jozef03
21.11.13,19:30
Dobry den, nemam dost financii na 4 izbovy bungalov, tak by som na zaciatok postavil dom, ktory sice ma 4 izby, ale v projekte by bola vedena len jedna izba a ostane by boli "sklady" alebo "technicke miestnosti". V jednej izbe a kuchyni (aj kupelna a WC) by som mal vsetko hotove. V troch "skladoch" nebudu omietky ani elektroinstalacia ani kurenie.
Takto to planujem skolaudovat ako 1 izbovy dom s troma skladmi. Casom si postupne dokoncim izby a dodatocne skolaudujem. Zatial mi staci jedna izba. Je taky husarsky kusom mozny? Dakujem za postrehy.
buchač
21.11.13,18:44
Dobry den, nemam dost financii na 4 izbovy bungalov, tak by som na zaciatok postavil dom, ktory sice ma 4 izby, ale v projekte by bola vedena len jedna izba a ostane by boli "sklady" alebo "technicke miestnosti". V jednej izbe a kuchyni (aj kupelna a WC) by som mal vsetko hotove. V troch "skladoch" nebudu omietky ani elektroinstalacia ani kurenie.
Takto to planujem skolaudovat ako 1 izbovy dom s troma skladmi. Casom si postupne dokoncim izby a dodatocne skolaudujem. Zatial mi staci jedna izba. Je taky husarsky kusom mozny? Dakujem za postrehy.
Vzhľadom na Tvoje ďalšie príspevky mám dojem , že tých husárskych kúskov bude aj viac ...a niečo bude ešte aj v zálohe ...
Na základe tohoto by som rád upriamil Tvoju pozornosť na http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html ...hlavne na :
Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
Martin1310
21.11.13,19:04
No ved ked budeš mať projekt toho domu v takej podobe ako píšeš a dostaneš nan stavebné povolenie tak natom nič nieje ale tým nedorobením troch izieb toho moc neušetríš.
Normálne izby sú pomerne lacné najdrahšia je kupelka a kuchyna.
Ak to ale budeš potom normálne s papierovačkami dorábať tak zas budeš musieť mať projekt na všetko a zas kolaudácia, celkovo sa ti to riadne predraží.
V podstate tým získaš čas ale stáť ťa to bude viac a to aj v prípade že sa na papierovačky pri dorábaní tých izieb vykašleš..
jozef03
21.11.13,19:13
Ak mam projekt na sklad, nie je porusenim zakona, ak tam je sklad a nie izba. Asi sme sa zle pochopili.
pavol54
23.11.13,18:43
za určitých podmienok nemusí byť úplne dokončený, rodinný dom musí mať pred kolaudáciou energetický audit, ak ho budeš mať tak kolaudácia by mohla byť , ak máš poskytnuté prostriedky z nejakého štátneho zdroja vtedy musí byť dokončený úplne, kolaudácia a tehotenstvo nie sú čiastočné, nesplietaj aký sklad čoho na podnikanie?
jozef03
24.11.13,02:55
Hladam sposob, ako postavit vacsi dom, na aky nemam. Tak by mi to finance vyslo. Preto som chcel izbu preklasifikovat na sklad a tym padom usetrit. Vidim, ze to nie je realna vizia:) Tymto smerom to nema zmysel:) Jedine zohnat material v akcii, tam sa da viacej usetrit ako nedokoncenim izby:(