kochones
21.11.13,12:33
Dobry den, ako postupovat v uvedenom pripade:
Zamestnavatel nam oznamil ze firma sa stahuje do Rumunska, zaroven nas poziadal o zotrvanie vo firme a pomahanim so stahovanim coho nasledkom bolo spisanie dohody ze povodna zmluva na dobu neurcitu sa zmenila na dobu urcitu do 30.9. pricom ak zotrvame do tejto doby zamestnavatel sa zavazuje vyplatit odmenu vo vyske 3 mesacnych platov priemerneho v hrubom. Problem nastal vtedy ked mi prisla vyplatna paska, kde je uvedena odmena oznacena ako odstupne, pricom vyska odstupneho nesedi s mojim prepoctom (ratam s tym ze sa ma pouzit priemerna hodinova sadzba za predchadzajuci stvrtrok x 8 hodin x 21,74 x 3). Po patrani vo firme som zistil ze odmena bola umelo znizena HR manazerom (lebo je to vraj vela). Ziadal som od zamestnavatela mailom nech mi posle vypocet mzdy (podla par. 130 ZP), ale z firmy nikto nekomunikuje. Ako dalej postupovat ? Obratit sa na IP a nasledne vymahat rozdiel sudnou cestou + ziadat aj uroky z omeskania?
Dakujem.
KEJKA
21.11.13,11:47
môžeš to skúsiť, ved inú možnosť / okrem vzdania sa nároku/ ani nemáš.
Ak je firma presťahovaná, už s tým IP nič neurobí, zostáva len ten súd - medzinárodný?
kochones
21.11.13,12:28
firma este cela prestahovana nie je, je to na etapy, firma normalne funguje dalej.