Richard
21.11.13,10:46
Porada je služba, ktorá je tu preto, aby sme si vedeli vzájomne pomôcť.
Je super keď existuje miesto kde sú ľudia ochotní poradiť a pomôcť.

Ľudia sme tu rôznorodí a ja osobne mám rôznorodosť prejavu a názorov rád. Rôznorodosť nás obohacuje a posúva ďalej v našom zaškatuľkovanom zmýšľaní.

Vždy to však musí byť s rešpektom voči druhým.
Platí to pre nováčikov ale aj pre skalných členov.

Chodia tu častokrát nevďační nováčikovia, ktorí nereagujú primerane, ale tí si tento príspevok nebudú čítať, takže skôr sa obraciam na skalných používateľov.

Dnes mi (a to nie prvý krát) prišiel takýto email z ktorého citujem:
"Už niekoľkokrát som na Vašu stránku pridala otázku (väčšinou z právnej oblasti), na ktorú som potrebovala serióznu odpoveď, ale vždy sa mi dostalo hlúpych, výsmešných a bezočivých odpovedí."
...(odpovede)"nie sú mi vôbec užitočné, naopak ma zdržujú, urážajú a nebaví ma blokovať "nevhodné komentáre"

Áno nie je to úplne vyvážená reakcia, apelujem však na vás, ak nemáte čo vecné k otázke napísať, neurážajte, neosočujte. Každá aj zlá otázka sa dá zodpovedať slušne a s rešpektom.

V etikete máme napísané návod ako odpovedať:
"2. Odpovedám tak aby bola moja odpoveď užitočná, bez zbytočných a najmä kritizujúcich komentárov."
Skutočne tu nie sme preto aby sme moralizovali a odsudzovali (častokrát bez úplne poznania pozadia) človeka ktorý sa pýta . Mali by sme tu vychádzať v prvom rade z predpokladu, že ten kto sa pýta to myslí dobre a ide mu o korektné poznanie veci.

Existujú aj extrémy a otázky sú už same o sebe položené s tým že "žiadajú" návod ako obísť zákon, alebo ako poškodiť niekoho iného. V takom prípade otázku kľudne zmažeme, treba to nahlásiť.

Etiketu doplním, aby to bolo jasnejšie:
V odpovedi neodsudzujem pýtajúceho a nemoralizujem nad otázkou. Ak otázka navádza na porušenie zákona tak stačí neodpovedať, prípadne je možné nahlásiť takúto otázku ako nevhodnú, na zmazanie.

Nie je príjemné žiť v štáte kde veľa ľudí na druhých krivo pozerá a namiesto pozitívneho zmýšľania v sebe nosia negatívnu energiu ktorú šíria naokolo a kontaminujú tým celé prostredie. Neodsudzujme ľudí, to ich určite nenaučí správnemu konaniu a nielen ich, ale aj nás samých to necháva zatrpknutých. Slovensko sme my, tak sa správajme voči sebe korektnejšie. Porada sme my, tak sa správajme voči sebe korektnejšie, nech máme radosť z toho že tu na Porade môžeme byť.

Jednoducho Porada bude poradou len ak tu bude priateľská nálada. Ak sa zadusí negatívnou energiou, môžeme to tu zavrieť. Ja osobne nemám záujem prevádzkovať Poradu ak nebude slúžiť svojmu účelu - pomáhať ľuďom. A bude smutné keď takáto služba zmizne z mapy internetu a z nášho života.
sito
21.11.13,09:55
No, niekedy je to ťažké, odpovedať slušne, a aby to nevyzeralo neslušné.
jslancik
21.11.13,09:58
aj by som si tipol, kto napísal tú správu :) "Hlúpe" by bolo skôr utvrdzovať ľudí v ich fixnej idei, ktorá je očividne mimo. Nuž ale každý sme iný... Samozrejme, "urážať a osočovať" nie je to pravé orechové. Čo sa týka mňa, skúsim sa snažiť :) Lenže ak niekto berie ako urážku obyčajný nesúhlas s názorom, tak potom ťažko.
Tweety
21.11.13,10:01
Podľa mňa sa na tú slušnosť netreba pozerať len z jednej strany. Je kopec pýtajúcich sa, ktorí za fundovanú odpoveď dajú ešte aj mínusový bod a nakričia len preto, že im nevyhovuje.
alaya1
21.11.13,10:28
Slusnost sa vytratila z celej spolocnosti.aj tu je vela takych prispievatelov. Kde je gentlemanstvo panov voci damam, ked im rovno a otvorene nakladu na tejto stranke, zeny pouzivaju vulgarizmy najtazsieho kalibru na plne usta. Novacik, ktory tu ma len 1 - 2 prispevky sa nevie zorientovat, ale miesto poucenia sa mu dostane len vysmechu a urazok. Viackrat som nahlasila urazlivy, ci posmesny prispevok, nebol ani raz upraveny, ci odstraneny. Za svojim nazorom si clovek moze stat, ale naco tie urazky, roznasanie negativnej energie.
majenka1
21.11.13,10:40
ja mozno nie som staly prispievatel na porade, ale urcite som staly citatel :) velakrat tu najdem riesenie problemov, ktore riesim aj ja...alebo aspon sa dozviem nieco nove z oblasti uctovnictva, dani, a pod. co v buducnosti mozem vyuzit :) viackrat som ziadala o radu aj ja, a aj som ju dostala a nemam zle skusenosti :)

mozno niekde v debatach som postrehla "natahovacky" a "nevhodne" reakcie, ale niekedy sa necudujem, ked tu pisu ludia a cakaju jednoznacnu odpoved, jednoznacne riesenie a najlepsie hned a bez toho,zeby oni vyvinuli nejaku namahu, hoci len nieco vygooglit, nieco si precitat a pod. su rozne situacie, rozne reakcie, ale vsetko je o ludoch :) bola by skoda, keby takyto portal nefungoval :) takze snazme sa byt slusni :P

ja aspon touto cestou dakujem tym, ktori radi poradia, odovzdaju svoje skusenosti - vedomosti tym, ktori sa este len ucia :)
Dáša_
21.11.13,10:47
Problém s niektorými pýtajúcimi sa je v tom, že oni sa síce pýtajú, ale jediné, čo chcú počuť, je potvrdenie "ich pravdy". Aj keď tá, alebo spravodlivosť je niekde úplne inde.

" a nech mi odpovedajú iba právnici..." aj taku reakciu som zažila. Hoci odpove´d od neprávnika bola aj rýchla aj správna, takú nepotreboval...
buchač
21.11.13,10:50
....a kua ... :eek:

...a teraz sa ja kde podejem ...??? ;) :rolleyes: :---
avalik
21.11.13,11:06
K doplneniu etikety ... nesedi mi slovne spojenie "nevhodnu na zmazanie" ... asi si to myslel inak ako to vyznieva.

Podla mna by bolo vhodne doplnit do etikety to, co bolo v starej porade ... Nezadavam otazky navadzajuce na porusenie zakona. - pretoze "zodpovedny" je zadavatel, nie ten ktory ho posle kade lahsie. Preco prenasat zodpovednost na odpovedajucich?

Pravidla ohladne zadavania otazok by mali zadavatelovi vyskocit vzdy hned po vybere hlavnej rubriky s nutnostou potvrdenia ich precitania.
marjankaj
21.11.13,11:11
K doplneniu etikety ... nesedi mi slovne spojenie "nevhodnu na zmazanie" ... asi si to myslel inak ako to vyznieva.

Podla mna by bolo vhodne doplnit do etikety to, co bolo v starej porade ... Nezadavam otazky navadzajuce na porusenie zakona. - pretoze "zodpovedny" je zadavatel, nie ten ktory ho posle kade lahsie. Preco prenasat zodpovednost na odpovedajucich?

Pravidla ohladne zadavania otazok by mali zadavatelovi vyskocit vzdy hned po vybere hlavnej rubriky s nutnostou potvrdenia ich precitania.

Čo ti nesedí?
"nevhodná na zmazanie"= "užitočná"
Veď logika. No nééé?:---
misoft
21.11.13,12:51
Prispejem aj ja svojou maličkosťou do tohto "plodného" :D fóra:
Je síce pravda, že sa sem-tam vyskytnú aj bláznivé a neuveriteľné odpovede, ale na rovinu - kedy sa to stáva? V prípadoch, keď otázka je vyslovene podaná "ja mám pravdu", alebo je podaná tak, že ani samotný Sherlock Holmes nenájde okamžite logickú odpoveď, prípadne je položená tak nezrozumiteľne, že jedine podpichovaním sa niekam dostaneme.
A príkladov takto položených otázok tu na Porade je obrovské množstvo. A kladenie podmienok typu "nech mi odpovedia iba právnici" - už toto PORUŠUJE etiketu Porady a taká otázka by mala byť AUTOMATICKY vymazaná!
Richard - čo ty na to? Otázka, ktorá svojou podstatou porušuje pravidlá - má právo byť na Porade?
lujza.j
21.11.13,13:10
........myslím že Richard myslel ako poslednú asi túto....ale to ja len tak mimochodom :)
http://www.porada.sk/t228457-priestupok-voci-obcianskemu-spolunazivaniu.html
marjankaj
21.11.13,13:21
No iste.
Dá sa aj ignorovať podobné otázky.
A potom dotyčný bude vykrikovať.
Toto je porada? Už dva dni mi nikto neporadil:eek:
veronikasad
21.11.13,13:29
Richard, nepomýlila si poraďáčka o ktorej píšeš Poradu s bezplatnou právnou poradňou ?
lujza.j
21.11.13,13:31
tictac7
21.11.13,13:38
alebo teraz?
http://www.porada.sk/t228580-strieborny-pribor.html

...si mi to z prstov zobrala :-)

fakt ma takéto osoby vytáčajú do nepríčetna a občas uletím ... ale toto je slušné, lebo tam nie sú neslušné slovíčka
lujza.j
21.11.13,13:39
alebo teraz?
http://www.porada.sk/t228580-strieborny-pribor.html

...si mi to z prstov zobrala :-)

fakt ma takéto osoby vytáčajú do nepríčetna a občas uletím ... ale toto je slušné, lebo tam nie sú neslušné slovíčka
nemyslela som to tak..že by boli neslušné odpovede...ale ako príklad aké témy sa tu vôbec vyskytujú....
tictac7
21.11.13,13:54
alebo teraz?
http://www.porada.sk/t228580-strieborny-pribor.html

...si mi to z prstov zobrala :-)

fakt ma takéto osoby vytáčajú do nepríčetna a občas uletím ... ale toto je slušné, lebo tam nie sú neslušné slovíčka
nemyslela som to tak..že by boli neslušné odpovede...ale ako príklad aké témy sa tu vôbec vyskytujú....

veď ja viem... ja som sa akurát chystala napísať, či je toto slušné (zadať otázku-neotázku) :-)
lujza.j
21.11.13,14:02
Richard
21.11.13,14:03
Nepíšem o jednom alebo pár prípadoch, tých prípadov je tu veľa. Neriešim ani zadávateľov otázky, vyjadril som sa že ich prístup častokrát nie je ok a písal som že ani tá reakcia ktorú mi písala nie je "vyvážená"...

Nováčikovia toto čítať nebudú a takisto nováčikovia nevytvárajú atmosféru Porady, preto tu výrazne absentuje môj postoj k tomu čo píšu. Riešim aj túto stránku, je kopec nováčikov ktorí boli vylúčení, zmazaní, upozornení atď. Žiaľ častokrát tá otázka nie je položená zle, možno len znie naivne, možno si niekto domyslí to čo by si nemusel či podcení pýtajúceho sa a už sú sarkastické poznámky namiesto odpovedí na svete...

My tu vytvárame atmosféru a priestor. To čo vytvoríme ,to vplýva aj na tých čo tu prídu. Človeka formuje a usmerňuje prostredie. Preto sa automaticky správame a prispôsobujeme - je rozdiel či som v slušnej reštike, krčme, na koncerte alebo na opere. Preto aj Porada potrebuje atmosféru ktorá prospieva spolupráci. Spolupráca je jej podstata. Nechcem tu atmosféru ako na diskusných stránkach alebo komentároch v spravodajstve. Na Porade nejde o to aby sa každý vyjadril ako chce, ide o to aby sme si tu radili. Keď bude pred Vami stáť človek tváriaci sa priateľsky a človek zamračený, koho sa radšej opýtate, alebo opačne komu dáte radšej odpoveď?

Stačí sa baviť s ľuďmi priateľsky, priateľsky napísať odpoveď. Podráždené a odsudzujúce reakcie nikoho nenastavia na prijatie iného názoru.

A našim cieľom ani nie je niekomu vnucovať iný názor. Našim cieľom je poradiť. Ak si niekto "nenechá poradiť" tak môžme len s ľútosťou konštatovať že naša rada bola zbytočná a nádejať sa že niekto si tu v archíve odpovedí našu radu zoberie k srdcu.

Jedne z najväčších magazínov o vede POPSCI už zrušil komentáre pod článkami. Dohady, názory a konflikty v komentároch často odkláňali pozornosť čitateľa a nechali v ňom napkon mylné informácie. Nevedeli to poriešiť tak to radšej vypli. Nerád by som sa dostal do takéhoto štádia.



Ak tu je zlá otázka čo na Poradu nepatrí a nie je zmazaná, bez odpovede ostane stratená - aj to je ukážka toho čo tu nepatrí.



Ak chceme kvalitnejšie zadané otázky, upozornime v komentári na doplnenie, vylepšenie a neodpovedajme kým nie je poriadne napísaná. Nech sa pekne posnažia, keď očakávajú od nás to isté... Myslím že to je fér a nikoho to neuráža.
misoft
21.11.13,14:18
Ak tu je zlá otázka čo na Poradu nepatrí a nie je zmazaná, bez odpovede ostane stratená - aj to je ukážka toho čo tu nepatrí.
- a to zase obnáša ďalší extrém - neustále zadávanie rovnakej (prípadne s rovnakým obsahom) otázky - niekedy i 3x za deň a tu už ani upozornenia nestačia.
A otázky typu http://www.porada.sk/t228580-strieborny-pribor.html#post2441764 - čo na to odpovedať? Nereagovanie bude znamenať ďalšie otázky, alebo výčitky, že tu na Porade nikto poradiť nechce. A najmä ak je k tomu súvisiaca otázka http://www.porada.sk/t32244-cistenie-striebra.html , ktorá už prakticky odpoveď obsahuje.

Takýchto "zadávačov" otázok asi nik nepoučí.
kopretinka
21.11.13,14:25
misoft
21.11.13,14:26
Tak pri tomto som sa skoro pod stôl zdrbal........:D:D:D


A potom sa "rozčuľujú", že sme ironickí a ustipační.....
Tweety
21.11.13,14:27
A potom, priznajme si, niektorí tu chodia iba provokovať. PS musím s nostalgiou napísať, že to tu za starých čias nebolo.
jslancik
21.11.13,14:32
Tak pri tomto som sa skoro pod stôl zdrbal........:D:D:D


A potom sa "rozčuľujú", že sme ironickí a ustipační.....

musia byť aj také témy. Na čom by sme sa potom rehotali :D
misoft
21.11.13,14:33
Svätá pravda - šak to je "korenie" nášho poraďáckeho života....
lujza.j
21.11.13,14:33
Tak pri tomto som sa skoro pod stôl zdrbal........:D:D:D


A potom sa "rozčuľujú", že sme ironickí a ustipační.....

musia byť aj také témy. Na čom by sme sa potom rehotali :D
inak pán v inej téme odporúčal stránku s pneu....že jeho predchádzajúce pracovné zameranie...
lujza.j
21.11.13,14:43
Tweety
21.11.13,14:48
Čo za odpoveď môže čakať ten, kto svoj príspevok nevie ani poriadne napísať? Skomolí ho, samá gramatická chyba....
Stefan2005
21.11.13,15:01
... byť 24 hodín denne 7 dní v týždni 365 dní v roku k dispozícii a byť pritom stále in, maximálne k veci a empaticky slušný - to by chcelo inštalovať robota na písanie odpovedí - to by úlohu splnilo nad všetky očakávanie ... ale odpovedajúci sú len ľudia, ktorí občas vybočia zo stereotypu, aj zažartujú, aj zamoralizujú, ...
... ale ja vidím zodpovednosť aj na novej filozofii fóra - čo otázka, to nová téma ... že tu sa zadá tá istá otázka (ako včera ohľadne dedičstva) asi sedemkrát - voči tomu sa nič nerobí, hoci to štve moderátorov, i mňa ako čitateľa i odpovedajúceho ... a ešte na dôvažok - je x-prípadov otázok, kedy presný popis problému by sa vtesnal do 3-4 riadkov, ale namiesto toho sa zadá k tomu istému problému 5-6 otázok ako nových tém, často s protichodnými tvrdeniami... už sa mi stalo, že odpovedám na otázku, aj sa rozčúlim nad zadaním a niektorý poraďák upozorní, že veď dotyčný to ozrejmil už v inej téme ... ani pri najlepšom úsilí nedokážem (a ani nechcem !) odsledovať všetky príspevky - je to fyzicky nemožné a mám aj inú užitočnejšiu robotu...
pepsikova
22.11.13,11:39
...však mi očky vypadnú!..Richard, na koho apeluješ touto témou?..na skalných poraďákov, ktorí tu už zažili všeličo,dobré,zlé, urážky, aj ocenenie,alebo na novozaregistrovaných, ktorí sem prídu,"bez pozdravu", slovo "prosím " nepoznajú a chcú fundované odpovede a najlepšie hneď a presne v tóne, aký si oni predstavujú?..etiketa im nič nehovorí, ani nevedia, čo to je a kde to nájdu, archív je niekde zahrabaný v pivnici a určite ho hladať nebudú,vyhľadávanie, ak náhodou fičí, tak nič nenájde, téma sa zadá aj trikrát a len sa zmení slovko-dve,ale odpoveď sa chce hneď!-ako na pokeci...tí práveprišlí nevedia a nezisťujú,kto je tu kompetentný odpovedať,ak nepresnoria a nezorientujú sa, dávajú neužitočné, a za nič a to aj takým poraďákom, ktorí si to nezaslúžia...
..my, starí poraďáci máme byť tí, čo sa snažia udržať to tu v akom-takom poriadku,ale akú povinnosť majú tí noví?..nevravím, že všetci ,ale práve tí noví by mali dostať cenzúru svojich, aspoň prvých 10-15 príspevkov a až potom by dostali titul "poraďák"...chápem, že cenzúra nie je to pravé orechové, ale ak chceš mať stránku podľa svojich predstáv,tak nemoralizuj, čo majú a ako majú robiť tí skalní, ale sprav niečo pre tých, ktorí sa sem chcú dostať,nie ako do kravína, ale ako na perfektnú, poraďácku stránku s vysokokvalifikovanými členmi..
alaya1
22.11.13,12:00
Slusny ma byt kazdy, ci je na Porade 7 rokov, ci jeden den a nielen na Porade.
srska
22.11.13,12:01
Slusny ma byt kazdy, ci je na Porade 7 rokov, ci jeden den a nielen na Porade.
prax aj život je iný. skús sa previesť mhd v ba
alaya1
22.11.13,12:06
mimotemy mas pravdu, nemusim cestovat do BA, staci mi ist pesi pred nasim domom. Zial, slusnost sa vytraca z kazdodenneho zivota. Ale , ze niekoho irituje, ked je poziadany byt slusny, to na udivuje.
srska
22.11.13,12:09
mimotemy mas pravdu, nemusim cestovat do BA, staci mi ist pesi pred nasim domom. Zial, slusnost sa vytraca z kazdodenneho zivota. Ale , ze niekoho irituje, ked je poziadany byt slusny, to na udivuje.vytráca? dávno je to neznámy pojem. stačí prísť na bársjaký úrad a zbadáš koľko je tam slušných :-))
Stanislav 1975
22.11.13,12:26
...však mi očky vypadnú!..Richard, na koho apeluješ touto témou?..na skalných poraďákov, ktorí tu už zažili všeličo,dobré,zlé, urážky, aj ocenenie,alebo na novozaregistrovaných, ktorí sem prídu,"bez pozdravu", slovo "prosím " nepoznajú a chcú fundované odpovede a najlepšie hneď a presne v tóne, aký si oni predstavujú?..etiketa im nič nehovorí, ani nevedia, čo to je a kde to nájdu, archív je niekde zahrabaný v pivnici a určite ho hladať nebudú,vyhľadávanie, ak náhodou fičí, tak nič nenájde, téma sa zadá aj trikrát a len sa zmení slovko-dve,ale odpoveď sa chce hneď!-ako na pokeci...tí práveprišlí nevedia a nezisťujú,kto je tu kompetentný odpovedať,ak nepresnoria a nezorientujú sa, dávajú neužitočné, a za nič a to aj takým poraďákom, ktorí si to nezaslúžia...
..my, starí poraďáci máme byť tí, čo sa snažia udržať to tu v akom-takom poriadku,ale akú povinnosť majú tí noví?..nevravím, že všetci ,ale práve tí noví by mali dostať cenzúru svojich, aspoň prvých 10-15 príspevkov a až potom by dostali titul "poraďák"...chápem, že cenzúra nie je to pravé orechové, ale ak chceš mať stránku podľa svojich predstáv,tak nemoralizuj, čo majú a ako majú robiť tí skalní, ale sprav niečo pre tých, ktorí sa sem chcú dostať,nie ako do kravína, ale ako na perfektnú, poraďácku stránku s vysokokvalifikovanými členmi..
toto vytesať do kameňa, Pepsikova je velká PANI...,len tú poslednú vetu by som doplnil,že najvačšie hviezdy už z Porady odišli,alebo sem chodia už minimálne
Tým samozrejme nemyslím seba, niesom narcista, či ako sa tomu nadáva... :-)
Stanislav 1975
22.11.13,12:31
Troška aj skritizujem Richarda, totiž volakedy bolo ovela viac rád odpovedí pod témami- volakedy bolo napr. 20 príspevkov a teraz možno 3 a to preto,lebo Rišo to tu viackrát prerábal, ale vždy zle, a nikdy sa nepýtal na nejaké názory,ale vždy si porobil zmeny podla seba a 99,6 % zmien boli úplne na figu, akože Porada pre 5 rokmi bola 100 krát lepšia ako je dnes, však dneska sa tu ani divoká sviňa nevyzná..., lebo Richard robil zmeny hala- bala a nikoho sa na nič nepýtal nikdy
Richard
22.11.13,12:43
vytráca? dávno je to neznámy pojem. stačí prísť na bársjaký úrad a zbadáš koľko je tam slušných :-))

No a keď sa spýtaš tej úradníčky prečo je to tak, tak ti bude odpovedať niečo v zmysle ako "to klienti tu robia bordel a mame toho dost, preco by sme my mali byt ti slusni".

Ja si myslím že na Porade sa nemusíme takto zacykliť a máme jedinečnú možnosť vytvárať na Slovensku slušné prostredie. Je tu dosť slušných ľudí, nie sme bulvár ktorý priťahuje opak.
Formát a obsah Porady je stvorený pre slušných a verím že sa tu nachádzajú a nenechajú sa tu udusať.
pepsikova
22.11.13,12:53
..no ja teda teraz len za seba...ak niekde vchádzam po červenom koberci, budem sa chovať ako dáma...aj niekde vojdem po špinavej dlážke, prispôsobím aj správanie,pretože očividne domácemu nezáleží na vstupe...a aj tu, ak má byť inštancia s červeným kobercom a vysokou úrovňou, musí byť prispôsobený aj vstup-a o tom som písala vyššie, nedovoliť hocikomu len tak byť poRAďákom zadarmo...aj keď rady sú zadarmo..


(a ešte niečo..Riško, čo je to "seriozna odpoveď"?
alaya1
22.11.13,13:03
..no ja teda teraz len za seba...ak niekde vchádzam po červenom koberci, budem sa chovať ako dáma...aj niekde vojdem po špinavej dlážke, prispôsobím aj správanie,pretože očividne domácemu nezáleží na vstupe...a aj tu, ak má byť inštancia s červeným kobercom a vysokou úrovňou, musí byť prispôsobený aj vstup-a o tom som písala vyššie, nedovoliť hocikomu len tak byť poRAďákom zadarmo...aj keď rady sú zadarmo..



Tak s tymto sa nestotoznujem. Neprisposobujem sa davu, som stale rovnaky clovek, ci idem v robe do divadla, ci vyniest smeti.
Ale to co si napisala je zial tak. Uz davno neplati, ze kto do mna kamenom, ja do neho chlebom, ale vezmem si aspon 2 kamene.
buchač
22.11.13,13:03
..no ja teda teraz len za seba...ak niekde vchádzam po červenom koberci, budem sa chovať ako dáma...aj niekde vojdem po špinavej dlážke, prispôsobím aj správanie,pretože očividne domácemu nezáleží na vstupe...a aj tu, ak má byť inštancia s červeným kobercom a vysokou úrovňou, musí byť prispôsobený aj vstup-a o tom som písala vyššie, nedovoliť hocikomu len tak byť poRAďákom zadarmo...aj keď rady sú zadarmo..

Ako kto ku mne , ja k nemu .
Alebo
Kto do mňa kameňom , ja doň devinou ...
pepsikova
22.11.13,13:12
..no ja teda teraz len za seba...ak niekde vchádzam po červenom koberci, budem sa chovať ako dáma...aj niekde vojdem po špinavej dlážke, prispôsobím aj správanie,pretože očividne domácemu nezáleží na vstupe...a aj tu, ak má byť inštancia s červeným kobercom a vysokou úrovňou, musí byť prispôsobený aj vstup-a o tom som písala vyššie, nedovoliť hocikomu len tak byť poRAďákom zadarmo...aj keď rady sú zadarmo..

Ako kto ku mne , ja k nemu .
Alebo
Kto do mňa kameňom , ja doň devinou .....

..juj, no ved ty si vyšší level!...)
misoft
22.11.13,16:17
Môžem aj ja sem trochu zarýpať? :D
Som síce len ten nižší level (cca 2 stupne pod nositeľom deviny), ale pokiaľ sa niekto slušne opýta a ja viem (alebo si myslím, že to viem), tak dostane takú odpoveď. No ak niekto sem vychrstne nemastnú neslanú otázku-neotázku a ešte k tomu si kladie podmienky, kto mu má odpovedať, tak dostane odo mňa podobnú odpoveď-neodpoveď.
Nech sa nehnevajú, ale ak je niekto tak drzý, že tu po 1-2 príspevkov vyskakuje ako tajtrlík, budem aj ja tak k nemu správať.
(Istotne mnohí mi dajú za pravdu - zatiaľ som nas*al len cca 5-6 ľudí, no mňa nas*alo ich omnoho viac, ale nie sú to z tej starej základne, všetko noví a novší).
avalik
24.11.13,07:43
pepsikova
24.11.13,10:54
...ešte by sm sa rada vrátila k tej slušnosti..tu na porade sa zadávateľ otázky dočká odpovede takmer okamžite,v rámci možností dáme vždy tú najlepšiu odpoveď tak "starším" členom, ako aj "novoregistrovaným, ktorí poväčšine skončia otázkou "máte s tým niekto skúsenosť?"...ale, párkrát som zabehla na iné servery, tiež ohladne rady-ale hop!..buď sa so mnou nebavili, jednoducho odignorovali,alebo ma "prehliadli", čo je vlastne to isté!..skalní členovia každej kvalitnejšej stránky, mimo porady, si držia svoju úroveň, bavia sa len medzi sebou, cudzincov pustia málokedy!..a my tu, slušno, jemne, hneď a okamžite rozdávame zadara cudzím a ešte sme aj slušní!..takže, ak má byť slušnosť pánom na porade,treba- alebo zmeniť pridávanie nových členov, alebo prístup poraďákov,alebo čo?..
..naozaj, a darmo my budeme slušní,noví si aj tak založia tri témy, lebo do minúty nedostali odpoveď!..
lujza.j
24.11.13,11:43
misoft
24.11.13,12:37
http://www.porada.sk/t228255-ako-vycistim-stary-sud-od-nafty.html#post2443244



:rolleyes::cool::D
Užívateľ si myslí, že je inteligentný, keď ako verklík opakuje "odpoveď neužitočná". Pre neho možno, pre iných užitočná. Žial, on si neuvedomil, že to skôr on je NEUŽITOČNÝ.
lujza.j
24.11.13,12:44
alebo chlapec čo sa nevie ...či lenovo či hp kúpiť....:cool:
http://www.porada.sk/t228730-aky-notebook-kupit-lenovo-ideapad-510-intelcore-i5-4200m-alebo-hp-pavilion-g6-i7-3632qm.html

normálne mu napíšem a zle je...
Xanti
24.11.13,15:32
Trošku sa zapojím i ja. Niekedy som bola denno denným prispievateľom na tejto stránke, od poslednej zmeny "faceliftu" sa toho moc zmenilo.
Iritijú ma otázky o ničom aké tu začali pribúdať, a aj nový užívatelia, kt. sú drzí a doslova arogantní a protivní. Ked čítam poniektoré vyjadrenia tak mi vrie krv v žilách, a len totálna nechuť mi nedovolí napísať štiplavý príspevok, tomu ktorému návštevníkovi stránky.

Systém otázka - odpoveď mi nie veľmi vyhovuje, pretože ako bolo spomenuté, tie najlepšie odpovede sú zbalené a napísané v komentároch. Človeku teda mne osobne sa nechce upravovať príspevok, kt. napíšem ked sa potom niekomu uráči napísať nejaké podrobnosti .
Na porade som sa strašne veľa naučila od mnohých poraďáčok a poraďákov, bavilo ma čítať dlhé témy, kde sa riešili problémy komplexnejšie. A teraz? Už ani nekliknem aby som tému otvorila, lebo tam nič nové nenájdem, nič sa nenaučím ... proste už mi táto stránka nedáva nič.
Len pocit horkosti a nechuti, ktoré som predtým nemala. Bohužial.

A čo sa týka slušnosti, som slušná na porade .. radšej nereagujem na stupidity ked na nejaké natrafím, a je mi strašne smutno, za tou poradou predtým. Za tou poradou, kt. mi toho dala veľmi veľa. Táto porada mi nedáva nič .
pepsikova
24.11.13,18:34
...odkaz pre Xanti-mojenko, nerezignuj!..nekašli na poradu,aj keď ti nič nedáva, starí kamoši tu predsa zostali,tí čo?..nemyslíš, že sú opustení bez teba?..
...nedá sa vrátiť, to, čo bolo, každý deň je iný, tu už asi len o peniazoch,ako to už v týchto časoch chodí,ale priateľstvá si treba ceniť, aj ľudí, s ktorými si bola v bande..
misoft
24.11.13,21:57
mimotemy

Xanti - nekašli, radšej si odkašli :D:D:D
účtovník 007
25.11.13,06:58
Nebudem kopírovať celý príspevok od Xanti, ale úplne sa s jej názorom stotožňujem. Ja sama som Poraďák, ktorý sa radí medzi tých starých, no Tu na Porade, je neradno spomínať staré časy, to sa nenosí, lebo pohľad na starú poradu, by dal po papuli mnohým novým Poraďákom.
Porada prvotne vznikla ako stránka pre účtovníkov, ekonómov a odborníkov z iných oblastí. Takou aj bola. Pozrite si kvalitu odpovedí a článkov z rokov 2005-2008. Odpovedalo sa slušne, občas šarvátka, ale vždy sme sa dohodli. Postupne tu boli hlasy za spoplatnenie porady, aj sme boli ochotní Richardovi prispievať. No Richardova predstava bola iná, je to jeho stránka, rozhodol sa on. Porada sa postupne menila na pokec - čo sa prezentoval, ako porada, kde sa radí vo všetkom a všetkým. Tu presne nastal prvý odchod poraďákov odborníkov, ktorí nám tu dodnes chýbajú. Húfne pribúdalo členov, bola založená aj táma a je nás..tisíc a jasalo sa nad dosiahnutým počtom registrovaných členov porady. S novými členmi pribúdali hašterivé nicky, nicky, ktoré sa tu išli iba odventilovať, nicky agresívne, ale i nicky nových odborníkov, ktorých však po prvej eufórii z odborných tém odradila atmosféra Porady. Jedna Poraďáčka tu presadzovala myšlienku, že radia bezplatne iba hlupáci, ona si svoje vedomosti cení, preto ich nebude len tak rozdávať. Nerozumela som jej a ďalej som sa i ja snažila radiť. Vo svojom voľnom čase som hľadala paragrafy, vyhľadávala staré príspevky, vkladala linky....No dnes už viem o čom hovorila. Hovorila o ľuďoch, akých tu máme teraz neúrekom. Napríklad i v našej účtovníckej brandži. Veď keď dokáže účtovať hentá, prečo nie aj ja. Samozrejme, všetci sme najako začínali, ale to, čoho sme tu svedkami už také štyri roky, presiahlo i moje chcenie pomáhať. Takáto osoba si nič nenaštuduje, žiadne školenia, žiadne samovzdelávanie, načo. Veď sú tu dobrosrdeční poraďáci, ktorí vyhľadajú, odpovedia, ešte aj 100 krát vysvetlia, ak nechápem, venujú svoj voľný čas a nervy....netreba žiadne úsilie. Preto sa tu začali kopiť primitívne jednoduché otázky od takýchto nových "odborníkov". A ich vďaka? Žiadna, ešte sme dostali vynadané, že kde je paragraf, veď ona/on si to nevie vyhľadať. Do ss mi začali chodiť kopy otázok. Ak som hneď neodpovedala, prípadne sa neozvala , lebo som na Porade chvíľu nebola...to čo som si našla v ss, by ste nechceli čítať. Preto už dnes rozumiem, o čom hovorila oná Poraďáčka. A presne táto skupina spôsobila odchod ďalších kvalitných odborníkov.
Richard sa rozhodol po dlhom čase začať upratovať, držím mu palce, lebo to mal urobiť už dávno. Stránka by mala možno o nejakú tisícku členov menej, ale jej kvalita, by bola na inej úrovni. Dúfam, že je ešte čas a Richardovi sa podarí pozdvyhnúť jej úroveň i kvalitu a prilákať sem opäť odborníkov, ktorí tejto stránke dajú punc Porady, takej, akú ju Richard pôvodne plánoval.
Na záver: skláňam sa pred všetkými Poraďákmi, starými i novými, ktorí i napriek tejto, nie práve prívetivej atmosfére, bezplatne,nezištne a fundovane radia v rôznych oblastiach.
Stanislav 1975
25.11.13,08:19
sorry, ale nedôvera od blízkych bolí, tam, kde ste mali byť vtedy ste neboli a to je dôvod, prečo dnes nedovolím, aby ste stáli so mnou tam, kde teraz stojím.. a nechajte si uznanie a opory, čo bolelo - prebolelo, dvere už neotvorím..
.. nech si každý sám na otázku odpovie, či chce začať s hovnom a skončit v kope hovien, ja nie, potrebujem rásť a ísť vpred.. a v zmene, ktorú nechápeš som našiel odpoveď na to, kto som, kam patrím a kde je moje miesto, ktorá z tých ciest vedie za tou mojou hviezdou, a za tým, čo robím, si stojím, a stoja za mnou mnohí,
Indeed
25.11.13,10:05
Ja som vždy navštevoval poradu a aktivne sa zapajal , len z tohto dovodu,že bola užasne interaktívna,
čo sa týka mňa nie som ten najfundovanejší ale čomu sa rozumiem k takým témam pridám komentár..
problém porady nie je v počte odborníkov, ani v tom že to mal byť podĺa niektorých čisto učtovnícky portál...
PROBLEM je vždy v ľuďoch,
najde sa tu zopár veĺmi namyslených jednotlivcoch , ktorí NEZNESÚ aby im niekto protirečil
a vždy podráždene reaguju a tým sa zhovadila cela Porada,
malichernými osobnými škriepkami o ničom,
namiesto konštruktívnej diskusie,bez postranných umyslov, dvojzmyselneho provokovania a vysmievania sa jeden z druheho.
srska
25.11.13,20:04
Nebudem kopírovať celý príspevok od Xanti, ale úplne sa s jej názorom stotožňujem. Ja sama som Poraďák, ktorý sa radí medzi tých starých, no Tu na Porade, je neradno spomínať staré časy, to sa nenosí, lebo pohľad na starú poradu, by dal po papuli mnohým novým Poraďákom.
Porada prvotne vznikla ako stránka pre účtovníkov, ekonómov a odborníkov z iných oblastí. Takou aj bola. Pozrite si kvalitu odpovedí a článkov z rokov 2005-2008. Odpovedalo sa slušne, občas šarvátka, ale vždy sme sa dohodli. Postupne tu boli hlasy za spoplatnenie porady, aj sme boli ochotní Richardovi prispievať. No Richardova predstava bola iná, je to jeho stránka, rozhodol sa on. Porada sa postupne menila na pokec - čo sa prezentoval, ako porada, kde sa radí vo všetkom a všetkým. Tu presne nastal prvý odchod poraďákov odborníkov, ktorí nám tu dodnes chýbajú. Húfne pribúdalo členov, bola založená aj táma a je nás..tisíc a jasalo sa nad dosiahnutým počtom registrovaných členov porady. S novými členmi pribúdali hašterivé nicky, nicky, ktoré sa tu išli iba odventilovať, nicky agresívne, ale i nicky nových odborníkov, ktorých však po prvej eufórii z odborných tém odradila atmosféra Porady. Jedna Poraďáčka tu presadzovala myšlienku, že radia bezplatne iba hlupáci, ona si svoje vedomosti cení, preto ich nebude len tak rozdávať. Nerozumela som jej a ďalej som sa i ja snažila radiť. Vo svojom voľnom čase som hľadala paragrafy, vyhľadávala staré príspevky, vkladala linky....No dnes už viem o čom hovorila. Hovorila o ľuďoch, akých tu máme teraz neúrekom. Napríklad i v našej účtovníckej brandži. Veď keď dokáže účtovať hentá, prečo nie aj ja. Samozrejme, všetci sme najako začínali, ale to, čoho sme tu svedkami už také štyri roky, presiahlo i moje chcenie pomáhať. Takáto osoba si nič nenaštuduje, žiadne školenia, žiadne samovzdelávanie, načo. Veď sú tu dobrosrdeční poraďáci, ktorí vyhľadajú, odpovedia, ešte aj 100 krát vysvetlia, ak nechápem, venujú svoj voľný čas a nervy....netreba žiadne úsilie. Preto sa tu začali kopiť primitívne jednoduché otázky od takýchto nových "odborníkov". A ich vďaka? Žiadna, ešte sme dostali vynadané, že kde je paragraf, veď ona/on si to nevie vyhľadať. Do ss mi začali chodiť kopy otázok. Ak som hneď neodpovedala, prípadne sa neozvala , lebo som na Porade chvíľu nebola...to čo som si našla v ss, by ste nechceli čítať. Preto už dnes rozumiem, o čom hovorila oná Poraďáčka. A presne táto skupina spôsobila odchod ďalších kvalitných odborníkov.
Richard sa rozhodol po dlhom čase začať upratovať, držím mu palce, lebo to mal urobiť už dávno. Stránka by mala možno o nejakú tisícku členov menej, ale jej kvalita, by bola na inej úrovni. Dúfam, že je ešte čas a Richardovi sa podarí pozdvyhnúť jej úroveň i kvalitu a prilákať sem opäť odborníkov, ktorí tejto stránke dajú punc Porady, takej, akú ju Richard pôvodne plánoval.
Na záver: skláňam sa pred všetkými Poraďákmi, starými i novými, ktorí i napriek tejto, nie práve prívetivej atmosfére, bezplatne,nezištne a fundovane radia v rôznych oblastiach.som mu to radil v 2011
pepsikova
26.11.13,04:17
...akurát že to zobral z nesprávnej strany..
alaya1
26.11.13,06:10
Nechapem, co tu stale riesite prevadzkovatela tejto stranky, jeho pohnutky, ciny, zamery. Ved je to jeho stranka, na ktorej vas poziadal len o slusnost. Komu to nevyhovuje, naco tu chodi. Tolko jesitnosti.
kopretinka
26.11.13,06:15
Nechapem, co tu stale riesite prevadzkovatela tejto stranky, jeho pohnutky, ciny, zamery. Ved je to jeho stranka, na ktorej vas poziadal len o slusnost. Komu to nevyhovuje, naco tu chodi. Tolko jesitnosti.
len to povedz aj tým novým,jednopríspevkovým..........ktorí čakajú odpoveď okamžite.....a tapetujú,keď sa im tej odpovedi hneď nedostane.......a vymazávajú.......atď
alaya1
26.11.13,06:22
Nechapem, co tu stale riesite prevadzkovatela tejto stranky, jeho pohnutky, ciny, zamery. Ved je to jeho stranka, na ktorej vas poziadal len o slusnost. Komu to nevyhovuje, naco tu chodi. Tolko jesitnosti.
len to povedz aj tým novým,jednopríspevkovým..........ktorí čakajú odpoveď okamžite.....a tapetujú,keď sa im tej odpovedi hneď nedostane.......a vymazávajú.......atď

Podla mna je to sposobene tym, ze sa nevedia na Porade orientovat, bolo narocne aj pre viacrocnych poradakov zoirientovat sa v novej uprave stranky, pisali o tom a nieto este tym, ktori na stranku natrafia prvykrat.
Ak vas toto vie vyiritovat, tak to mi je luto, co stvarate pri naozaj vaznych situaciach v zivote.
kopretinka
26.11.13,06:48
Nechapem, co tu stale riesite prevadzkovatela tejto stranky, jeho pohnutky, ciny, zamery. Ved je to jeho stranka, na ktorej vas poziadal len o slusnost. Komu to nevyhovuje, naco tu chodi. Tolko jesitnosti.
len to povedz aj tým novým,jednopríspevkovým..........ktorí čakajú odpoveď okamžite.....a tapetujú,keď sa im tej odpovedi hneď nedostane.......a vymazávajú.......atď

Podla mna je to sposobene tym, ze sa nevedia na Porade orientovat, bolo narocne aj pre viacrocnych poradakov zoirientovat sa v novej uprave stranky, pisali o tom a nieto este tym, ktori na stranku natrafia prvykrat.
Ak vas toto vie vyiritovat, tak to mi je luto, co stvarate pri naozaj vaznych situaciach v zivote.
nie je to poradou,je to dotyčným zadávateľom otázky.schválne si to všímam.úplne nový človek vie pridať otázku,dá to podstatné do otázky a rozvedie problém v popise.naproti tomu poraďák,čo je tu 4roky,tapetuje jak blázon a nakoniec,keď získa odpoveď,tak všetko vymaže..
Takže problém je v ľuďoch.Sú aj takí aj takí aj medzi starými aj medzi novými prispievateľmi.
A že to niekoho vytočí? koho by nevytočilo,keď niekomu radí,komentuje,a ten dotyčný potom zmaže otázku a svoj komentár a tým pádom aj všetky komentáre poraďákov....vlastne zničí snahu a prácu....keby tebe v práci niekto stále niečo ničil,tak čo,poďakuješ mu a ešte ho zavoláš na kávu?
alaya1
26.11.13,06:56
Kopretinka,- tvoj nazor ti neberiem, ale vystihla si to tymto ".keby tebe v práci niekto stále niečo ničil,tak čo,poďakuješ mu a ešte ho zavoláš na kávu?" - ja si totiz Poradu s realnym zivotom nezamienam. Kde chcem, prispejem, kde nie, nepisem. Co robia ostatni neriesim.

Cosa tyka vymazavania otazok, bolo napisane, ze sa to da vratit spat. Myslim si, ze by na to mali dohliadat moderatori, aj ked som sa nikde na Porade nedocitala, aka je ich uloha na Porade.
Ja ked som im nahlasila akykolvek neprimerany, vulgarny, zosmiesnujuci prispevok, nikdy, ho neupravili, nevymazali, dokoncva mna zablokovali na urcity cas.

Ak ti prekaza to vymazavanie otazok, mohla si navrhnut moznost, aby sa zrusila tato funkcia a nebolo mozne otazku vymazat, ani upravou textu.
buchač
26.11.13,06:58
Ak vas toto vie vyiritovat, tak to mi je luto, co stvarate pri naozaj vaznych situaciach v zivote.

...a uveríš mi , že sa na maličkostiach vytáčam pomaly do biela ???
Vážne situácie riešim ...
alaya1
26.11.13,07:00
Ak vas toto vie vyiritovat, tak to mi je luto, co stvarate pri naozaj vaznych situaciach v zivote.

...a uveríš mi , že sa na maličkostiach vytáčam pomaly do biela ???
Vážne situácie riešim ...



mimotemy Bol by z teba super baletak, ked sa vies tak perfis vytocit :) :)
pepsikova
26.11.13,07:05
Kopretinka,- tvoj nazor ti neberiem, ale vystihla si to tymto ".keby tebe v práci niekto stále niečo ničil,tak čo,poďakuješ mu a ešte ho zavoláš na kávu?" - ja si totiz Poradu s realnym zivotom nezamienam. Kde chcem, prispejem, kde nie, nepisem. Co robia ostatni neriesim...ale toto nemyslíš vážne, všakže!..

Cosa tyka vymazavania otazok, bolo napisane, ze sa to da vratit spat. Myslim si, ze by na to mali dohliadat moderatori, aj ked som sa nikde na Porade nedocitala, aka je ich uloha na Porade.
Ja ked som im nahlasila akykolvek neprimerany, vulgarny, zosmiesnujuci prispevok, nikdy, ho neupravili, nevymazali, dokoncva mna zablokovali na urcity cas.

Ak ti prekaza to vymazavanie otazok, mohla si navrhnut moznost, aby sa zrusila tato funkcia a nebolo mozne otazku vymazat, ani upravou textu...



..nechcem byť nijako impertinentná...beriem poradu tak, ako , napríklad moju kuchyňu...ak mi v nej niekto robí to, čo nechcem, určite to poriešim...internet a porada je síce vec verejná, ale sme predsa členmi nejakého spoločenstva,podľa toho aj riešime to, čo robia ostatní-aspoň radou..a niektorí aj násilným presviedčaním...každý sme iný..

a teba istotne nezablokovali len tak, z recesie,buď objektívna aj voči sebe..tvoje rady sú cenné tak, ako ostatné,pre určitý druh ľudí..
alaya1
26.11.13,07:13
Pepsi- ver mi, ze koli Porade kludne spim. Vazim si urcitych ludi tu, velmi mi pomohli a nielen mne. Tito ludia vsak na Porade vystupuju kultivovane, nevulgarne. Richard vas poziadal o slusnost.
Niektori tu riesia vsetkych ostatnych, len seba nie. Ja sa tu snazim aj pri prezentacii svojich nazorov, aj ked su pre niekoho v urcitej oblasti vyhranene, nikoho neurazit, nebyt vulgarna, nezosmiesnovat ludi. Myslim, ze o to ziadal Richard vsetkych.

Tiez mam vyhrady, aj k urcitym sposobom komunikacie, ale neriesim to, aj ked to radsej necitam, lebo to nie je moja "salka kavy ".
kopretinka
26.11.13,07:19
Kopretinka,- tvoj nazor ti neberiem, ale vystihla si to tymto ".keby tebe v práci niekto stále niečo ničil,tak čo,poďakuješ mu a ešte ho zavoláš na kávu?" - ja si totiz Poradu s realnym zivotom nezamienam. ale Porada je reálna,reálne sa tu radí,reálne tu ľudia píšu svoje reálne problémyKde chcem, prispejem, kde nie, nepisem. Co robia ostatni neriesim.

Cosa tyka vymazavania otazok, bolo napisane, ze sa to da vratit spat.ja som písala aj o komentároch a tie sa vrátiť nedajú asi...to by tu furt musel niekto sedieť a na všetko dohliadať a kontrolovať,hádam je rozumnejšie,keby sa ľudia chovali slušne a nevymazávali,nie? Myslim si, ze by na to mali dohliadat moderatori, aj ked som sa nikde na Porade nedocitala, aka je ich uloha na Porade.
Ja ked som im nahlasila akykolvek neprimerany, vulgarny, zosmiesnujuci prispevok, nikdy, ho neupravili, nevymazali, dokoncva mna zablokovali na urcity cas.

Ak ti prekaza to vymazavanie otazok, mohla si navrhnut moznost, aby sa zrusila tato funkcia a nebolo mozne otazku vymazat, ani upravou textu.
ja nezamieňam poradu s reálnym životom,neviem,ako si k tomu prišla,ja som to len prirovnala,
Mňa totiž štve,keď niekto tu na porade ničí cudziu prácu,pretože viem,že tí poraďáci sem dávajú svoje vedomosti,čas,a to všetko zadarmo.....a potom nejaký debil to všetko zneguje.Ale keď tebe to nevadí,v poriadku.
edit:pre alayu:slovo debil nie je vulgárne
Anik
26.11.13,07:50
sorry, ale nedôvera od blízkych bolí, tam, kde ste mali byť vtedy ste neboli a to je dôvod, prečo dnes nedovolím, aby ste stáli so mnou tam, kde teraz stojím.. a nechajte si uznanie a opory, čo bolelo - prebolelo, dvere už neotvorím..
.. nech si každý sám na otázku odpovie, či chce začať s hovnom a skončit v kope hovien, ja nie, potrebujem rásť a ísť vpred.. a v zmene, ktorú nechápeš som našiel odpoveď na to, kto som, kam patrím a kde je moje miesto, ktorá z tých ciest vedie za tou mojou hviezdou, a za tým, čo robím, si stojím, a stoja za mnou mnohí,

Stanko Ty si plateným agentom Kaliho ?
pepsikova
26.11.13,10:24
Pepsi- ver mi, ze koli Porade kludne spim. Vazim si urcitych ludi tu, velmi mi pomohli a nielen mne. Tito ludia vsak na Porade vystupuju kultivovane, nevulgarne. Richard vas poziadal o slusnost.
Niektori tu riesia vsetkych ostatnych, len seba nie. Ja sa tu snazim aj pri prezentacii svojich nazorov, aj ked su pre niekoho v urcitej oblasti vyhranene, nikoho neurazit, nebyt vulgarna, nezosmiesnovat ludi. Myslim, ze o to ziadal Richard vsetkych.

Tiez mam vyhrady, aj k urcitym sposobom komunikacie, ale neriesim to, aj ked to radsej necitam, lebo to nie je moja "salka kavy ".
..

Niektori tu riesia vsetkych ostatnych, len seba nie

.hm...moj dedko hovorieval "ani dva tituly pred menom z teba neurobia človeka"..svatá pravda!..možno by som mala riešiť seba,možno patrím do "niektorých"...ale, ver mi, vážim si každého člena porady, ktorý sa tu prezentuje,snažím sa poradiť najlepšie ako viem a určite som aj niekomu nesympatická..ale, zas ma nemusia všetci milovať!..ale snažím sa a vždy sa budem snažiť, aby porada bola stránka, kam môžem prísť medzi ľudí, ktorí mi dali svoje priateľstvo-aj napriek tomu, že ma nikdy nevideli ..
alaya1
26.11.13,11:23
Pepsi- ver mi, ze koli Porade kludne spim. Vazim si urcitych ludi tu, velmi mi pomohli a nielen mne. Tito ludia vsak na Porade vystupuju kultivovane, nevulgarne. Richard vas poziadal o slusnost.
Niektori tu riesia vsetkych ostatnych, len seba nie. Ja sa tu snazim aj pri prezentacii svojich nazorov, aj ked su pre niekoho v urcitej oblasti vyhranene, nikoho neurazit, nebyt vulgarna, nezosmiesnovat ludi. Myslim, ze o to ziadal Richard vsetkych.

Tiez mam vyhrady, aj k urcitym sposobom komunikacie, ale neriesim to, aj ked to radsej necitam, lebo to nie je moja "salka kavy ".
..

Niektori tu riesia vsetkych ostatnych, len seba nie

.hm...moj dedko hovorieval "ani dva tituly pred menom z teba neurobia človeka"..svatá pravda!..možno by som mala riešiť seba,možno patrím do "niektorých"...ale, ver mi, vážim si každého člena porady, ktorý sa tu prezentuje,snažím sa poradiť najlepšie ako viem a určite som aj niekomu nesympatická..ale, zas ma nemusia všetci milovať!..ale snažím sa a vždy sa budem snažiť, aby porada bola stránka, kam môžem prísť medzi ľudí, ktorí mi dali svoje priateľstvo-aj napriek tomu, že ma nikdy nevideli ..



mimotemy No, absolutne som nerieila nikoho konkretneho, verim, ze ani ty svojimi citaciami prave v tejto teme.
Ja sa Richardovymi navrhmi riadit budem, je na kazdom, ako to prijme.
srska
26.11.13,11:26
mimotemy No, absolutne som nerieila nikoho konkretneho, verim, ze ani ty svojimi citaciami prave v tejto teme.
Ja sa Richardovymi navrhmi riadit budem, je na kazdom, ako to prijme.no veď to sa tu nimi riadi veľa členov ale názor je zakázaný?
alaya1
26.11.13,11:28
Urcite nie, ale myslim, ze tato tema je uz uplne inde, aky zamer mal Richard. A nielen tema.
srska
26.11.13,11:34
Urcite nie, ale myslim, ze tato tema je uz uplne inde, aky zamer mal Richard. A nielen tema.
no poviem ti pravdu - upratovať na takomto portáli - to vôbec nie je med lízať. takže mu tú prácu nezávidím. a je to potrebné. slušnosť sa vo všeobecnosti vytratila. čiže je normálne - aká otázka, taká odpoveď.
alaya1
26.11.13,11:38
Urcite nie, ale myslim, ze tato tema je uz uplne inde, aky zamer mal Richard. A nielen tema.
no poviem ti pravdu - upratovať na takomto portáli - to vôbec nie je med lízať. takže mu tú prácu nezávidím. a je to potrebné. slušnosť sa vo všeobecnosti vytratila. čiže je normálne - aká otázka, taká odpoveď.

Je to opat na cloveku. nemusi byt = medzi otazkou a odpovedou. je to vsak na rozhodnuti a nazore cloveka, ako odpovie. Radsej nepocitat do 10 a potom odpovedat :)
misoft
26.11.13,16:25
mimotemy

Očujte babenky - čo takto zakopať motykou vojnovú sekeru medzi sebou? Najlepšie cca 3m hlboko?

Budeme sa baviť o tých, ktorí sa do "kože vpratať" nevedia.

Aha - tu http://www.porada.sk/t228925-ako-sa-casuju-slovesa-v-nemcine-d.html

Prečítajte si otázku a jej záver - výsmešný smajlík. A plus komentáre. Toto sa musí riešiť - tá neúcta!
lujza.j
26.11.13,16:27
hrkálke, hrká ako v jej každej téme....
misoft
26.11.13,16:33
...bo v makovičke má len tie malé guličky z PVC....... :D:D




Teraz to z nej vypadlo - veď to má len (vraj) 8 a pol roka..........:eek::rolleyes:
avalik
26.11.13,16:41
mimotemy

Očujte babenky - čo takto zakopať motykou vojnovú sekeru medzi sebou? Najlepšie cca 3m hlboko?

Budeme sa baviť o tých, ktorí sa do "kože vpratať" nevedia.

Aha - tu http://www.porada.sk/t228925-ako-sa-casuju-slovesa-v-nemcine-d.html

Prečítajte si otázku a jej záver - výsmešný smajlík. A plus komentáre. Toto sa musí riešiť - tá neúcta!

ja nechapem preco sa otazky, ktore nezodpovedaju etikete porady jednoducho nevymazu - nahlasujem podobne typy otazok a nerobi sa s nimi nic ... to maju moderatori dovolene len opravovat gramaticke chyby? ... na take moderovanie by som sa vy....
pepsikova
26.11.13,23:03
mimotemy

Očujte babenky - čo takto zakopať motykou vojnovú sekeru medzi sebou? Najlepšie cca 3m hlboko?

Budeme sa baviť o tých, ktorí sa do "kože vpratať" nevedia.

Aha - tu http://www.porada.sk/t228925-ako-sa-casuju-slovesa-v-nemcine-d.html

Prečítajte si otázku a jej záver - výsmešný smajlík. A plus komentáre. Toto sa musí riešiť - tá neúcta!..

..byť mnou, tému zmažem a aj zadávateľa asi!..ked trafí na poradu, trafí aj do google..ale asi chce aby sme tie slovesá vyčasovali my..
pepsikova
26.11.13,23:06
...a byť ja Richardom, tak príspevky tu zmažem, isto si ich prečítal...a etiketu prilepím stabilne na titulnú stranu porady a bez jej odkliknutia sem nepustím nikoho...síce ju čítať nebudú, ale musia sa o nej dozvedieť-a potom mooožno aj prečítajú..
kukučka
26.11.13,23:34
Za prvé/
sa nerozčuľujem, maximálne dvihnem obočie a idem o tému ďalej, som tu už predsa len šedivý inventár. :D
Za druhé/
myslím si, žeby viac veci pomohlo, ak by boli v tých kritizovaných témach, či príspevkoch trvalé odkazy moderátorov o úprave, či napomenutí.
Výraznou farbou a s podpisom. To si hriešnici skôr všimnú, ako túto tému, ktorá o pár dní aj tak zapadne. Punktum.

A trošku zlezaradil, ale tu si to každý prečíta: píšte najprv odpovede, tie sa dajú ohodnotiť a posunúť hore, komentáre sa zbalia a často zaniknú. Veľa tém má len 1-2 odpovede, ale komentárov do aleluja.
Petra Nová
27.11.13,20:33
Aká aktuálna téma!:) Večne živá, takpovediac nekonečná. Slušnosť pýtajúcich sa kontra slušnosti zvyšku Porady. A čo slušnosť starých voči starým poraďákom? Hmm...skončí to happyendom?
misoft
27.11.13,20:35
Neboj sa - skončí - tak ako sa skončil Nekonečný príbeh i Nekonečný príbeh 2 :D:D
Petra Nová
27.11.13,21:45
Mišo, každý príbeh skončí, aj ten nekonečný. Človeče, mne sa však zdá, že táto téma je o hľadaní nového ducha Porady. Mali sme tu Starého Ducha , ktorý keď sa pobral do dôchodku, zanechal veľa nostalgie. Potom tu bol ďalší Duch, pri mene ktorého sa veľa ľudí prežehnalo, aby si to náhodou nerozmyslel a nevrátil sa. Preto musí prísť NOVÝ Duch, duch slušnosti, tolerancie, empatie, o čom je táto téma. Sama rozmýšľam, čo môžem preto urobiť. Ako sa poznám, tak najväčší vklad do formovania nového ducha vložím, keď sa nebudem zapájať do riešenia otázok a len tak nezáväzne, priateľsky si sama poklebetím v téme o zvieratkách.:)
misoft
28.11.13,05:42
:D - no, myslím, že Richard sa ešte neodobral, takže asi duchom nebude. Inak "ducha" Porady robili samotní poraďáci - žiaľ - tí "duchom prítomní" často už tu nie sú prítomní, ale za to tu máme mnohých "duchom neprítomných"........ Takže tu máme duchom neprítomných a potom "neduchovných" (skalných a "podrývačov - srandistov" :D).
avalik
07.12.13,18:29
slusna odborna odpoved a autor sa docka oznacenia "rypak"

http://www.porada.sk/t229701-birmovka-birmovny-rodic.html#post2450396
buchač
07.12.13,19:16
Dnes mi (a to nie prvý krát) prišiel takýto email z ktorého citujem:
"Už niekoľkokrát som na Vašu stránku pridala otázku (väčšinou z právnej oblasti), na ktorú som potrebovala serióznu odpoveď, ale vždy sa mi dostalo hlúpych, výsmešných a bezočivých odpovedí."
...(odpovede)"nie sú mi vôbec užitočné, naopak ma zdržujú, urážajú a nebaví ma blokovať "nevhodné komentáre"

Áno nie je to úplne vyvážená reakcia, apelujem však na vás, ak nemáte čo vecné k otázke napísať, neurážajte, neosočujte. Každá aj zlá otázka sa dá zodpovedať slušne a s rešpektom.

V etikete máme napísané návod ako odpovedať:
"2. Odpovedám tak aby bola moja odpoveď užitočná, bez zbytočných a najmä kritizujúcich komentárov."

Etiketu doplním, aby to bolo jasnejšie:
V odpovedi neodsudzujem pýtajúceho a nemoralizujem nad otázkou. Ak otázka navádza na porušenie zákona tak stačí neodpovedať, prípadne je možné nahlásiť takúto otázku ako nevhodnú, na zmazanie.



Ten email je pekná vec ...

Eiketu by bolo potrebné doplniť aj nejakou formuláciou , aby sa neobjavovali otázky na úrovni 5. ročníka ZŠ ...
Ono IQ je fasa ...trebárs také okolo 140
No je rozdiel ak otázku dá jedinec s takýmto počtom bodov ...
Je ale niečo úplne iné , ak si hentú cifru podelia traja exoti ...
arizona
07.12.13,19:51
slusna odborna odpoved a autor sa docka oznacenia "rypak"

http://www.porada.sk/t229701-birmovka-birmovny-rodic.html#post2450396
Ja temy od tohto nicku neotvaram uz dobre dva roky...vzdy ma dvihaju zo stolicky...
avalik
07.12.13,19:59
slusna odborna odpoved a autor sa docka oznacenia "rypak"

http://www.porada.sk/t229701-birmovka-birmovny-rodic.html#post2450396
Ja temy od tohto nicku neotvaram uz dobre dva roky...vzdy ma dvihaju zo stolicky...

dobre robis ... idem si ju dat radsej do ignore listu :D
arizona
07.12.13,20:11
slusna odborna odpoved a autor sa docka oznacenia "rypak"

http://www.porada.sk/t229701-birmovka-birmovny-rodic.html#post2450396
Ja temy od tohto nicku neotvaram uz dobre dva roky...vzdy ma dvihaju zo stolicky...

dobre robis ... idem si ju dat radsej do ignore listu :D
Ja nemam ziaden ignore list spisany, ale niektore nicky su proste nezbudnutelne :rolleyes::mad::---
marjankaj
07.12.13,20:19
Ja nemam ziaden ignore list spisany, ale niektore nicky su proste nezbudnutelne :rolleyes::mad::---
No skôr by si si mala pamätať pozitívne veci. A na negatívne radšej zabudnúť.
Možno sa iba zle vyspala.:D
arizona
07.12.13,20:20
Ja nemam ziaden ignore list spisany, ale niektore nicky su proste nezbudnutelne :rolleyes::mad::---
No skôr by si si mala pamätať pozitívne veci. A na negatívne radšej zabudnúť.;)
Ved aj take si pamatam, neboj .-)
misoft
07.12.13,23:13
Otázky? Ale ani odpovede.
Tento web nie je o fyzike, aká akcia, taká reakcia.
Keby bola táto stránka moja, okamžite vymazávam podobné reakcie a nenechám si potvoriť svoju niekoľkoročnú prácu.
Čo sa stáva v poslednej dobe z tohto webu je neskutočné. Vyskytovali sa podobné rekcie aj kedysi?

!Dnes 19:25 taiko Som, kto som taiko
neviem akeho si vierovyznania, ale mal by si ist za svojim duchovnym (napr imamom) a poziadat ho aby ho odklial, popripade auto vysvatil, ale voda musi pochadzat z miesta svateho pre Tvoje nabozenstvo. Kohutkova voda nepomoze.
2
zbaliť
buchač (Dnes 19:28) Holander ....očuj , ja mu ho prídem kľudne aj ošikať ....

Keby nepomohlo , šak aj oseriem ......

taiko (Dnes 19:31)

tictac7 (Dnes 22:19) buchyyy, jednostopäťdesiatosem palcov hore máš odomňa za tento koment "
Naznačím to takto: pokiaľ sa položí normálna otázka, normálny problém a navyše normálnym spôsobom a reakcie sú normálne - tak aj odpovede sú normálne.
Ale v poslednej dobe sa tu na Porade zjavujú čudesné otázky a problémy, ktoré často hraničia s výsmechom nás všetkých, ktorí sa snažia poradiť. A čuduješ sa, že sú potom také reakcie? Veď je to akási obrana voči tým, čo si robia prču.
Ja len čakám, kedy sa tu na Porade zjaví otázka: Zacvikol som si ho do zipsu, čo mám robiť?
alaya1
08.12.13,06:35
Otázky? Ale ani odpovede.
Tento web nie je o fyzike, aká akcia, taká reakcia.
Keby bola táto stránka moja, okamžite vymazávam podobné reakcie a nenechám si potvoriť svoju niekoľkoročnú prácu.
Čo sa stáva v poslednej dobe z tohto webu je neskutočné. Vyskytovali sa podobné rekcie aj kedysi?

!Dnes 19:25 taiko Som, kto som taiko
neviem akeho si vierovyznania, ale mal by si ist za svojim duchovnym (napr imamom) a poziadat ho aby ho odklial, popripade auto vysvatil, ale voda musi pochadzat z miesta svateho pre Tvoje nabozenstvo. Kohutkova voda nepomoze.
2
zbaliť
buchač (Dnes 19:28) Holander ....očuj , ja mu ho prídem kľudne aj ošikať ....

Keby nepomohlo , šak aj oseriem ......

taiko (Dnes 19:31)

tictac7 (Dnes 22:19) buchyyy, jednostopäťdesiatosem palcov hore máš odomňa za tento koment "
Naznačím to takto: pokiaľ sa položí normálna otázka, normálny problém a navyše normálnym spôsobom a reakcie sú normálne - tak aj odpovede sú normálne.
Ale v poslednej dobe sa tu na Porade zjavujú čudesné otázky a problémy, ktoré často hraničia s výsmechom nás všetkých, ktorí sa snažia poradiť. A čuduješ sa, že sú potom také reakcie? Veď je to akási obrana voči tým, čo si robia prču.
Ja len čakám, kedy sa tu na Porade zjaví otázka: Zacvikol som si ho do zipsu, čo mám robiť?



S vyznacenym nesuhlaim, lebo sa to da odignorovat, ale niektorym taketo otazky dobre padnu.
buchač
08.12.13,08:57
Ale v poslednej dobe sa tu na Porade zjavujú čudesné otázky a problémy, ktoré často hraničia s výsmechom nás všetkých, ktorí sa snažia poradiť. A čuduješ sa, že sú potom také reakcie? Veď je to akási obrana voči tým, čo si robia prču.
Ja len čakám, kedy sa tu na Porade zjaví otázka: Zacvikol som si ho do zipsu, čo mám robiť?

S vyznacenym nesuhlaim, lebo sa to da odignorovat, ale niektorym taketo otazky dobre padnu.[/QUOTE]
Ten niektorý som určite ( aj ) ja ...
Ide o to , že ja sa za svoje odpovede ( realita taktiež ) nehanbím - nie som pokrytec ako poniektorí iní , čo sa doma za PC rehocú a utierajú monitor .
misoft
08.12.13,08:58
S vyznacenym nesuhlaim, lebo sa to da odignorovat, ale niektorym taketo otazky dobre padnu.
Čiastočný súhlas, s tým odignorovaním, ale si to zober z druhej stránky - odignorujú ho všetci a jeho reakcia? Zad*be Poradu ďalšou a ďalšou "duchaplnou" otázkou. A čo potom je z Porady? Niekto to skôr spomínal. Stane sa z nej len pokec pre "odborníkov" a "vysoko inteligentných zadávateľov otázok".
Práve reakcie (buď ostré, alebo ironické) by ho mali "nakopnúť, aby sa "polepšil", alebo "vypadol".
alaya1
08.12.13,11:06
S vyznacenym nesuhlaim, lebo sa to da odignorovat, ale niektorym taketo otazky dobre padnu.
Čiastočný súhlas, s tým odignorovaním, ale si to zober z druhej stránky - odignorujú ho všetci a jeho reakcia? Zad*be Poradu ďalšou a ďalšou "duchaplnou" otázkou. A čo potom je z Porady? Niekto to skôr spomínal. Stane sa z nej len pokec pre "odborníkov" a "vysoko inteligentných zadávateľov otázok".
Práve reakcie (buď ostré, alebo ironické) by ho mali "nakopnúť, aby sa "polepšil", alebo "vypadol".

Kazdy ma iny sposob vyjadrovania sa, mne sa vo vseobecnosti nepacia oplzlosti, nechutnosti a "fekalnosti".U nas v rodine sa to nepouziva, ale niekde je to bezna forma komunikacie. Tak ale je na kazdom, ako reaguje a na kazdom, co prijme za svoje. Len neverim, ze tiespominane odpovede zlepsia duchaplnost zadavatelov.
marjankaj
08.12.13,11:11
Kazdy ma iny sposob vyjadrovania sa, mne sa vo vseobecnosti nepacia oplzlosti, nechutnosti a "fekalnosti".U nas v rodine sa to nepouziva, ale niekde je to bezna forma komunikacie. Tak ale je na kazdom, ako reaguje a na kazdom, co prijme za svoje. Len neverim, ze tiespominane odpovede zlepsia duchaplnost zadavatelov.

Tak v tomto máš úpne pravdu.

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
kukučka
08.12.13,11:26
Nepáči sa mi to, nechcem sa vzdať Porady ako mnohí. Stále dúfam že Richard urobí poriadok, je to jeho stránka.