uhliar
21.11.13,14:52
V akom časovom inrevale môže prehlasovaná skupina vlastníkov zvolať opäť Zhromaždenie vlastníkov, aby sa rozhodovalo v tej istej veci? Je na to zákon?
Upresnenie.
napr. vybúranie nového vchodu do nebytových priestorov cez vonkaší už zateplený obvodný múr vo vzdialenosti 2m od už existujúceho vchodu
Zavedenie samostatnej prípojky vody, kúrenia napriek tomu, že vedenie sa už v priestroch nachádza.
Verejné hlasovanie nasledovalo po písomnom hlasovaní, kde prehlasovaná skupina uvedené hlasovanie napadla na súde a tento rozsudok ešte nevyniesol.
marjankaj
21.11.13,14:56
V akej veci?
Na niektoré veci nemá kompetencie. Napríklad koľko by mala dostať trest Varholíková.
A zvolávať sa môže pokým niečo neodhlasujú. Niekedy treba niečo doriešiť, zistiť a až potom sa môže hlasovať.
kopretinka
21.11.13,14:59
ak v tej istej veci už bolo hlasované,prehlasovaní vlastníci sa môžu obrátiť na súd
marjankaj
21.11.13,15:06
V zákone je napísané, že podľa potreby, najmenej raz ročne.
uhliar
21.11.13,17:33
Čo sa rozumie pod pojmom "podľa potreby". Každé zvolanie schôdze znamená finančné náklady!
Podľa potreby dúfam neznamená , že sa bude tak dlho zvolávať Zhromaždenie, kým teraz prehlasovaná strana, nezíska väčšinu?
sito
21.11.13,21:34
Jedna štvrtina vlastníkov bytov môže požiadať kompetentných kedykoľvek o zvolanie schôdze. A ďalej to už poznáš, že?
Mária27
21.11.13,23:23
Na to možno hrajú, že ľudia zunujú chodiť a potom si oni schvália čo chcú.
Veď prijmite uznesenie trikrát a dosť, pre obťažovanie im pohrozte paragrafom 11.
sito
22.11.13,06:10
uhliar, uhlie, uhol, geometricky, uhnutie sa, odbočenie, zavádzanie.

Vieš, to tvoje upresnenie je bohové, "napr." Podľa uvedeného, tak sami zdá, že si chceš v nejakom bytovom dome spraviť samostatnú rezidenciu. Nie len podľa toho, ale aj smerovania tvojich tém a príspevkov v nich.

Na tie veci, čo si uviedol, musíš nejakým spôsobom oboznámiť svojich spoluvlastníkov bytového domu. Takže buď na schôdzi vlastníkov, alebo, každého vlastníka osobne, alebo každému doručiť písomný návrh. Jasné, že aj stanovisko statika, stavebného úradu, ale to je len ako doporučenie, konečné rozhodnutie je na spoluvlastníkov domu, ich rozhodnutiu, ak povedia nie, tak nie. Napriek kladnému posudku statika a súhlasu stavebného úradu.

Uvádzaš, že najprv bolo vyhlásené písomné hlasovanie, kým? A či boli splnené všetky zákonné podmienky písomného hlasovania. Ak bolo neplatné, hlasovať sa môže o veci len po prerokovaní na schôdzi. Proti tomuto rozhodnutiu sa môžu prehlasovaní vlastníci odvolať na súd, Tiež ak je písomné hlasovanie platné.

No vodári by museli byť na hlavu, keby, keď nemusia v dome montovať novú, súkromnú prípojku, by ju namontovali, leda, že by v tom dome býval sám riaditeľ vodárni. Teplári, tiež. Vykurovaným objektom je bytový dom. Na päte domu majú fakturačný merač.

Ty si vraj študoval etiku, súkromne pre seba?

Že verejné hlasovanie! To podľa teba sa má v dome hlasovať tajne? No nie je to na hlavu postavené o spoločných veciach.

Žiadne veci v dome nemôžu byť pred spoluvlastníkmi utajované, každý vlastník má právo vedieť o všetkom, čo sa týka spoločnej správy domu. Každému vlastníkovi bytu sú orgány, alebo správca domu povinný ich poskytnúť na základe osobitného Zákona 182/1993, zmluvy o správe domu a Zákona 122/2013

Asi, si myslím, že s teba majú v dome radosť. Že?

Tak už sa konečne vymáčkni o čo ti skutočne ide, aj na porade?

Alebo, nezavadzaj!
uhliar
22.11.13,07:30
Sito
Prosím, je krajne netaktné komolovať meno druhého a ododzovať z neho iný význam. To si vyprosujem!!
Všade uvádzam pojem "skupina vlastníkov" a nepoužívam slovo "ja" a tým si "nebudujem" vlastnú rezidenciu!
Moje otázky smerujú len k tomu, aby sa detailne vysvetlil zákon 182/1993, lebo všetci vieme, že má svoje nedostatky.
Kto vydal písomné hlasovanie? No ten kto mal na to právo.
Nepochopil si moju otázku a miešaš bytový zákon so zákonom o ochrane osobných údajov, hrôza čítať Tvoje úvahy, len samé invektívy nič viac.
A Ty mi odkazuješ aby som nezavadzal na Porade? Prosím kontroluj sa čo píšeš!!!
uhliar
22.11.13,10:08
ďakujem to poznám. Avšak keď tá štvrtina neuspeje opäť pri hlasovaní a jej návrh na určitú vec bude opäť odmietnutý, koľko krát za sebou a po akom časovom úseku môže opäť tá štvrtina zvolať schôdzu? Do nekonečna? Tu by sa mala stanoviť určitá hranica, napr. až po odstránení podstatnej prekážky na danej veci (návrhu) a podobne.
Sito, mám 86 rokov, vo rôznych funkciach v bytovom spoločenstve, od predsedu až po člena Rady pracujem už viac ako 20 rokov. Bol som navrhovateľom určitých dovetkov k bytovému zákonu. tak zbieram ďalšie poznatky, aby som mohol podať opäť návrh na vylepšenie zákona. Ďakujem za pochopenie.
sito
22.11.13,10:27
no, no, no, vy, vy, vy, § 11, odsek 5, 5, 5 spravíme, dáme vám predať byt, hneď, hneď, hneď!

A čo, ak je ich právo náhodou oprávnené?
sito
22.11.13,10:41
Klobúk dole, pred vekom, skladám. Ak je uhliar Vaše pravé meno, omlúvam sa. Ale, napíšte priamo, čo chce, kto chce, koľko ich je tých, čo chcú tak zasahovať do vzhľadu domu a do spoločných zariadení domu a na čiu stranu váh ste ochotný priložiť svoj hlas, teda hlas za váš, prípadne vaše byty?

Ako sa hovorí. Nalejme si čistého vína.
marjankaj
22.11.13,10:48
No neviem si predstaviť taký zákon, ktorý by upredňostňoval menšinu. :eek: Iba ak by to aj v parlamente schválila menšina.:eek:

http://sk.wikipedia.org/wiki/Demokracia
ivka70
22.11.13,11:09
Ked uznaju za potrebne, stretavat sa kazdy tyzden, tak sa budu stretavat kazdy tyzden.
marjankaj
22.11.13,11:13
A môže tam aj hrať piškvorky, ak nebudú mať iný program:---
marjankaj
22.11.13,11:18
uhliar
22.11.13,13:29
Ďakujem Vám všetkým za Vaše milé, aj miestami vtipné odpovede. Bol to pre mňa krásny zážitok si podebatovať na fóre PORADA.
Sito ďakujem zvlášť. Tých, ktorí chcú zasahovať do fasády 50 ročného teraz zatepleného domu a mať nové potrubie spolu s novým obchodom, ktorý má mať otváraciu dobu od 6hh do 22h je 13 zo 65 vlastníkov. oni si však myslia, že ich je 18, lebo jeden vlastník z nich má 6 hlasov, 3 byty a 3 nebytové priestory. a ten má svoje konekcie !! Je to dosť komplikovaná vec.
marjankaj
22.11.13,13:37
Jeden vlastník aj keď má 6 hlasov, by vás prehlasovať nemal.
Ale ak sa k nemu pridá polovica ostatných vlastníkov, tak nie je čo riešiť.
Iba ak by išlo o niečo protizákonné. Potom sa tí "poškodení" môžu obrátiť na príslušný súd. A ten to vyrieši.
My netušíme v čom je presne podstata problému. Ty tu chceš riešiť iba ten §11a.
Určite v tomto prípade to nebude "nedokonalým zákonom"
Proste ste sa v dome demokraticky rozhodli.
Koľkí boli za a koľkí proti?
A koľkí hlasovali a koľkým to bolo jedno?:confused:
uhliar
22.11.13,15:44
nemám presný počet hlasov z posledného hlasovania a čakám nazápisnicu.Viem ale to, že väčšina je proti obchodu, ktorý by mal otváraciu dobu 6h - 22h, lebo prevádzkový čas by nutne zasahoval do doby nočného kľudu. Toje pre bytový dom podľa mňa neprípustné. Je zásadne proti tomu, aby sa narušila celistvosť zatepleného obvodného muriva len preto, že projekt obchodu z nepochopitešných príčin znefunkčný 3 z piatych vchodov do uvedených nebytových priestorov a buduje nový vchod. chce nové vedenia médií do priestorov, hoci všetky v obchode sú. To je skutočnosť.
misoft
22.11.13,15:56
Možné riešenie: ďalšia (a POSLEDNÁ) schôdza k tomuto problému, kde sa dá znova hlasovať. Ak bude väčšina proti ich požiadavke, ukončiť to tým, že sa tak rozhodlo a viacej sa o tom nebude zvolávať ďalšia schôdza). Musia pochopiť, že ich ekonomické a podnikateľské záujmy sú v rozpore so záujmami väčšiny, ďalej, že sa tým bude znehodnocovať spoločný majetok. A za ďalšie (lebo istotne by sa na súd obrátili) im pripomeňte aj najvyšší zákon republiky - Ústavu čl.20 ods.3 - pretože tým, že by si tam zaviedli svoje ekonomické aktivity, boli by zneužité a obmedzené (proti vôli) práva iných.
sito
22.11.13,23:14
PÁN uhliar, omlúvam sa, že tak neskoro Vám odpovedám, mne zvlášť nemusíte ďakovať. Na Poradu, keď som prišiel, tiež, že mazáci vyskakovali, že som tu, a som, som tu. Do kedy???

Nenechajte si ujsť tu možnosť, že si prečítate poradu, aj keď vám neporadí, nikto. Názor si spravíte sám, čo bolo, je a bude správne z toho čo ste si prečítal

V podstate som na vašej strane váh, tak by nás malo byť 66, a myslím, že viac, ale v skutočnosti sú tie počty len o tých 65. Oni myslia, a myslia, že niektorí nemyslia.

Ale už dedovia, ešte nie som, vedeli, že guľáš zjem, pivo vypijem a poviem, čo chcem, DEMOKRACIU. No s Pánom Bohom, ak nie je demokratická!!! A dnes, isto nie je, že parlamentná, je. A parlament národ vybral, vyvolil. Vraj zvolil.

No je taká skurvená doba, že každý na svojej riti doma sedí, okolo seba nehladí, pokiaľ to jeho ihlami nehladí. Nie každý je fakír, že si ľahne. Aj ten fakír má asistenta.

Je ešte vo Vás kúsok spoločného cítenia, nie ako v tých, čo len biznis, zisk zo všetkého za všetkým vidia a každého chcú, o.. vraj pre nás, pre naše dobro.

Možno v demokracii nastala doba odpustkov, krok späť? Nie! Tým čo odpustky zabrali sa už pobrali. Tým, čo demokrati odpúšťajú, tí si ešte blahobyt užívajú. A krv, pot niekoho.
sito
22.11.13,23:39
ivka, 100 %! Keď uznajú, aj každý týždeň pri kávičke sa môžu, stretnúť, poklebetiť. Samozrejme nie všetci chcú len trepať, ale všetci majú možnosť netrepať, ale ich chyba, ak ich chce niekto vytrepať, vyklepať, čí o....ť, že?

Však, že, skúsenosti máš. Človek si ...
PASKOV
23.11.13,02:26
Žiadne veci v dome nemôžu byť pred spoluvlastníkmi utajované, každý vlastník má právo vedieť o všetkom, čo sa týka spoločnej správy domu. Každému vlastníkovi bytu sú orgány, alebo správca domu povinný ich poskytnúť na základe osobitného Zákona 182/1993, zmluvy o správe domu a Zákona 122/2013

Děkuji, velmi užitečné.