mirikb
22.11.13,07:49
Prosím o pomoc pri účtovaní cez palivovú kartu.
VPD: Dobitie karty v hotovosti 314/211 a následné natankovanie...??
kedy zaúčtujem nárok na odpočet DPH? z bločku od šoféra (je tam napísané DOKLAD nie je faktúrou) cez ID?? alebo až keď dôjde faktúra od sprostredkovateľa??? Ale tam bude predsa iná čiastka ponížená o určitú zľavu. Neviem si poradiť - pomôžte.
mojto
22.11.13,07:11
Ktorá spoločnosť?
Mám Slovnaft, funguje to takto:
Príde faktúra, kde sú rozpísané jednotlivé tankovania
Na konci je rozpis všetkých úhrad kartou a uvedený zostatok k čerpaniu.
mirikb
22.11.13,07:39
Je to sro-čka.
šofér zobral z pokladne peniaze - na pumpe si dobil kartu -dostal potvrdenie - NABITIE, hneď si aj natankoval - doniesol bloček kde je rozpísaná suma ZD a DPH a prípis Doklad nie je faktúrou - platba platobná karta. Predpokladám správne, že si cez pokladnu dám preddavok 314/211 ? a čo ďalej ???
mojto
22.11.13,07:52
Čakať na faktúru.
Pýtala som sa na spoločnosť, ktorá predáva PHM .... (nie či ste sro)
mirikb
22.11.13,08:08
aha, Energo plus cez Slovnaft
mojto
22.11.13,08:59
určite je k vydaniu karty nejaká zmluva, treba pozrieť do nej, čo hovorí o prípadnej faktúre
mirikb
22.11.13,09:20
V zmluve sa uvádza - zakáznikovi bude poskytovaná zľava priamo vo faktúre..... Mojto vieš mi, prosím, povedať presne účty a ako to účtuješ ty? Je to asi také isté ako to máš ty. Aby som sa aspoň odpichla? ďakujem
halúzka
20.07.18,01:10
Prosím Ťa, ako si vyriešila/vyriešil tento problém? Tiež nie som si istá, ako to účtovať.
halúzka
20.07.18,01:15
Tiež mám presnú situáciu, ako si napísala/napísal.....
Ak rozmýšľam správne, tak ak dobijem kartu v hotovosti, môžem účtovať o cenine VPD: 213/211 a následne cez ID, nakoľko mám daňový doklad o nákupe PHL: 501/213 + 343/213.
Podľa zmluvy, by mala spoločnosť Slovnaft už vystaviť len doklad o poskyt.zľave, ktorá nám vyplýva zo zmluvy. Určite súčasťou faktúry bude nejaký prehľad o tankovaní, aby bolo zrejme, z čoho vychádzali pri výpočte zľavy.
Tak?