny predať svojich 15 kilo jahôd, musí zacálovať, aby vôbec mohla predávať na jednom mieste. Kde na to zoberie? Tak chodia s košíkom po meste a ponúkajú tak povediac "za pochodu".....
korela
20.04.14,17:33
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
A počas roku máš čo v TV sledovať?
erik555
20.04.14,17:38
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
Spravy? Tie uz nepozeram niekolko mesiacov kvoli dusevnemu zdraviu :D V nich iba vyvolavanie strachu, na to, hento si davajte pozor, potom vrazdy, havarie, dalej politikov a podobne stupidity. Ja radsej surfujem po sportovych, resp. dokumentarnych staniciach ;)
pepsikova
20.04.14,18:17
..len nakuknem a prajem vám veselý kúpačský pondelok a veľa radosti a krásny, slniečkový deň zajtra...a vlastne nafurt..
babka - ježibabka
20.04.14,18:23
A kade sa vlastne motáš, keď na nás nemáš čas?
terezamaria
20.04.14,18:27
peterkos2
20.04.14,18:31
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Peggynka
20.04.14,18:35
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič zlom,ale Ježiš sa narodil 1.januára?
buchač
20.04.14,18:37
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?

Letopočet ???
Uhm ... veľa skutočností ...ale čo znamenal ? Čo Ty na to ?
Iné kultúry majú svoje počítanie , zrejme niečo znamená aj pre nich . Čo Ty na to ?
buchač
20.04.14,18:41
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič v zlom ...

Biblia spomína niečo o tom , že Ježiš bol slobodný ...
No nezvratný dôkaz - objav posledných dní tvrdí niečo iné .

Čo Ty na to ???
peterkos2
20.04.14,18:53
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič zlom,ale Ježiš sa narodil 1.januára?
Nikto nevie presne kedy sa narodil,ale nič to nemení na skutočnosti,že niečo bolo pred Kristom a niečo po Kristovi
peterkos2
20.04.14,18:57
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič v zlom ...

Biblia spomína niečo o tom , že Ježiš bol slobodný ...
No nezvratný dôkaz - objav posledných dní tvrdí niečo iné .

Čo Ty na to ???
Nezvratný dôkaz?To nemyslíš vážne!Ty fakt myslíš,že vyše 2000 rokov by toto bolo utajené a nikým nezistené?
alaya1
20.04.14,18:59
Nenutte nevercov, aby verili a veriacich, aby premyslali. A odpoved na posledne prispevky, aj dejiny sa daju vylozit podla tohok komu, ako pasuje.
peterkos2
20.04.14,19:00
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?

Letopočet ???
Uhm ... veľa skutočností ...ale čo znamenal ? Čo Ty na to ?
Iné kultúry majú svoje počítanie , zrejme niečo znamená aj pre nich . Čo Ty na to ?
Buď konkrétnejší
buchač
20.04.14,19:02
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič v zlom ...

Biblia spomína niečo o tom , že Ježiš bol slobodný ...
No nezvratný dôkaz - objav posledných dní tvrdí niečo iné .

Čo Ty na to ???
Nezvratný dôkaz?To nemyslíš vážne!Ty fakt myslíš,že vyše 2000 rokov by toto bolo utajené a nikým nezistené?

Keby si bol v obraze a trochu sa aj vzdelával , tak by si vedel , že kniha ( film ) Da Vinciho kód sa zakladá na istých skutočnostiach .
Jednou z nich je aj potieranie a utajovanie pokroku .
Knižnica vo Vatikáne ukrýva také dokumenty , o ktorých sa verejnosť nejak nedozvie .
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....
Kvaka
20.04.14,19:06
Máme o starosť viac, jedna z mačiek na našom sídlisku má 4 krásne mačiatka, vo štvrtok manžel dával do starej ministavby pri kontajneroch konzervu, ešte tam nebola, dnes bol dať znovu, akurát cicali.
erik555
20.04.14,19:07
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....
Co?! To by som chcel vidiet, ze v ktorom smere by bol ten pokrok... :D Ci by som uz teraz bol robot? Co vlastne su ludia aj dnes v nasich fabrikach :D
buchač
20.04.14,19:09
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?

Letopočet ???
Uhm ... veľa skutočností ...ale čo znamenal ? Čo Ty na to ?
Iné kultúry majú svoje počítanie , zrejme niečo znamená aj pre nich . Čo Ty na to ?
Buď konkrétnejší
...ej veru , nebudem .

Takáto téma sa dá preberať osobne a nie na nete ...
Poviem aj inak ...Poznám katolíkov ,ktorým by som neveril , aj keby sedeli na stohu biblií .

Uzavriem asi tým ....
Každý máme svojho boha , no nemusíme sa mu klaňať v chrámoch , ak je okolo nás ...
buchač
20.04.14,19:10
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....
Co?! To by som chcel vidiet, ze v ktorom smere by bol ten pokrok... :D Ci by som uz teraz bol robot? Co vlastne su ludia aj dnes v nasich fabrikach :D
Viď vyššie ...

Práve pre takéto oné sa nemá význam baviť na vážnu debatu ...
erik555
20.04.14,19:11
Každý máme svojho boha , no nemusíme sa mu klaňať v chrámoch , ak je okolo nás ...
Veru...Pre vela volicov v dochodkovom veku bol nim Meciar nejake obdobie a teraz je Fico :D
peterkos2
20.04.14,19:13
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič v zlom ...

Biblia spomína niečo o tom , že Ježiš bol slobodný ...
No nezvratný dôkaz - objav posledných dní tvrdí niečo iné .

Čo Ty na to ???
Nezvratný dôkaz?To nemyslíš vážne!Ty fakt myslíš,že vyše 2000 rokov by toto bolo utajené a nikým nezistené?

Keby si bol v obraze a trochu sa aj vzdelával , tak by si vedel , že kniha ( film ) Da Vinciho kód sa zakladá na istých skutočnostiach .
Jednou z nich je aj potieranie a utajovanie pokroku .
Knižnica vo Vatikáne ukrýva také dokumenty , o ktorých sa verejnosť nejak nedozvie .
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....





Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič v zlom ...

Biblia spomína niečo o tom , že Ježiš bol slobodný ...
No nezvratný dôkaz - objav posledných dní tvrdí niečo iné .

Čo Ty na to ???
Nezvratný dôkaz?To nemyslíš vážne!Ty fakt myslíš,že vyše 2000 rokov by toto bolo utajené a nikým nezistené?

Keby si bol v obraze a trochu sa aj vzdelával , tak by si vedel , že kniha ( film ) Da Vinciho kód sa zakladá na istých skutočnostiach .
Jednou z nich je aj potieranie a utajovanie pokroku .
Knižnica vo Vatikáne ukrýva také dokumenty , o ktorých sa verejnosť nejak nedozvie .
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....
To beriem,že knižnica vo Vatikáne ukrýva veľa skutočností ale daj mi jeden dôvod,prečo by ukrývala toto
buchač
20.04.14,19:14
Každý máme svojho boha , no nemusíme sa mu klaňať v chrámoch , ak je okolo nás ...
Veru...Pre vela volicov v dochodkovom veku bol nim Meciar nejake obdobie a teraz je Fico :D
1. Nie som dôchodca
2. Obaja menovaní patria ku tretiemu do partie , kategória " starý XXX " ...
erik555
20.04.14,19:15
Každý máme svojho boha , no nemusíme sa mu klaňať v chrámoch , ak je okolo nás ...
Veru...Pre vela volicov v dochodkovom veku bol nim Meciar nejake obdobie a teraz je Fico :D
1. Nie som dôchodca
2. Obaja menovaní patria ku tretiemu do partie , kategória " starý XXX " ...
Ale to nepatrilo tebe osobne, ale vseobecne ;)
taiko
20.04.14,19:22
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
A počas roku máš čo v TV sledovať?
no nie, ale aspon na mna nveriaceho nekuka z kazdeho programu pocas sprav nejaky prevelebny pan
taiko
20.04.14,19:24
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Ja na to nic. So vsetkym respektom k veriacim, pre mna INRI neznamena a neznamenal absolutne nic. Som ochotny uverit, ze nejaky taky clovek existoval, ale vsetko ostatne po nom bolo podla mojho nazoru vymyslene a spisane, len kvoli ovladaniu ludi a moci.
Nechap ma zle, ja nemam proti veriacim nic. Kazdy nech veri comu chce. Len mi vadi, ked ma niekto predmetom svojej viery bombarduje vo vecernych spravach.
erik555
20.04.14,19:27
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Ja na to nic. So vsetkym respektom k veriacim, pre mna INRI neznamena a neznamenal absolutne nic. Som ochotny uverit, ze nejaky taky clovek existoval, ale vsetko ostatne po nom bolo vymyslene a spisane, len kvoli ovladaniu ludi a moci.
A teba teraz ovlada moc sprav v televiziach :D Alebo tie televizne spravy pozeras kvoli moderatorkam? :D
peterkos2
20.04.14,19:42
Nenutte nevercov, aby verili a veriacich, aby premyslali. A odpoved na posledne prispevky, aj dejiny sa daju vylozit podla tohok komu, ako pasuje.
Nenútim nevercov aby verili,možno im chcem len trošku aspoň pootvoriť oči.Neradím sa k najlepším kresťanom.
Pýtam sa -robím týmto niečo zlé?
taiko
20.04.14,19:45
Nenutte nevercov, aby verili a veriacich, aby premyslali. A odpoved na posledne prispevky, aj dejiny sa daju vylozit podla tohok komu, ako pasuje.
Nenútim nevercov aby verili,možno im chcem len trošku aspoň pootvoriť oči.Neradím sa k najlepším kresťanom.
Pýtam sa -robím týmto niečo zlé?
otazkou je, ci o otvaranie oci niekto stoji. Ak to tak citis, ze to musis robit, tak na tom nie je nic zle, pokial ovsem nezacnes byt zarputily. ;)
Prezentovanie jednej viery a jedneho proroka, ci mesiasa, ci ako to nazveme v spravach je ale ina kava.
erik555
20.04.14,19:51
otazkou je, ci o otvaranie oci niekto stoji. Ak to tak citis, ze to musis robit, tak na tom nie je nic zle, pokial ovsem nezacnes byt zarputily. ;)
Prezentovanie jednej viery a jedneho proroka, ci mesiasa, ci ako to nazveme v spravach je ale ina kava.
Co v tych spravach vidis, okrem veriacich v tychto dnoch? Pacia sa ti moderatorky, moderatori, alebo nebodaj politici, havarie, vrazdy a podobne stupidnosti? :D
Mas silnu vieru v televizne spravy :D
peterkos2
20.04.14,19:54
Nenutte nevercov, aby verili a veriacich, aby premyslali. A odpoved na posledne prispevky, aj dejiny sa daju vylozit podla tohok komu, ako pasuje.
Nenútim nevercov aby verili,možno im chcem len trošku aspoň pootvoriť oči.Neradím sa k najlepším kresťanom.
Pýtam sa -robím týmto niečo zlé?
otazkou je, ci o otvaranie oci niekto stoji. Ak to tak citis, ze to musis robit, tak na tom nie je nic zle, pokial ovsem nezacnes byt zarputily. ;)
Prezentovanie jednej viery a jedneho proroka, ci mesiasa, ci ako to nazveme v spravach je ale ina kava.
Aj ked bola otázka položená inak-beriem to
korela
20.04.14,20:54
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
A počas roku máš čo v TV sledovať?
no nie, ale aspon na mna nveriaceho nekuka z kazdeho programu pocas sprav nejaky prevelebny pan
On na teba kuká? Skôr ty na neho.
korela
20.04.14,21:06
Máme o starosť viac, jedna z mačiek na našom sídlisku má 4 krásne mačiatka, vo štvrtok manžel dával do starej ministavby pri kontajneroch konzervu, ešte tam nebola, dnes bol dať znovu, akurát cicali.
To je od vás pekné, ale potom ak sa naďalej budú zdržovať vo vašom okolí, bude treba aspoň odčervovať pravidelne. Dúfam, že som sa ťa nedotkla. V našom okolí je pár mačiek, kde môžu prespávať, u nás majú vychodený cez trávnik 10 cm chodníček k plotu na preskočenie, a stačilo mi raz, aký som našla čerstvý nález. Horor. Tiež by som to inak mala zahlásiť na hygienu, nech sa na to pozrú.
taiko
20.04.14,21:08
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
A počas roku máš čo v TV sledovať?
no nie, ale aspon na mna nveriaceho nekuka z kazdeho programu pocas sprav nejaky prevelebny pan
On na teba kuká? Skôr ty na neho.
jaj, ved vies ako to myslim, Ty nezbednica jedna :D Ja chcem kukat spravy a miesto sprav na mna svoje pocity, domnienky, viery a myslienky naklada prevelebny pan, ci nejaka skupina veriacich.
korela
20.04.14,21:10
Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič v zlom ...

Biblia spomína niečo o tom , že Ježiš bol slobodný ...
No nezvratný dôkaz - objav posledných dní tvrdí niečo iné .

Čo Ty na to ???
Nezvratný dôkaz?To nemyslíš vážne!Ty fakt myslíš,že vyše 2000 rokov by toto bolo utajené a nikým nezistené?

Keby si bol v obraze a trochu sa aj vzdelával , tak by si vedel , že kniha ( film ) Da Vinciho kód sa zakladá na istých skutočnostiach .
Jednou z nich je aj potieranie a utajovanie pokroku .
Knižnica vo Vatikáne ukrýva také dokumenty , o ktorých sa verejnosť nejak nedozvie .
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....





Nič v zlom,ale uvedomuješ si,že od narodenia Ježiša Krista sa počíta letopočet?
Zrejme niečo znamenal?Čo Ty na to?
Tiež nič v zlom ...

Biblia spomína niečo o tom , že Ježiš bol slobodný ...
No nezvratný dôkaz - objav posledných dní tvrdí niečo iné .

Čo Ty na to ???
Nezvratný dôkaz?To nemyslíš vážne!Ty fakt myslíš,že vyše 2000 rokov by toto bolo utajené a nikým nezistené?

Keby si bol v obraze a trochu sa aj vzdelával , tak by si vedel , že kniha ( film ) Da Vinciho kód sa zakladá na istých skutočnostiach .
Jednou z nich je aj potieranie a utajovanie pokroku .
Knižnica vo Vatikáne ukrýva také dokumenty , o ktorých sa verejnosť nejak nedozvie .
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....
To beriem,že knižnica vo Vatikáne ukrýva veľa skutočností ale daj mi jeden dôvod,prečo by ukrývala toto
Rovnako ako aj ostatné.
Inak do tej knižnice sa dá dostať, cesta sa vždy vie nájsť, keď sa chce, alebo ak sa tam má dostať ten, kto sa tam má dostať.
Kde je vôľa, tam je cesta.
taiko
20.04.14,21:15
Rovnako ako aj ostatné.
Inak do tej knižnice sa dá dostať, cesta sa vždy vie nájsť, keď sa chce, alebo ak sa tam má dostať ten, kto sa tam má dostať.
Kde je vôľa, tam je cesta.
vyzera, ze to tej kniznice sa da dostat celkom jednoducho, len ci Ta do vsetkych oddeleni pustia ;)
http://www.vaticanlibrary.va/home.php?pag=ufficio_ammissioni&ling=eng
korela
20.04.14,21:16
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....
Co?! To by som chcel vidiet, ze v ktorom smere by bol ten pokrok... :D Ci by som uz teraz bol robot? Co vlastne su ludia aj dnes v nasich fabrikach :D
Vatikánska banka. Nič? Keď už musela aj talianska vláda zasiahnuť. Vatikán je organizácia, viera jednotlivca v Boha je úplne iná kategória.
korela
20.04.14,21:21
Rovnako ako aj ostatné.
Inak do tej knižnice sa dá dostať, cesta sa vždy vie nájsť, keď sa chce, alebo ak sa tam má dostať ten, kto sa tam má dostať.
Kde je vôľa, tam je cesta.
vyzera, ze to tej kniznice sa da dostat celkom jednoducho, len ci Ta do vsetkych oddeleni pustia ;)
http://www.vaticanlibrary.va/home.php?pag=ufficio_ammissioni&ling=eng
Hej, možno do super tajných archívov nie, tie budú najskôr pod kľúčom.
Jedno z mojich detí malo veľkú túžbu sa tam dostať, v puberte, aj stretlo o nejaký čas "náhodou" človeka priamo z knižnice, mladého človeka, že kedykoľvek môže prísť. O tomto všetkom je život.
korela
20.04.14,21:29
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
A počas roku máš čo v TV sledovať?
no nie, ale aspon na mna nveriaceho nekuka z kazdeho programu pocas sprav nejaky prevelebny pan
On na teba kuká? Skôr ty na neho.
jaj, ved vies ako to myslim, Ty nezbednica jedna :D Ja chcem kukat spravy a miesto sprav na mna svoje pocity, domnienky, viery a myslienky naklada prevelebny pan, ci nejaka skupina veriacich.
Ja som asi pred 30 rokmi videla na ORF módnu prehliadku normálne na móle pre cirkevných hodnostárov. To bola teda podívaná.
Aj zvieratá v prírode majú svoje farebné vyjadrenie, aby dokázali zapôsobiť a ovládať.
Pápeža z tejto kategórie vynímam.
taiko
20.04.14,21:42
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
A počas roku máš čo v TV sledovať?
no nie, ale aspon na mna nveriaceho nekuka z kazdeho programu pocas sprav nejaky prevelebny pan
On na teba kuká? Skôr ty na neho.
jaj, ved vies ako to myslim, Ty nezbednica jedna :D Ja chcem kukat spravy a miesto sprav na mna svoje pocity, domnienky, viery a myslienky naklada prevelebny pan, ci nejaka skupina veriacich.
Ja som asi pred 30 rokmi videla na ORF módnu prehliadku normálne na móle pre cirkevných hodnostárov. To bola teda podívaná.
Aj zvieratá v prírode majú svoje farebné vyjadrenie, aby dokázali zapôsobiť a ovládať.
Pápeža z tejto kategórie vynímam.
ved vsak v pohode, nech maju prehliadky, nech maju habity, nech sa farebne vyjadruju, nech si slavia svoje sviatky, vedu debaty, prezentuju svoje vnimanie cohokolvek a prihovaraju sa k veriacim, ale nie v sekularnej krajine vo verejno-pravnej TV.
kukučka
20.04.14,22:07
tai, prekvapil si ma. Sviatky sú pár dní do roka, snáď by si mohol súvisiacu tématiku pozrieť trebárs so zdvihnutým obočím, alebo odskočením do chladničky. ;)

Ten obsah "správ" čo pozeráš každý deň ti neprekáža? Mne veľmi a roky to nepozerám a tu som, aj o tom je život, ako hovorí korela.
pavol54
21.04.14,03:51
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
však sa premôž, veď to je len tri dni, ale tie to že je telka prepchaná rôznymi stupídnymi programami celý rok ti nevadí? No zvykol si si že? A tie filmy pripravujúce na vojnu ti nevadia? Zlí komunisti tvrdili že násilie je prepracovávané do myslenia a psychiky amíkov od mala cez masové média a zisťujem že je to pravda. Takže jedno ukrižovanie je už len malina
pavol54
21.04.14,03:57
slak ma ide trafit. Clovek chce pozerat spravy a vsade Jezis Kristus. Co ma nekrestan kukat?
A počas roku máš čo v TV sledovať?
no nie, ale aspon na mna nveriaceho nekuka z kazdeho programu pocas sprav nejaky prevelebny pan
On na teba kuká? Skôr ty na neho.
jaj, ved vies ako to myslim, Ty nezbednica jedna :D Ja chcem kukat spravy a miesto sprav na mna svoje pocity, domnienky, viery a myslienky naklada prevelebny pan, ci nejaka skupina veriacich.
Ja som asi pred 30 rokmi videla na ORF módnu prehliadku normálne na móle pre cirkevných hodnostárov. To bola teda podívaná.
Aj zvieratá v prírode majú svoje farebné vyjadrenie, aby dokázali zapôsobiť a ovládať.
Pápeža z tejto kategórie vynímam.
ved vsak v pohode, nech maju prehliadky, nech maju habity, nech sa farebne vyjadruju, nech si slavia svoje sviatky, vedu debaty, prezentuju svoje vnimanie cohokolvek a prihovaraju sa k veriacim, ale nie v sekularnej krajine vo verejno-pravnej TV.
podľa štatistiky je na Slovensku 70% percent veriacich tak čo ti vadí. kto chce pozerá kto nechce nemusí aj reklama ma štve a čo narobím aj propagácia násilia ako takého a to štatisticky je malé percento trpiacich úchylkou sadizmu a masochizmu a ostatní sa musíme prispôsobiť.
terezamaria
21.04.14,04:51
Poprosím o kliknutie na Viktóriu č. 43, dole do tabuľky.....veľmi pekne ďakujem.
http://mladyrybar.webnode.sk/a5-rocnik-sturovska-zlata-rybka-2014/photogallerycbm_959/34/#!
erik555
21.04.14,05:41
Ak by sa ten pokrok mohol rozvíjať , tak ľudstvo je cca o 300 rokov dalej ....
Co?! To by som chcel vidiet, ze v ktorom smere by bol ten pokrok... :D Ci by som uz teraz bol robot? Co vlastne su ludia aj dnes v nasich fabrikach :D
Vatikánska banka. Nič? Keď už musela aj talianska vláda zasiahnuť. Vatikán je organizácia, viera jednotlivca v Boha je úplne iná kategória.
V tomto si videla ten zatajovany pokrok, na ktory som reagoval? Vo Vatikanskej banke?
erik555
21.04.14,05:47
jaj, ved vies ako to myslim, Ty nezbednica jedna :D Ja chcem kukat spravy a miesto sprav na mna svoje pocity, domnienky, viery a myslienky naklada prevelebny pan, ci nejaka skupina veriacich.
Ty si aku dominantnu temu v televiznych spravach ocakaval v tychto dnoch, ked svet slavi krestansky sviatok? :eek:
Peggynka
21.04.14,05:49
Nenutte nevercov, aby verili a veriacich, aby premyslali. A odpoved na posledne prispevky, aj dejiny sa daju vylozit podla tohok komu, ako pasuje.
Nenútim nevercov aby verili,možno im chcem len trošku aspoň pootvoriť oči.Neradím sa k najlepším kresťanom.
Pýtam sa -robím týmto niečo zlé?
Nie každý veriaci cíti potrebu byť organizovaný v cirkvi.Viera je intímna záležitosť a vstupovať týmto do života ľudí je prinajmenšom nevhodné.Sme tu všetci (predpokladám) svojprávni a máme svoj rozum - oči si otvárame sami.Mňa osobne fascinujú ľudia,ktorým je všetko jasné,mám už svoje roky a ešte som sa nedopátrala k pravde...