kolja12345
21.11.13,12:07
Ako formulovat list sudu,ked chcem nejako ukoncit pojednavnie.Ide o to,ze som ziadala o ID a ten mi nepriznali,potom som podala odvolanie na soc.poistovnu,posudil ma opatovne posudkovy lekar ustredia soc.poistovne a ten mi povedal ze priznava ID v rozsahu 50percent. povedal ze pride este papier zo susu a ak som spokojna s rozhodnutim soc.poistovne staci im to pisomne ozmanit a netreba tam chodit ked predvolaju.LEnze ja netusim ako to ma byt napisane,ako to treba formulovat.NEviete niekto poradit? NEmam este ani rozhodnutie yo socialnej positovne,len mi dali podpisat,tam stalo tych 50percent,ale papiere nemam v rukach zatial ziadne.Do akej doby by to malo prist z poistovne? Pride naraz to rozhodnutie uz aj s vypoctom,alebo kazde zvlast.ale hlavne potrebujem nejaky vzor ako sa to pise na ten sud.Nic take som nenasla ako to ma vyzerat aake tam ma byt znenie.DAkujem
AdrianaA
21.11.13,11:25
Akože či ste spokojná s rozhodnutím soc.poiťovne.Posudkový lekár by mal posúdiť Váš zdravotný stav odborne, aby nevznikali žiadne pochybnosti o jeho rozhodnutí. To, že Vám raz nepriznali a potom priznali 50% s otázkou, či ste spokojná je vrchol jeho neodbornosti. Ja by som som mu povedala, že nie som spokojná. Možno do tretice by ste získali aj 100%. Tým, že ste podpísali to rozhodnutie, tak ste podľa mňa súhlasili s 50% a pretoVám to dali aj hneď podpísať. Nabudúce nepodpisovať nič, čo nemáte poriadne preštudované.
Rozhodnutie zo SP by Vám malo prísť spolu s výmerom čiastočného invalidného, ktorý Vám bude priznaný aj spätne od dátumu podania žiadosti. Otázne je, či od podania prvej žiadosti alebo od odvolania. Čo sa týka toho súdu, tak neviem poradiť. Neuvádzate, čo konkrétne chcete na súd napísať. Chcete stiahnuť žalobu alebo čo. Netreba chodiť, keď Vás súd predvolá ? No to si radšej overte.
bogibaba
21.11.13,11:56
Treba počkať na papier zo súdu a potom napísať " Späťvzatie žaloby ".
- Týmto podaním beriem späť žalobu o......... , nakoľko som s rozhodnutím soc. poistovne zo dňa.... spokojná.
Samozrejme napísať osobné údaje aj presnú adresu na súd.
Mária27
21.11.13,12:55
Tvoje meno, adresa
telefón, mail

.Krajský súd v ...
.adresa

Vaša značka: , . mesto, dátum
napr. 6Sd 525/13

VEC
Rozhodnutie Sociálnej poisťovne č. (je to rodné číslo) – žiadosť o zastavenie konania

Dňa ... som podala opravný prostriedok voči rozhodnutiu Sociálne poisťone zo dňa ... o mojom invalidnom dôchodku.
Sociálna poisťovňa vydala dňa ... nové rozhodnutie, v ktorom vyhovela mojej žiadosti a priznala mi ...

Ak súd nezistil iné, žiadam o zastavenie konania o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia Sociálnej poisťovne č. ......
kolja12345
21.11.13,17:41
LEkar povedal ze netreba chodit ak som spokojna s novym rozhodnutim,ze staci napisat,len som nevedela co,ale uz tu mam nejake rady,tak idem nieco skusit sformulovat a uvidim.podla man tym sa to uzavrie,lebo uz nebude co prerokovat.na sud to poslal automaticky positovna asi,ja som nic neposielala na sud,len som dala odvolanie a to mi potom vyhoveli,takze uz nebudem dalej riesit.dalo sa aj viac,ale ked clovek zas vrta tak mozu aj naspat vziat,alebo znizit percenta podla mna.uz to chcem nechat tak ako to je.
kolja12345
21.11.13,17:43
Diky,nieco uz hadam skomolim podla rad.
Mária27
21.11.13,18:01
Ak podáš odvolanie na sociálnu poisťovňu (teda opravný prostriedok), musia ti do dvoch mesiacov vyhovieť, alebo to poslať na súd. Asi to poslali, keď hovoríš o pojednávaní.
Pozri zákon o soc. poistení
§ 219
Rozhodovanie o opravnom prostriedku
(1) Proti rozhodnutiu ústredia podľa § 179 ods. 1 písm. a) prvého bodu až tretieho bodu možno podať opravný prostriedok, o ktorom rozhoduje súd podľa osobitného predpisu.99)
(2) Opravný prostriedok, o ktorom rozhoduje súd, môže účastník konania, ktorý podal opravný prostriedok, vziať späť bez súhlasu súdu, ak ústredie novým rozhodnutím opravnému prostriedku v celom rozsahu vyhovelo.
(3) Ak ústredie opravnému prostriedku v celom rozsahu nevyhovie, predloží opravný prostriedok spolu so svojím vyjadrením a spisovým materiálom súdu najneskôr do 60 dní odo dňa doručenia opravného prostriedku.