Idiotka
22.03.06,10:43
Živnostník v minulom roku 2005 "živnostníčil" len do marca, potom nie.

Z bankového účtu hradil SP, poplatky za telefón, prenájom, ...bank. poplatky.
Príjem nemal.
Ostali mu isté zásoby, ktoré mi spočítal.

Živnosť do 31.3.2006 ani neprerušil, nepreruší ani neukončí.

Čo si myslíte o účtovaní, závierke, DP a výkazoch?
(výdavky ovplyvňujúce ZD...a tak.)

Nerada by som položila sugestívne formulovanú otázku, preto tak širokospektrálne...
Všetkých nešťastníkov zdraví
alušik
22.03.06,09:47
Neviem, čo presne si sa chcela opýtať? Výkazy a daňové priznanie podávaš za celé obdobie od 1.1. do 31.12. Výdavky môžeš účtovať, aj keď nemá príjmy. Čiže, ak má napríklad výdavky ako bankové poplatky a pod., normálne ich môžeš aj po 31.3. účtovať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane.
Alebo išlo o niečo iné?
alušik
22.03.06,09:49
Zásoby vykážeš vo výkaze o majetku a záväzkoch. Náklady na telefón si bude musieť nejako obhájiť, ale všetko sa dá...
Idiotka
22.03.06,10:04
Zásoby vykážeš vo výkaze o majetku a záväzkoch. Náklady na telefón si bude musieť nejako obhájiť, ale všetko sa dá...

Tak myslíš obhájiť ...Asi nebude netreba, aspoň v tomto momente. No, ja som sa celkovo tak nejak "zašprajcovala" pri tom, že bude teda v strate za ten 1Q, ktorý ešte vyvíjal činnosť a potom sa už len strata zväčší, ak zaúčtujem SP a ZP a telefón a prenájom....

Ale zasa, ak zaúčtujem SP a ZP do výdavkov=nákladov, tak prečo nie aj telefón a prenájom miesta....(prenájom v zmysle nájomnej zmluvy)
No, tak som sa proste nejak zacyklila, lebo som sa nastavila na "prerušenie" živnosti.

Vďaka.